półpasiec Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • proszę o pomoc
    czy półpasiec i ospa są rzeczywiście wywoływane przez ten sam wirus? jeżeli
    ktoś chorował na ospę to czy może też zachorować na półpasiec?
    i jakie są objawy półpaśca (brrr sama nazwa jest już nieprzyjemna), czy
    ciężko się na to choruje dorosłym?
    • Tak, wirus ktory wywoluje ospe wietrzna moze wywolac rowniez polpasca.
      Polpasiec wystepuje tylko po jednej stronie ciala, najpierw pojawia sie
      zaczerwienienie (z malymi pecherzykami, jakby wodnymi), pozniej pecherzyki
      rosna - na poczatku swedzi potem boli. Ja mialam na szyi (glowne ognisko) i
      troche na plecach (ale w sumie to bylo malutkie bo w pore zaczelam smarowac
      mascia). Polpasiec atakuje unerwienie, jesli tak moge sie wyrazic, w moim
      przypadku nie bylam wstanie obrocic glowy, gdy wystapi na plecach domyslam sie
      ze nie mozna sie polozyc, czy spac na wznak itp. Poza tym wyglada to nieladnie
      i moze zostawiac blizny. Polpasiec moze rowniez zaatakowac okolice oka lub ucha
      no i wtedy jest niebezpieczenstwo uszkodzenia narzadu wzroku lub sluchu. Nie ma
      na to lekarstwa, nalezy przyjmowac witamine B i smarowac ognisko(a) mascia
      wysuszajaca (cynkowa?). Bylam na to chora jakies 6 lat temu, moze do tego czasu
      cos na polpasca wynalezli, choc watpie
      • Gość: sylwia IP: *.ae.poznan.pl 12.02.03, 08:39
        dzięki za info, mam nadzieję, że nie będę chora.
        miałam ospę w wieku lat 19 i to już było ciężkie przeżycie
        z tego co piszesz to ten półpasiec jest jeszcze gorszy a właśnie się pojawił w
        okolicy.
        • Wydaje mi sie ze ospa jest gorsza, ze wzgledu na to, ze obsypuje cale cialo i
          straszliwie swedzi kazdy punkcik. Polpasiec to ognisko (moze byc jedno male,
          badz duze, nie ma zasady - ale trzeba uwazac bo moze sie rozniesc wiec lepiej
          nie dotykac). Mojej blizny na szyi teraz po 6ciu latach prawie nie widac (jak
          przypudruje to wogole nie widac), mam rowniez jedna blizne nad okiem po ospie
          (przeszlam ja w dziecinstwie) i ta nie zeszla wcale. Nie panikuj, polpasiec
          atakuje zazwyczaj oslabiony organizm. Tak na prawde, to kazdy kto mial ospe
          nosi w sobie ten wirus, ktory moze wywolac polpasca ale nie musi.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.