Re: Polip jelita grubego :-(((((

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • O i narobilo sie, po kolonoskopii. Wyroslo na 5 mm, probka hp pobrana.
    Sluzowka jelita grubego o zaczerwienionych faldach, miejscami przerosnietymi
    w ksztalcie polipow...WBC 6,7...Wedlug badania USG...Wezly chlonne
    niepowiekszone...Czekam teraz 2 tyg na wyniki badania hp. :-(((( Co mnie
    czeka dalej, czy kupowac juz czarny garnitur??? Jakie mam szanse, skoro az
    tak duza jest ilosc tych polipow??? Prosze wypowiedzcie sie, nie moge spac :-
    ((((
    • IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl

Gość: eta5 25.02.03, 18:36 Odpowiedz
      ale polipy to chyaba nie nowotwór????
      co cię skłoniło do kolonoskopii i jak przeżyłeś/aś to badanie

• IP: *.1-200-80.adsl.skynet.be

Gość: Doki 25.02.03, 19:35 Odpowiedz
      Po pierwsze: czy masz w rodzinie przypadki polipowatosci jelita grubego i/lub raka jelita grubego?
      Nie masz na razie innego wyjscia, jak czekac na badanie histologiczne, a raczej jego wynik. Polip to jeszcze nie nowotwor zlosliwy, ale rozne polipy w roznym stopniu sa sklonne do takiego zezlosliwienia. Jesli ryzyko bedzie duze, zaproponuja ci usuniecie jelita grubego, jesli nie: wystarczy okresowa (powiedzmy, raz do roku) kontrola kolonoskopia. A moze w ogole nic nie bedzie potrzebne? Tez tak moze byc. Kluczem jest histologia.
      • IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl

Gość: Irena 25.02.03, 20:07 Odpowiedz
        Miałam usuwane 3 polipy jelita grubego -od 3 - 5 mm], Wynik biopsji brzmi:
        Adenomata tabularia. Dysplasia minoris gradus.
        Ponieważ wizytę u gastrologa mam dopiero za trzy tygodnie, żyję w wielkiej
        niepewności. Czy to coś grożnego?
        Irena
        • IP: *.1-200-80.adsl.skynet.be

Gość: Doki 25.02.03, 20:24 Odpowiedz
          Chyba "tubularia". Polipy, ktore Ci usunieto, to z tych lepszych, tzn rzadziej wyrodniejacych. Dysplazja niewielkiego stopnia, czyli jeszcze nie jest zle. Skoro je usunieto, to wlasciwie sprawa jest zalatwiona. Prawdopodobnie lekarz zaproponuje kontrolna koloskopie za jakis czas, powiedzmy za rok.
      • 26.02.03, 16:40 Odpowiedz
        Doki, dzieki, czeklam cierpliwie na wyniki hp. A pytasz jak z polipami w
        rodzinie, to 1-szy przypadek, jeszcze raz dziekuje za pomoc i zainteresowanie.
        Serdecznie pozdrawiam i odezwe sie jak otrzymam wyniki hp.
      • 01.03.03, 13:55 Odpowiedz
        Powiedz mi, ktory nmarker mam zlecic , ja mysle ze CA 19-9 ???.Z tego co czytam
        zalecaja tez CEA ??? Nie moge sie doczekac wynikow badan hp. i znajomi
        doradzili zrobic marker. Co o tym myslisz , podpowiedz czy Ca 19-9 wystarczy,
        jak wiesz wiaze sie to z dosyc duza kasa dla ambulatorium...Pozdrawiam
    • 11.03.03, 19:04 Odpowiedz
      zyggis napisał:

> O i narobilo sie, po kolonoskopii. Wyroslo na 5 mm, probka hp pobrana.
      > Sluzowka jelita grubego o zaczerwienionych faldach, miejscami przerosnietymi
      > w ksztalcie polipow...WBC 6,7...Wedlug badania USG...Wezly chlonne
      > niepowiekszone...Czekam teraz 2 tyg na wyniki badania hp. :-(((( Co mnie
      > czeka dalej, czy kupowac juz czarny garnitur??? Jakie mam szanse, skoro az
      > tak duza jest ilosc tych polipow??? Prosze wypowiedzcie sie, nie moge spac :-
      > ((((
      Chyba juz wiem... "Adenoma tubulare" .. to gruczolak cewkowy
      Co z nim sie robi.... polecam...strone
      www.borgis.pl/czytelnia/nm_kolop/02.html
      Pozdrawiam Zyggi...
      • IP: *.visp.energis.pl

Gość: habitus 13.03.03, 17:47 Odpowiedz
        Zyggis, pozdrawiam serdecznie. Na pewno wyzdrowiejesz. Trzymam za Ciebie kciuki!
        • 14.03.03, 08:56 Odpowiedz
          Gość portalu: habitus napisał(a):

> Zyggis, pozdrawiam serdecznie. Na pewno wyzdrowiejesz. Trzymam za Ciebie
          kciuki
          > !Serdeczne dzieki, nawet nie wiesz jak cieplutko i milo mi sie
          zrobilo.Dzisiaj maja mnie polozyc do PSK, co bedzie dalej...w rekach PB. Milo
          mi, ze Ktos pamieta o mnie i mnie wspiera, jeszcze raz dzieki serdeczne.
          pozdrawiam Zyggi...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.