Dodaj do ulubionych

W jakiej firmie najlepiej kupic aparaty słuchowe?

27.03.06, 12:53
ORAZ Ponawiam pytanie. Ile przysługuje dofinansowanie do aparatu dla osoby
która ma 22lata ale nie uczy sie juz. Gdzie można sie starac o
dofinansowanie czy w NFZ i jakie dokumenty trzeba miec i gdzie to sie
składa. czy to mi powiedza tam gdzie bede dobierac aparaty?
Obserwuj wątek
    • hela83 Re: W jakiej firmie najlepiej kupic aparaty słuch 27.03.06, 19:02
      Najpierw radziłabym sie postarac o orzeczenie o niepełnosprawnosci dla córki-gdy
      go pani uzyska moze pani liczyc na dofinansowanie czesciowe aparatu.A wiec
      najpierw trzeba isc do PCPR-powiatowe centrum rodziny LUB DO mops-MIEJSCI
      OSRODEK SPOłECZNY-tam powinni pani powiedziec gdzie moze pani pobrac wniosek na
      orzezcenie.Najczesciej sie go u nich pobiera.Po czym z tym pobranym wnioskiem
      idzie sie do laryngologa który go wypełnia.Wypełniony wniosek składa pani do
      mposu lub pcpr.Czeka pani kiedy listownie przyjdzie termin na komisje ktora
      zajmuje sie orzekaniem o niepelnosprawnosci.Orzeczenie bardzo duzo daj bo mozna
      uzykac od nich 150%dofinasowanie tego co daje NFZ masymalnie to jednak
      4500zł.Narazie pani cóce jak sie dobrze oientuje to przysługuje 560 czy tez
      590zl na 1 ap.wiec niewiel bo ceny apartów sa drogie od 1500-5000zł.hela83 a
      pozatytm niech pani zajrzy na strone;www.onsi.pl -niech z tej strony wyjdzie
      pani na DEAF-to jest forum.A nasterpnie na DEAF niech pani wejdzie na:sprzet i
      akcesoria dla niesłyszacych nastepnie na czy długo decydowaliscie sie na
      aparat-tam moze pani poczytac o to jak nalezy sie starac o ap.Ja go niedawno
      załatwialm 6 miesiecy temu-z tego powodu i studuje dostałam na aparaty 100%
      dofinasowania(ponad 7000zl)
    • eksperci_psps Re: W jakiej firmie najlepiej kupic aparaty słuch 27.03.06, 21:47
      Dla osoby 22-letniej nieuczącej się, przysługujez NFZ dofinansowanie w
      wysokości 560zł do aparatu i 50 zł do wkładki. O dofinansowanie zakupu można
      starać się w Powiatowych centrach pomocy rodzinie lub miejskich ośrodkach
      pomocy społecznej. Jednak żeby je uzyskać trzeba zdobyć orzeczenie o
      niepełnosprawności. Wnioski całą procedurę wyjaśnią pracownicy w/w placówek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka