Dodaj do ulubionych

sterydy w leczeniu

04.08.06, 17:57
Będę musiała przejsć 2 tygodniowe leczenie sterydami, czy ktoś mógłby napisac
jakie sa skutki uboczne i czy w tak krótkim czasie bedę ja miała.

A
Edytor zaawansowany
  • agata1123 05.08.06, 14:39
    hej zależy jakie dawki i na co? nie zawsze musza być objawy uboczne.ja mialam
    sterydy na astme oraz po operacji kregoslupa a teraz daja mi do blokad i po
    takich dawkach mam poczatki osteoporozy i dość dużo sie tyje ale jak trzeba to
    nie ma wyboru.Moze na tych 2 tyg u ciebie sie skonczy pozdrawiam
  • agakoziorowska 05.08.06, 19:30
    prawda duzo zalezy od dawki, a poza tym 2 tygodnie to krótko. Objawy na ogol
    ustepuja po odstawieniu wiec nic Ci nie powinno byc. POza tym nawet nie
    napisalas czy to bedzie kuracja doustna?(tak sadze, ale to dosc wazne)
    A teraz cytat z ulotki:
    Ryzyko ujawnienia się działań niepożądanych zwiększa się wraz z wydłużeniem
    czasu leczenia. Najczęstsze to: zatrzymanie wody i sodu w organizmie(obrzeki),
    hipokaliemia, zasadowica hipokaliemiczna, zastoinowa niewydolność serca u
    podatnych chorych, ryzyko wystąpienia zakrzepów (szczególnie u chorych
    unieruchomionych), nadciśnienie tętnicze, osłabienie mięśniowe, miopatia
    posteroidowa, zmniejszenie masy mięśniowej, osteoporoza, patologiczne złamania
    kości długich, choroba wrzodowa (perforacje, krwotok), zapalenie trzustki,
    zaniki skóry, zwiększona podatność na uszkodzenia, wybroczyny i wylewy
    podskórne, wzmożona potliwość, trądzik, rozstępy, utrudnione gojenie ran,
    hamowanie reakcji na testy alergiczne; zawroty i bóle głowy, zaburzenia
    psychiczne, drgawki, objawy rzekomego guza mózgu (zwiększenie ciśnienia
    wewnątrzczaszkowego i obrzęk tarczy n. wzrokowego), zaburzenia miesiączkowania,
    jatrogenny zespół Cushinga, zahamowanie wzrostu u dzieci, wtórne zahamowanie
    reaktywności osi przysadkowo-nadnerczowej (ujawnienie się objawów w sytuacjach
    stresowych - uraz, zabieg, zakażenie), zmniejszenie tolerancji węglowodanów do
    wystąpienia cukrzycy włącznie, zwiększenie zapotrzebowania na insulinę, zaćma,
    wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, jaskra wtórna. Powoduje ujemny bilans
    azotowy i zwiększoną podatność na zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze.
    Może wywoływać reakcje alergiczne. Po zastosowaniu kropli ocznych: podrażnienie
    spojówek, pieczenie, swędzenie, rzadziej nieswoiste zapalenie spojówek.

    ale tak naprawdę przy tak krótkiej kuracji przejmowałabym się tylko obrzęakmi
  • aga3310 05.08.06, 21:28
    Dziękuje za informacje.

    Tak naprawde jeszcze do konca nie wiem jaka ta kuracja sterydami bedzie
    przeprowadzona. Po prostu w zeszłym tygodniu maiałam zabieg operacyjny zatok i
    podczas operacji dostałam krwotoku i trzeba było przerwać zabieg. Lekarz
    powiedział mi narazie tyle ze przed nastepnym zabiegiem aby operacja sie
    powiodła musi mi zaaplikowac ok 2 tygodniową kurację antybiotykowa i sterydowa,
    aby podczas zabiegu ponownie nie dostała krwotoku.

    Szczegóły tego leczenia dowiem sie w nastepnym tgodniu ale jak usłyszałam
    sterydy to strasznie sie przestraszyłam gdyz same złe rzeczy słyszałam jak
    tycie, wrzody żołądka, pobudliwość itp.

    Dlatego chciałam sie najpierw dowiedzieć od kogos na forum co wie na ten temat
    zanim podejmę zgdoę na taką kurację przed zabiegiem

    Pani Agnieszko jak jeszcze cos mogłaby mi Pani napisać to byłabym wdzięczna. I
    czy te obrzeki po zakończeniu leczenia przejdą?

    A
  • j2334 05.08.06, 21:43
    wszystkie leki ,nawet te najzwyklejsze ,dostepne bez recepty maja roznorodne
    skutki uboczne.Tak samo jest ze sterydami,przedmowczyni dokladnie Ci opisala
    jakie moga wywolac dzialania uboczne.ja akurat jestem alergikiem i wiele lat
    leczona bylam Hdrocortisonem i masciami sterydowymi i tak naprawde nic
    niepokojacego w moim organizmie sie nie stalo.Teraz ,tez doraznie przyjmuje te
    leki.W Twoim przypadku nie ma podstaw do obaw,krotka terapia z cala pewnoscia
    nie odbije sie na Twoim zdrowiu.Gdyby jednak wystapily Ciebie jakies
    obrzeki ,czy inne objawy,to po zakonczeniu leczenia stopniowio beda sie
    wycofywaly.Wszystko bedzie dobrze,trzymam kciuki za udany zabieg.Pozdrawiam.
  • ortisana 05.08.06, 21:48
    hey!ja jestem alergikiem i dostalam okolo rok temu atopowego zapalenia skory...uuu i jedynie sterydy dzialaja,chociaz zastrzyki wrecz odwrotnie..powiem tak od lekarzy zawsze slysze steryd pomaga ale nie leczy..skora strasznie szybko sie przyzwyczaja do sterydow..niestety..:(i mam skutki owlosienie ciemniejsze przytylam..:(trzeba wszystkiego sie lapac sterydy to swinstwo:(
    Pozdrawiam
  • j2334 05.08.06, 21:56
    Ortisano ,strasznie ,Ci wspolczuje z tego powodu,ze sterydy tak na Ciebie
    zadzialay.Musialas chyba caly rok brac te leki? a co konkretnie bralas?
    Pozdrawiam
  • ortisana 05.08.06, 22:08
    bralam masci sterydowe na zamowienie najwiecej.
  • j2334 05.08.06, 22:28
    Jesli bralas masci na zamowienie ,to lekarz musial wypisac duze dawki tych
    lekow.Ja oprocz Hydrocortysonu w zastrzykach bralam wszystkie mozliwe masci i
    kremy ,ale gotowe.Teraz juz doraznie.tez mam alergie atopowa.Pozdrawiam.
  • aga3310 05.08.06, 21:49
    dzięki za kciuki i informacje.
  • aga3310 07.08.06, 10:43
    pytanie do j2334. Wiem juz jakie to będa leki sterydowe, enkorton i
    klaritomycyna. Mam mieć ok 2 tyg leczenie tymi sterydami. Bardzo proszę jak coś
    Pani wie na ten temat to bym była wdizęczna za informację czy te leki bardzo
    negatywnie wpłyną na mój organizm.

    Dzięki z góry i pozdrawiam
  • j2334 07.08.06, 13:13
    to wszystko zalezy w jakiuch dawkach bedziesz leki brala.Encortom czest podaje
    sie najpierw w duzych dawkach ,a pozniej stopniowo sie dawke zmniejsza.Ta duza
    dawka to naogol 40-50 mg ,ale mysle ze w Twoim przypadku tak nie bedzie ,bo
    chyba przeciez nie masz zadnej powaznej choroby,bo gdyby tak bylo ,to juz dawno
    bylabys leczona.mysle,ze skoro yak Cie poinformowano,ze tylko dwa tygodnie
    leczenia,wiec sadze ,ze te dawki beda duzeo mniejsze i nie powinnas sie
    martwic,nic Ci nie bedzie.Dla przykladu powiem Ci tylko ,ze moja znajoma ,jakis
    rok temu przez dwa miesiace brala encorton,wlsmie w takich
    dawkach,systematycznie zmniejszanych.Chorobe wyleczyla,a w zwiazku z jej
    leczeniem nic niepokojacego u niej nie bylo.Powodzenia.Bedzie dobrze.
  • aga3310 07.08.06, 13:17
    dziękuję za informację. Trochę jestem spokojniesza.

    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.