usuwanie odcisków! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam, chciałam sie dowiedzieć czy ktoś usuwał odciski chirurgicznie? jeśli
    tak, to prosze powiedzieć jak to wygląda, na co zwrócić uwagę, czy prywatnie
    czy państwowo?

z góry dziękuję za odpowiedzi
    pozdrawiam
    Ania
    • ja miałam iść na zabieg...mój internista poradził mi jednak, żeby przed
      zabiegiem chirurgicznym spróbować ścierać odciski pumeksem o drobnej fakturze.
      Spróbowałam - kupiłam metalową tarkę do stóp Scholla (rewelacja) i
      potraktowałam miejsca do usunięcia drobną tarką przez dobre pół godziny na
      początek, przy każdym prysznicu powtarzam zabieg i dzisiaj mam stopki jak z
      katalogu - gładkie pięty, palce bez nagniotków.
      • ale czy zdarzało ci sie zedrzeć az do krwi? bo ja mam jeden odcisk na dużym
        palcu pod spodem. Zakładam plaster z dziurką wśrodku na ten odcik, nakładam
        maśc na odciski, naklejam drugi plaster i tak chodzę cały dzień az do
        wieczornej kąpieli. W czasie kąpieli zdzieram właśnie pumeksem, czasem aż do
        krwi, wysuszam i zakładam nowy plaster. Zdecydowałam się iść do chirurga bo nie
        mam już cierpliwości a i idą ciepłe dni, a ja nie mogę ubrać półbutów bo mnie
        ten odcisk boli.
        • właśnie te miejsca sobie zlikwidowałam tą tarką, to wymaga czasu, ale do
          ciepłych dni zdąrzysz. Nie stosowałam plastrów, tylko traktowałam miejsca
          odcisków, jak poczułam, że już dosyć - tzn. skóra się zaczerwieniła, to dawałam
          spokój i na drugi dzień poprawka. Skóra musi być dobrze zmiękczona, np. po
          długiej kąpieli, dodatkowo zabieg wykonywałam w misce z wodą z dodatkiem żelu
          do mycia ciała, z dużą ilością piany, wcierałam krem lub balsam. Nie polecam
          kremów zmiękczających - a zrogowacała tkanka uciska zdrową skórę i mogą powstać
          dodatkowe obrzęki - u mnie palca. Już nie mam żadnych odcisków. Codziennie
          jednak używam pumeksu:)
          Jeśli chcesz poddać się chirurgowi, to też jest wyjście, ale jak dla mnie zbyt
          rygorystyczne:)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.