Dodaj do ulubionych

cykliczne objawy - co to może być?

22.03.06, 11:46
od pewnego czasu miewam kilkudniowe choroby.. średnio raz na dwa - trzy miesiące ale czasem częściej..

objawy podobne trochę do grypy.. czyli dreszcze.. poczucie ciągłego zimna..osłabienie..
zwykle pojawia się to po jakimś chwilowym osłabieniu organizmu ..czyli np. lekkie zmarznięcie.. albo pływanie w basenie..

przeważnie taki stan chorobowy trwa 2-3 dni.. biorę wtedy typowo jakąś aspirynę..wit. C itp., leżę .. "choroba" przechodzi..

nie mam pojęcia skąd się to bierze.. trudno przyjąć że łapię gdzieś wirusa o identycznym przebiegu choroby :0

przypuszczam więc że jest to jakaś bakteria/wirus albo coś innego co jest we mnie a uaktywnia się w momentach osłabienia.. dodam, że nikt z mojego otoczenia nie ma podobnych stanów..

może ktoś z Was zetknął się z czymś takim? co to może być?
Edytor zaawansowany
  • oliviera 22.03.06, 19:58
    Babcia mojego Mezczyzny ma coś takiego, ale oczywiście nie wiem czy to to samo.
    Objawy:
    -dreszcze
    -wysoka gorączka
    -osłabienie
    -bole stawow

-przechodzi po 3-4 dniach

U niej jest to spowodowane malarią, zaraziła się jak była młoda.
  • nessie-jp 22.03.06, 20:34
    Mam coś podobnego - co najmniej 1 x na miesiąc dreszcze, osłabienie, kaszel,
    chrychanie, bóle pleców. Wydaje mi się, że to alergia, ale za diabła nie wiem na
    co... I dlaczego akurat co miesiąc!

--
    "Naturalne jest szkodliwe!"
    Nessie - Jedyna Prawdziwa
  • wawan1 23.03.06, 09:12
    Co miesięczne powtarzające się objawy mogą być spowodowane boreliozą. Cykl
    rozwojowy tych bakterii to właśnie 3-4 tygodnie. Można by to wziąć ewentualnie
    pod uwagę.
  • ida37 23.03.06, 10:25
    Mam to samo od 3 lat - bóle stawów, stan podgorączkowy, bóle głowy i pleców,
    czasem promieniuje coś od brzucha ku bokowi....Pojawia się cyklicznie i
    ustępuje, ja mam "niby" cysty lamblii, ale żaden lekarz nie przypisuje tych
    objawów obecności lamblii w organiźmie. Czasami się czuję, jakbym miała mega
    goraczkę, łamie w stawach, jednak szybko mija...myślałam, że jestem sama z tym
    problemem. Pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka