Dodaj do ulubionych

Ciągłe zaparcia, co robić????

11.03.06, 18:47
Oczywiście można zażywać te xenny i inne takie, ale przecież nie o to chodzi!
Codziennie jem dużo otrębów z jogurtami. Nic nie pomaga. Gorzej z piciem, bo
nie lubię dużo pić. Do ubikacji wędruje raz na 5 - 6 dni. To mnie męczy. Poza
tym mam hemoroidy i to dodatkowo utrudnia sprawę. Mam wrażenie, jakby jelita
wogóle nie pracowały i działały dopiero po wypełnieniu się do pełna! Co można
na to poradzić?
Edytor zaawansowany
  • ania_05 11.03.06, 23:15
    robisz błąd, ze jesz otreby i mało pijesz. robi się w jelitach ,,korek,, musisz
    pić sporo płynów, szklankę letniej przegotowanej wody na czczo.
  • ben-oni 11.03.06, 23:30
    1. Z rana na czczo szklanka przegotowanej letniej wody (najskuteczniejsze)
    lub
    2. Z rana papieros i kawa na czczo (niektórych pędzi nieźle)
    3. Przed zaśnięciem pół litra maślanki i szybkie kapcie przy łóżku.
    --
    ...Centrala nas ocali...
  • zyrafa46 14.03.06, 15:15
    > 2. Z rana papieros i kawa na czczo (niektórych pędzi nieźle)
    ===================
    Ze też nie pomyslałam o papieroskach. Do tej pory byłam niepaląca.. ale
    pomyślę, pomyślę... A moze kielicha co wieczór? A w ciągu dnia jakiś taki
    specjalny papierosek? Ależ jestem mało kumata, ze też wcześniej nie pomyslałam
    o takich prostych środkach. Może wątek nowy założyć? Dla innych z zaparciami.
    Tak, to by było potrzebne.
    Żyrafa
  • monik181 12.03.06, 12:38
    Mojemu synowi lekarz zalecił siedzenie przez około 15 min. na ubikacji
    codziennie o tej samej godzinie, mentoparafinol i suszone śliwki, morele.
    Pomogło
  • reniwere 14.03.06, 16:20
    dodaj do swojej codziennej diety kiszone ogórki najlepiej z wlasnych zapasów
    ewentualnie kup w warzywniaku, jeśli będzie na nich nalot nie usuwaj go jest on
    dobroczynny dla naszego organizmu.Takie ogórki jedz nawet 2-3 przy każdym
    posiłku możesz też miedzy posiłkami.Niekiedy pomagają czerwone buraki pod różną
    postacią.
  • nessie-jp 14.03.06, 19:43
    Jeśli już, to zamiast xenny lepiej laktulozę - to jest taki wypełniacz, który
    wiąże wodę i zapewnia "masę" nad którą jelito może popracować. No i koniecznie
    więcej pij! Na suchej karmie to daleko nie pociągniesz... Pamiętaj, że otręby
    wchłaniają ogromne ilości wody i dopiero w tej postaci są dobroczynne dla organizmu.

--
    "Naturalne jest szkodliwe!"
    Nessie - Jedyna Prawdziwa
  • ludzik8coco 16.03.06, 17:24
    Nie radziłbym wykorzystywać kawę i papierosy. To ma krótkie nogi.Jelita
    przyzwyczają śię do tego i potem może być jeszcze gorzej.Poza tym to są
    niezdrowe używki których lepiej unikać.
  • snajper55 16.03.06, 17:34
    Możesz jeszcze spróbować wypić na czczo szklankę bardzo zimnej wody.

S.
    --
    Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania.
  • mofaq 16.03.06, 17:55
    podam swoj sposob, ktory mi podpowiedzial ojciec mojego przyjaciela, starszy
    juz mocno pan - zytni chleb PELNOZIARNISTY, taki az glinowaty w wygladzie.
    Ja polecam firme OSKROBA, nie wiem skad jestes.
    Naprawde jest niesamowicie skuteczny.
    pzdr
  • toja47 16.03.06, 21:19
    Wiele lat cierpiałam na zaparcia. Dzięki radom internautów zaczęłam stosować
    babkę płesznik nazwa handlowa ISPAGUL - do kupienia w sklepach zielarkich.
    Naprawdę działa,po m-cu stosowania odstawiłam i nie ma problemu ......... Polecam
  • kol.3 16.03.06, 21:37
    Co to jest ten Ispagul i jak to się zażywa?
  • toja47 16.03.06, 22:03
    zmielona babka płesznik. Miesza się z wodą i wypija. Pęcznieje i powoduje
    zwiększenie objętości stolca. Możan stosować przy homeroidach, pęknięciu odbytu
    itp. Dużo na ten temat na forum candida.
  • barka01 16.03.06, 22:25
    Zmień dietę.Jedz dużo jarzyn gotowanych i surowych. Ogranicz spożywanie tłuszczy
    i mięsa.Pieczywo tylko z pełnego przemiału. Niestety musisz zacząć dużo pić.
    Najlepsze są wody niegazowane, lub bardzo słaba herbata.Pij jogurt naturalny lub
    kefiry. Dzienna dawka płynów to około 3-4litrów napojów (w tym i zupy).
    Konieczny jest ruch. Gimnastyka ułatwia perystaltykę jelit. Powodzenia.
  • koalka5 16.03.06, 23:18
    spróbuj jeść chleb PUMPERNIKIEL, winogrona, pić szklankę wody ciepłej wieczorem
    i zimnej rano - mnie to pomaga. Acha, kładź się na brzuchu np. na podłodze i
    tak masuj. A kawa (z mleczkiem) i papieros robią świetnie...
    Nie wiem czy wiecie, ale niektórzy twiedzą, że gimnastyka ('brzuszki')pomaga...
  • niespodzianka62 17.03.06, 08:04
    dla mnie najgorsze jest to, ze ja zarazem mam problemu z ..prykaniem

gazy leca jakby same, miesnie zwieracza nie trzymaja..i dopoki sie nie
    zalatwie, mam wrazenie ze smierdze :((((

urodzialam 4 dzieci, moze to to..

ale jeszcze kawal zycia przede mna, wiec nie wiem jak z tym zyc

i to juz od tylu lat..
    prace musialam zmienic, bo w tych godzinach jest najgorzej

wieczorem-zazwyczaj mi sie chce, siadam i ..nic

w ogole jest tak, ze jak juz mi sie zachce, powinnam usiasc, a nie zawsze jest
    taka mozliwosc :((

za 5 minut juz nie moge, a daje to bodaj wysuszanie stolce i klopoty poglebiaja
    sie

to sie chyba nazywa 'nawykowe zaparcia'

no i to nietrzymanie..
  • nessie-jp 17.03.06, 15:09
    Tak, "brzuszki" zdecydowanie pomagają - forma masażu! :)

--
    "Naturalne jest szkodliwe!"
    Nessie - Jedyna Prawdziwa
  • mag401 17.03.06, 08:03
    zebra12 napisała:

> Oczywiście można zażywać te xenny i inne takie, ale przecież nie o to chodzi!
    > Codziennie jem dużo otrębów z jogurtami. Nic nie pomaga. Gorzej z piciem, bo
    > nie lubię dużo pić. Do ubikacji wędruje raz na 5 - 6 dni. To mnie męczy. Poza
    > tym mam hemoroidy i to dodatkowo utrudnia sprawę. Mam wrażenie, jakby jelita
    > wogóle nie pracowały i działały dopiero po wypełnieniu się do pełna! Co można
    > na to poradzić?
    mam podejrzenia , że są to kłopoty neurologiczne związane z głową.
  • pm.international 17.03.06, 16:10
    Gorąco polecam naturalny Srodek firmy FitLine, nazywa się Phyto, działa
    rewelacyjnie, sam sprawdziłem i nie spotkałem jeszcze niezadowolonej osoby.
    Zawiera: 9 rodzajów błommika
    32 enzymy trawienne
    5 rodzajów laktobakterii (żywe kultury), oligofruktozę
    bioflawonoidy
    pomoże na pewno i zapomni Pani o kłopotach.
    Proszę o telefon do naszego biura w centrum Warszawy, Al. Jerozolimskie 44 pok.
    212. Tel 022 433 7373 lub tel.kom. 504 694479

• koalka5 19.03.06, 02:06
    jeszcze coś dorzucę.
    Śpij więcej - to pomaga - wtedy organizm trawi a potrzebuje czasu. Kupiłam
    sobie taki pas-sauna i już na drugi dzień nie miałam żadnych kłopotów - spróbuj
    a przy okazji i tłuszczyku mam nadzieję trochę zgubić na brzuszku.
    A teraz coś bardziej lekkiego. Kilka lat temu przeczytałam w jakimś czasopiśmie
    streszczenie pracy doktorskiej tłumaczącej nasze kłopoty z zaparciami. Autor
    tejże pracy tłumaczy, że jako ludzie pierwotni stolec oddawaliśmy w pozycji
    kucnej co pozwalało na masowanie brzucha przy szeroko otwartej odbytnicy. Jego
    rada: podstawić pod stopy taborecik (ja stawiam miskę do góry dnem)
  • myszka355 27.03.06, 20:49
    najlepiej udać się do lekarza .choć mozna kupic mento-parafinol bez recepty
    podaje go dziecku ale w naszym przypadku zlecił go lekarz i nie polecam
    kupowania czegoś na własną reke bez konsultacji z lekarzem kazdy lek inaczej
    działa na kazdego polecam za to picie na czczo miodu rozpuść go wieczorem w
    wodzie niech stoi całą noc a rano wypij-nie odgrzewaj
  • allyg82 28.03.06, 12:59
    czytajac Twoj list jakbym czytala o sobie...
    te zaparcia to koszmar... czlowiek czuje sie jakby wazyl ze 100 kilo, zamiast
    chodu toczy sie a do tego wzdecia...brzuch jak balon.
    ja tez probowalam suszonych moreli (zwiekszaly tylko wzdecia), woda z sokiem z
    cytryny na czczo (podobno pomaga ale nie mi), jogurty, picie wiecej plynow itp.
    i dalej nic.
    ostatnio zakupilam sobie herbatke ziolowa System Slim Figura z Herbapolu, nr 1
    spalanie, z mysla o fajnym skladzie ziol (a jak wiadomo ziolka to fajna
    sprawa). trzeba pic ja nie wiecej i nie mniej niz 3 razy dziennie, ja pije 2
    razy (z lenistwa) i co? moje zaparcia poki co (odpukac) znikly. codziennie o
    tej samej porze do toaletki i bum, nawet nie mina 2 minutki i po sprawie. osoby
    ktore nie mialy z tym problemu nawet nie wiedza jaki to komfort. az mam lepszy
    dzien. dlatego polecam: czysto ziolowa herbata (ma fajny sklad bo jest koperek,
    mieta, czerwona herbata,itp.), bez chemii, kosztuje ok 6 zl i jest dostepna w
    kazdym sklepie. a do tego zdrowa :) w moim przypadku "brzuszek" sie uregulowal
    po tyg regularnego picia.
    mam nadzieje ze poskutkuje w Twoim przypadku, czego zycze z calego serca :)

ps. xenny i tych innych nie polecam bo uzalezniaja jelita, i po odstawieniu
    jest jeszcze gorzej.
    Pozdrawiam :)
  • zeberkaa 29.03.06, 13:02
    Też tak miałam przyrozmiarze 36/38. Teraz urosłam do 40 i jest dobrze. Może to była kwestia znikomych ilości odpadów, organizm wysysał do ostatka co tylko dostał na ruszt.
    Tyle mojej teorii.
    Pozdrawiam szczególnie ciepło, bom też zebra :)
  • lucynka15 30.03.06, 15:16
    pic, pic i jeszcze raz pic! moja mama pozbyła sie uporczywych wieloletnich
    zaparc jak wreszcie przelamała się i zaczęła pic wiecej. a też nie lubiła jak
    Ty. teraz po prostu czesciej robi sobie zielone czy czerwone herbatki i popija
    w miedzyczasie. czuje sie swietnie. a wczesniej cudowała z otrębami, xennami,
    lnem i innymi. po prostu: zmiana przyzwyczajen i wszystko wroci do normy.
    trzymam (oba) kciuki za Ciebie! powodzenia! :-)
  • neisselia 31.03.06, 18:26
    A może masz po prostu uczulenie na laktozę? Jednych od tego pędzi, ale znam
    takich co mają straszne zaparcia. Nie wychodzą przez nawet 15 dni. Też mają od
    tego hemoroidy. Spróbuj diety bezmlecznej.
    Żadego mleka i produktów mlecznych. Przejdź na margarynę. Delma nie ma serwatki.
    Nie jedz bułek, bo dodają do nic mleko ani żadnych ciastek ze sklepu. Ciasta
    piecz sobie sama na delmie. Zamiast mleka pij mleko kozie lub sojowe. Objawy nie
    ustąpią od razu, więc uzbrój się w cierpliwość.

Musisz coś z tym zrobić, bo zatrujesz sobie organizm i zaniknie odruch parcia.

Powodzenia!

P.S> Jak będziesz robić kupę co 3 dni to będzie znaczyło, że jest już OK. Nie
    rzadziej.

I obejrzyj stolec, bo po tym dowiesz się od czego są zaparcia.
  • darsana 31.03.06, 18:54
    Jedz ciemne pieczywo, więcej owoców, kaszy gryczanej z maślanką lub kefirem,
    suszone owoce, kapustę kiszoną.
  • jago_da82 15.05.15, 15:22
    mi na zaparcia pomaga Lakcid, ponieważ nie przepadam za jogurtami stosuje naturę w czystej formie:)i jak ręką odjął..
  • margolcia_63 15.05.15, 15:37
    Na zaparcia je się buraki, brokuły i ziemniaki soute. Probiotyki nie powinny zaszkodzić, ale koniecznie z osłonką enteric, najlepszy to probacti4.
    Jak nie pomoże to Boldaloin-żółciopędny.
    Jak i to nie pomoże to należy podejrzewać zburzenia hormonalne, na pierwszy rzut niedoczynność tarczycy.
    Są też metody manualne dla najbardziej zatwardziałych.
  • jago_da82 22.05.15, 12:03
    mało kto wie, bo i lekarzom nie zalezy, ala jak juz brac probiotyki to te przebadane jako lek!a tylko Lakcid takie testy przeszedł, reszta probiotykow to tylko suplementy i do tego wytwarzane poza kontrola, bez wymogu ciąglego kontrolowania bezpieczeństwa stosowania. Poza tym suplementy tj probacti4 nie wymagaja rejestracji, ani szczegółowej dokumentacji gwarantującej jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Wystarczy powidomić Główny Inspektorat Sanitarny i dostarczyć wzór opakowania przy wprowadzaniu produktu do sprzedaży..Lek typu Lakcid natomiast ma ciagly nadzór i monitorowanie jakości przez inspekcję farmaceutyczną, ponadto monitorowanie bezpieczeństwa stosowania przez lekarzy, farmaceutów i podmiot wprowadzający do obrotu (pharmacovilance)..To chyba rozjaśnia nieco spojrzenie na suplementy a leki..Zatem czy zaparcia czy rozwolnienia ratujmy sie lakcidem jak juz, a nie dzikusami typu suplementy.
  • margolcia_63 22.05.15, 21:50
    www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.doz.pl%2Fleki%2Fp7879-Lakcid_kaps&ei=OoZfVcjXCMOnsgGM2YGABg&usg=AFQjCNFfAG0JWVfHltI-p5C_eFLbxF36BQ
    A Lakcid to nie suplement? Bo tak jest napisane w ulotce - suplement? Pszypadek?;)
    Różnica jest tylko taka, że Probacti 4ma osłonkę enteric która rozpuszcza się poza środowiskiem żołądka, a te przebadane bakterie z Lakcidu w większości giną marnie w soku żołądkowym.
    Jak to ma dla kogoś znaczenie.
  • kol.3 03.02.15, 11:16
    Raczej zaparcia na przemian z biegunkami.
  • goodman41 05.02.15, 01:20
    Wywalić z diety wszystkie produkty mlecze z wyjątkiem masła. Wapn z mleka i z wody pitnej powoduje odkwaszanie organizmu i zaparcia. Spożywać na surowo dużo kwaśnych owoców i jarzyn z wyjątkiem szczawiu i rabarbaru. Jeść wszelkiego rodzaju kiszonki, a spod kiszonych czy konserwowych ogórków wypijać wodę. Pić tylko przegotowana wodę z dodatkiem octu jabłkowego do smaku.
    Przestać słuchać straszenia konowałów o zakwaszeniu organizmu. Długowieczni cale swoje długie życie maja zakwaszony organizm i dlatego długo żyją.
  • forumowiczka171 15.05.15, 20:30
    polecam Ci tylko błonnik NIEROZPuSZCZALNY np. Colon C go ma przeczyści ci jelita rano wypij litr wody z cytryną potem 3 lyzki błonnika i popij szklanka wody za pol godz zjedz sniadanie rób tak przed każdym posiłkiem wiadomo nie jedz ziemniaków kakao kawy i białego pieczywa zupy preferuję prawdopodobnie masz zespół jelita nadwrażliwego ja leżałam 9 dni na to w szpitalu pomogł pasaz jelit to badanie nie boli nic miksuj jedzenie czasami to pomoze Twoim jeliton
  • margolcia_63 16.05.15, 01:48
    Na zaparcia kładą do szpitala? Co ty nie powiesz? i robią badanie pasaż jelit !?
    A braku interpunkcji tam nie leczą?
  • goodman41 17.05.15, 10:06
    margolcia_63 napisała:

> Na zaparcia kładą do szpitala? Co ty nie powiesz? i robią badanie pasaż jelit !
    > ?
    > A braku interpunkcji tam nie leczą?

I czemu się dziwisz?
    U forumowiczanek wszystko możliwe. Maja wielka wyobraźnię w reklamowaniu sprzedawanych "specyfików"
  • edyt_a29 24.08.15, 18:54
    na zaparcia stosuję herbatę z rumianku,sok jabłkowy a czasem dicopeg.
  • magnolie1985 24.08.15, 21:06
    Ja od pewnego czasu jem błonnik owsiany GAL. mieszam sobie z jogurtem rano, ale można też po prostu z wodą. Ważne, żebyś na sucho nie jadła:) to jest naturalny błonnik pokarmowy, więc naprawdę dobrze poprawia przemianę materii:) polecam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka