• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

czy można samemu zrobić płukanie ucha?

• 06.09.06, 22:03
    Witam

Jako, że przez hałas w nocy nie mogę spać kupiłem sobie stopery, takie do
    modelowania. Przez to, że chyba za mocno je dociskałem w jednym uchu mi cały
    czas dzwoni i prawie nic na nie słyszę. To ucho jest jakieś wrażliwe bo kiedyś
    jak je czymś czyściłem to miałem to samo - pani laryngolog zrobiła płukanko i
    po kłopocie. Teraz nie mam czasu ani pieniędzy iść do lekarza, więc pytam -
    czy takie płukanie można robić samemu? Chodzi mi o bezpieczeństwo takiego
    zabiegu bo wykananie tego jest stosunkowo proste.

Pozdro
    Edytor zaawansowany
    • 06.09.06, 22:29
      Moze tak Ci sie wydaje ,strzykawa i woda ,ze to proste .Bylam kiedys z babcia i
      zapytalam dr o to samo ,to powiedziala ,ze to trzeba "pod jakims katem
      itd" .Samemu mozna sobie wiecej szkody narobic niz pomoc.Skierowanie to
      laryngologa i zobaczy co jest przyczyna
      • 06.09.06, 22:39
        Mozna kupic w aptece tzw "audispray" wlasnie przeznaczony do higieny ucha.
        • 06.09.06, 22:42
          higiena ucha ,to chyba nie to samo co plukanie ucha? Samemu mozna wpuszczc
          krople i leko do ucha ,ale w zadnym wypadku samemu je plukac.
          • 06.09.06, 23:52
            Samemu trudno i dosc niewygodnie, wlasnie z uwagi na ten kat wprowadzenia
            koncowki strzykawki do przewodu sluchowego. Wazna tez jest temperatura wody i
            cisnienie strumienia. Czasami przez nieostroznosc mozna doprowadzic do
            wystapienia zawrotow glowy. Dlatego po prostu lepiej, gdy zrobi to druga osoba,
            pielegniarka wystarczy.
            • 07.09.06, 08:56
              UWAŻAJ z tym samodzielnym płukaniem ucha. U nas w przychodni rejonowej lekarz
              nawet pielęgniarce, która mu zawsze towarzyszy, nie pozwala płukać pacjentom
              uszu. Może dlatego, że ten lekarz nie stosuje już płynu do płukania tylko robi
              to chyba powietrzem, taka dziwna aparatura z wężykami, rurami i dmuchaniem.
              Twierdzi, że ta metoda jest lepsza i mniej uciążliwa dla pacjenta.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.