Polip jelita grubego :-((((( Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • O i narobilo sie, po kolonoskopii. Wyroslo na 5 mm, probka hp pobrana.
    Sluzowka jelita grubego o zaczerwienionych faldach, miejscami przerosnietymi
    w ksztalcie polipow...WBC 6,7...Wedlug badania USG...Wezly chlonne
    niepowiekszone...Czekam teraz 2 tyg na wyniki badania hp. :-(((( Co mnie
    czeka dalej, czy kupowac juz czarny garnitur??? Jakie mam szanse, skoro az
    tak duza jest ilosc tych polipow??? Prosze wypowiedzcie sie, nie moge spac :-
    ((((
    • Gość: eta5 IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.02.03, 18:36
      ale polipy to chyaba nie nowotwór????
      co cię skłoniło do kolonoskopii i jak przeżyłeś/aś to badanie

• Gość: Doki IP: *.1-200-80.adsl.skynet.be 25.02.03, 19:35
      Po pierwsze: czy masz w rodzinie przypadki polipowatosci jelita grubego i/lub raka jelita grubego?
      Nie masz na razie innego wyjscia, jak czekac na badanie histologiczne, a raczej jego wynik. Polip to jeszcze nie nowotwor zlosliwy, ale rozne polipy w roznym stopniu sa sklonne do takiego zezlosliwienia. Jesli ryzyko bedzie duze, zaproponuja ci usuniecie jelita grubego, jesli nie: wystarczy okresowa (powiedzmy, raz do roku) kontrola kolonoskopia. A moze w ogole nic nie bedzie potrzebne? Tez tak moze byc. Kluczem jest histologia.
      • Gość: Irena IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.02.03, 20:07
        Miałam usuwane 3 polipy jelita grubego -od 3 - 5 mm], Wynik biopsji brzmi:
        Adenomata tabularia. Dysplasia minoris gradus.
        Ponieważ wizytę u gastrologa mam dopiero za trzy tygodnie, żyję w wielkiej
        niepewności. Czy to coś grożnego?
        Irena
      • Doki, dzieki, czeklam cierpliwie na wyniki hp. A pytasz jak z polipami w
        rodzinie, to 1-szy przypadek, jeszcze raz dziekuje za pomoc i zainteresowanie.
        Serdecznie pozdrawiam i odezwe sie jak otrzymam wyniki hp.
      • Powiedz mi, ktory nmarker mam zlecic , ja mysle ze CA 19-9 ???.Z tego co czytam
        zalecaja tez CEA ??? Nie moge sie doczekac wynikow badan hp. i znajomi
        doradzili zrobic marker. Co o tym myslisz , podpowiedz czy Ca 19-9 wystarczy,
        jak wiesz wiaze sie to z dosyc duza kasa dla ambulatorium...Pozdrawiam
    • zyggis napisał:

> O i narobilo sie, po kolonoskopii. Wyroslo na 5 mm, probka hp pobrana.
      > Sluzowka jelita grubego o zaczerwienionych faldach, miejscami przerosnietymi
      > w ksztalcie polipow...WBC 6,7...Wedlug badania USG...Wezly chlonne
      > niepowiekszone...Czekam teraz 2 tyg na wyniki badania hp. :-(((( Co mnie
      > czeka dalej, czy kupowac juz czarny garnitur??? Jakie mam szanse, skoro az
      > tak duza jest ilosc tych polipow??? Prosze wypowiedzcie sie, nie moge spac :-
      > ((((
      Chyba juz wiem... "Adenoma tubulare" .. to gruczolak cewkowy
      Co z nim sie robi.... polecam...strone
      www.borgis.pl/czytelnia/nm_kolop/02.html
      Pozdrawiam Zyggi...
      • Gość: habitus IP: *.visp.energis.pl 13.03.03, 17:47
        Zyggis, pozdrawiam serdecznie. Na pewno wyzdrowiejesz. Trzymam za Ciebie kciuki!
        • Gość portalu: habitus napisał(a):

> Zyggis, pozdrawiam serdecznie. Na pewno wyzdrowiejesz. Trzymam za Ciebie
          kciuki
          > !Serdeczne dzieki, nawet nie wiesz jak cieplutko i milo mi sie
          zrobilo.Dzisiaj maja mnie polozyc do PSK, co bedzie dalej...w rekach PB. Milo
          mi, ze Ktos pamieta o mnie i mnie wspiera, jeszcze raz dzieki serdeczne.
          pozdrawiam Zyggi...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.