sterydy w leczeniu Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Będę musiała przejsć 2 tygodniowe leczenie sterydami, czy ktoś mógłby napisac
    jakie sa skutki uboczne i czy w tak krótkim czasie bedę ja miała.

    A
    • hej zależy jakie dawki i na co? nie zawsze musza być objawy uboczne.ja mialam
      sterydy na astme oraz po operacji kregoslupa a teraz daja mi do blokad i po
      takich dawkach mam poczatki osteoporozy i dość dużo sie tyje ale jak trzeba to
      nie ma wyboru.Moze na tych 2 tyg u ciebie sie skonczy pozdrawiam
      • prawda duzo zalezy od dawki, a poza tym 2 tygodnie to krótko. Objawy na ogol
        ustepuja po odstawieniu wiec nic Ci nie powinno byc. POza tym nawet nie
        napisalas czy to bedzie kuracja doustna?(tak sadze, ale to dosc wazne)
        A teraz cytat z ulotki:
        Ryzyko ujawnienia się działań niepożądanych zwiększa się wraz z wydłużeniem
        czasu leczenia. Najczęstsze to: zatrzymanie wody i sodu w organizmie(obrzeki),
        hipokaliemia, zasadowica hipokaliemiczna, zastoinowa niewydolność serca u
        podatnych chorych, ryzyko wystąpienia zakrzepów (szczególnie u chorych
        unieruchomionych), nadciśnienie tętnicze, osłabienie mięśniowe, miopatia
        posteroidowa, zmniejszenie masy mięśniowej, osteoporoza, patologiczne złamania
        kości długich, choroba wrzodowa (perforacje, krwotok), zapalenie trzustki,
        zaniki skóry, zwiększona podatność na uszkodzenia, wybroczyny i wylewy
        podskórne, wzmożona potliwość, trądzik, rozstępy, utrudnione gojenie ran,
        hamowanie reakcji na testy alergiczne; zawroty i bóle głowy, zaburzenia
        psychiczne, drgawki, objawy rzekomego guza mózgu (zwiększenie ciśnienia
        wewnątrzczaszkowego i obrzęk tarczy n. wzrokowego), zaburzenia miesiączkowania,
        jatrogenny zespół Cushinga, zahamowanie wzrostu u dzieci, wtórne zahamowanie
        reaktywności osi przysadkowo-nadnerczowej (ujawnienie się objawów w sytuacjach
        stresowych - uraz, zabieg, zakażenie), zmniejszenie tolerancji węglowodanów do
        wystąpienia cukrzycy włącznie, zwiększenie zapotrzebowania na insulinę, zaćma,
        wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, jaskra wtórna. Powoduje ujemny bilans
        azotowy i zwiększoną podatność na zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze.
        Może wywoływać reakcje alergiczne. Po zastosowaniu kropli ocznych: podrażnienie
        spojówek, pieczenie, swędzenie, rzadziej nieswoiste zapalenie spojówek.

        ale tak naprawdę przy tak krótkiej kuracji przejmowałabym się tylko obrzęakmi
        • Dziękuje za informacje.

          Tak naprawde jeszcze do konca nie wiem jaka ta kuracja sterydami bedzie
          przeprowadzona. Po prostu w zeszłym tygodniu maiałam zabieg operacyjny zatok i
          podczas operacji dostałam krwotoku i trzeba było przerwać zabieg. Lekarz
          powiedział mi narazie tyle ze przed nastepnym zabiegiem aby operacja sie
          powiodła musi mi zaaplikowac ok 2 tygodniową kurację antybiotykowa i sterydowa,
          aby podczas zabiegu ponownie nie dostała krwotoku.

          Szczegóły tego leczenia dowiem sie w nastepnym tgodniu ale jak usłyszałam
          sterydy to strasznie sie przestraszyłam gdyz same złe rzeczy słyszałam jak
          tycie, wrzody żołądka, pobudliwość itp.

          Dlatego chciałam sie najpierw dowiedzieć od kogos na forum co wie na ten temat
          zanim podejmę zgdoę na taką kurację przed zabiegiem

          Pani Agnieszko jak jeszcze cos mogłaby mi Pani napisać to byłabym wdzięczna. I
          czy te obrzeki po zakończeniu leczenia przejdą?

          A
          • wszystkie leki ,nawet te najzwyklejsze ,dostepne bez recepty maja roznorodne
            skutki uboczne.Tak samo jest ze sterydami,przedmowczyni dokladnie Ci opisala
            jakie moga wywolac dzialania uboczne.ja akurat jestem alergikiem i wiele lat
            leczona bylam Hdrocortisonem i masciami sterydowymi i tak naprawde nic
            niepokojacego w moim organizmie sie nie stalo.Teraz ,tez doraznie przyjmuje te
            leki.W Twoim przypadku nie ma podstaw do obaw,krotka terapia z cala pewnoscia
            nie odbije sie na Twoim zdrowiu.Gdyby jednak wystapily Ciebie jakies
            obrzeki ,czy inne objawy,to po zakonczeniu leczenia stopniowio beda sie
            wycofywaly.Wszystko bedzie dobrze,trzymam kciuki za udany zabieg.Pozdrawiam.
            • hey!ja jestem alergikiem i dostalam okolo rok temu atopowego zapalenia skory...uuu i jedynie sterydy dzialaja,chociaz zastrzyki wrecz odwrotnie..powiem tak od lekarzy zawsze slysze steryd pomaga ale nie leczy..skora strasznie szybko sie przyzwyczaja do sterydow..niestety..:(i mam skutki owlosienie ciemniejsze przytylam..:(trzeba wszystkiego sie lapac sterydy to swinstwo:(
              Pozdrawiam
            • dzięki za kciuki i informacje.
            • pytanie do j2334. Wiem juz jakie to będa leki sterydowe, enkorton i
              klaritomycyna. Mam mieć ok 2 tyg leczenie tymi sterydami. Bardzo proszę jak coś
              Pani wie na ten temat to bym była wdizęczna za informację czy te leki bardzo
              negatywnie wpłyną na mój organizm.

              Dzięki z góry i pozdrawiam
              • to wszystko zalezy w jakiuch dawkach bedziesz leki brala.Encortom czest podaje
                sie najpierw w duzych dawkach ,a pozniej stopniowo sie dawke zmniejsza.Ta duza
                dawka to naogol 40-50 mg ,ale mysle ze w Twoim przypadku tak nie bedzie ,bo
                chyba przeciez nie masz zadnej powaznej choroby,bo gdyby tak bylo ,to juz dawno
                bylabys leczona.mysle,ze skoro yak Cie poinformowano,ze tylko dwa tygodnie
                leczenia,wiec sadze ,ze te dawki beda duzeo mniejsze i nie powinnas sie
                martwic,nic Ci nie bedzie.Dla przykladu powiem Ci tylko ,ze moja znajoma ,jakis
                rok temu przez dwa miesiace brala encorton,wlsmie w takich
                dawkach,systematycznie zmniejszanych.Chorobe wyleczyla,a w zwiazku z jej
                leczeniem nic niepokojacego u niej nie bylo.Powodzenia.Bedzie dobrze.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.