11.05.06, 19:39
moja mama jak juz pisałam od pół roku lezy ,i mimo stosowania materaca
p/odleżynom pojawiaja się odleżyny,do tej pory pojawiające się
zaczerwienienia samrowałam sudokremem , ale teraz to nie skutkuje.Czy są
lepsze preparaty na odlezyny.
Obserwuj wątek
      • helena_50 Re: odlezyny 12.05.06, 22:33
        chora bardzo schudła calkowity brak kontaktu posilek składa się
        1 zupa mleczna -pol miseczki
        jajko na mięko lub na masle
        zupa przetarta -warzywa i mieso
        kolacja pół jogurtu lub podobne przetwory mleczne
        wypija okolo 1,5 szklanki plynu
        zupy tak okolo 8 do 10łyzeczek
        czy to wystarczy,chora nie czuje smakow,zacisniete usta,bardzo trudno ja
        nakarmic.lat 92
        • doninika Re: odlezyny 15.05.06, 17:24
          Ja mam córkę która już leży ponad 3 i pół roku i nie ma odleżyn, sam materac
          nie pomoże, potrzebna jest odpowiednia dieta, częste obracanie, właściwe srodki
          do pielęgnacji. Jak chcesz więcej się dowiedzieć to mogę podać Tobie na prv .
    • helena_50 Re: odlezyny 15.05.06, 20:03
      bardzo pania prosze o wskazówki co do pielęgnacji obłoznie chorych,ja mam taki
      problem ze mama nie bardzo chce jeść i dość często dostaje kroplówki,barzo
      schudła i najbardziej atakowana jest skora na wystających kościach.www.helena-
      50interia.pl
      • darsana Re: odlezyny 18.05.06, 09:37
        Trzeba często przekładać, zmieniać pozycję by nie zrobiły się odleżyny w innych
        miejscach, musi być dostęp świeżego powietrza. Jeżeli chodzi o jedzenie to
        najlepsze by były zupki jarzynowe, buraczanka, marchewka gotowana, banany są
        odżywcze, kiwi, podać wodę lekko ciepłą z miodem, pokrzywę do picia - to
        uzupełni niedobór minerałów - a teraz jest to potrzebne, białko też. W aptece
        jest do kupienia NUTRIDRINK jest to pełnowartościowy preparat odżywczy o różnych
        smakach.Pozdrawiam i Życzę tej pani wyzdrowienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka