Dodaj do ulubionych

Jak ROZBIĆ kamienie żółciowe?

17.08.06, 11:33
Mam taką sprawę: moj krewny ma w woreczku żółciowym kamienie - do 20 mm. Czy
można je rozbić ultradźwiękami, czy są przeciwwskazania, gdzie to najlepiej
zrobić i jakie są ceny? Pozdro!
Edytor zaawansowany
  • 18.08.06, 13:14
    Może ktoś wie?
  • 18.08.06, 13:53
    Tego się nie rozbija, to się wycina.
    Terapia rozbijania ultradźwiękami jest wątpliwej skuteczniośći, za to o dużych
    powikłaniach.
    --
    Dżentelmen to mężczyzna, który potrafi opisać kobietę bez posługiwania się
    rękami. Alec Guiness.
  • 19.08.06, 00:35
    Mialam w woreczku piasek, czeste ataki, bo kamyczki blokowaly drogi zolciowe, wiec rozbicie ich nic by nie dalo. Woreczek mialam usuniety ponad rok temu, a ze mieszkam w Holandii, wiec i zalecenia sa inne. Zabieg laparoskopem rano, wieczorem do domu, nastepnego dnia na sniadanie pozwolono mi zjesc chocby gore hamburgerow, gdybym na to miala ochote, zadnej diety nie trzymam i wreszcie moge jesc, na co mam ochote nie martwiac sie, ze nie przespie kolejnej nocy. Mam sporo starszych znajomych po 70-tce(ja mam 32 lata), ktorzy tez pozbyli sie woreczka, wszyscy zgodnie twierdza, ze po operacji wreszcie poznali, jak mozna cieszyc sie zyciem.
  • 21.08.06, 13:09
    No cóż. Mój krewny chce zachować woreczek; mówi, że skoro go mamy to jest
    potrzebny - może też racja. Czy naprawdę nie da się pozbyć kamieni bez
    operacji? Może Rowachol albo coś tego typu? Czy komuś się to udało? Pozdr.
  • 21.08.06, 18:04
    Najwieksza trudnosc stanowi usuniecie pecherzyka, z do rozbiciem kamieni
    poradzi sobie zwykly mlotek. Trudno tez jest pozegnac sie ze zludzeniami a
    tymczasem natura nie jest doskonala, czego dowodem jest obdarzenie nas wlasnie
    pecherzykiem zolciowym czy tez wyrostkiem - do tego robaczywym! Bezczelnosc!
  • 24.08.06, 08:07
    Hm...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.