żółć w żoładku. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wczoraj miałam gastroskopie.Wylazała zalegającą zółć w żoładku helicobacter i
    refluks.
    Od czego mam zacząć leczenie? Jak pozbyć się zółci?
    W moim przypadku objawem jest nieprzyjemny zapach z jamy ustnej i uczucie
    zalegania wydzieliny w gardle.
    • A nie przedyskutujesz tego raczej ze swoim gastrologiem? (Gastroskopia wykazuje
      helicobacter?)

--
      x
      • Z lekarzem tez porozmawiam, ale naczytałam się tyle, ze nie wiem co jest
        dobre.Jedni mówią zeby leczyc helicobacter inni ze nie bo zwieksza się refluks.
        oczywisci miałam test który wykazał tę bakterię. Ważne jest dla mnie czy na
        żółć sa jakies antybiotyki, bo spotkałam się ze trzeba się tego pozbyć
        operacyjnie?
        • tez mam refluks i w gastroskopii rowniez helicobacter pylori (++++). Od lekarza
          dostalam leki zobojetniajace kwas zoladkowy (controloc, famogast). Lekarz
          stwierdzil, ze nie bedziemy redukowac helicobactera, bo tylko nasile objawy
          refluksowe (ciagle pieczenie w przelyku, bol brzucha, czeste odbijanie sie i
          uczucie "ulewania sie" wszystkiego, co wezme do ust). Do tego dopowiednia dieta.
          --
          BABY MAUS artykuły dla dzieci

Przyjaciele są jak anioły, które stawiają nas na nogi, gdy nasze skrzydła
          zapomniały jak się lata
    • ja już lecze moje helicobacter 3 lata, ciągle wraca, przeszłam juz chyba 3 razy
      leczenie antybiotykami i wróciło, bo zlekceważyłam sobie diete.

przede wszystkim musisz przejść kuracje antybiotykową i cały czas trzymać dietę.

--
      ˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
      Nie można być jak Prince Polo i smakować wszystkim...
      • Cześć!
        Ja także mam ten sam problem. W teście ureazowym w gastroskopii wyszedł mi
        helicobacter i zarzucanie żółci do żołądka. Nie mam refluksu a przynajmniej
        żadnych objawów z tym związanych. Moim problemem są potworne mdłości od ok 4
        lat. Miałam już kilka gastroskopii i dopiero miesiąc temu to wyszło. Lekarze
        też sugerowali leczenie antybiotykami helicobactera ale ja ich nie wziełam.
        Znalazłam mnóstwo artykułów znanych profesorów którzy odradzają leczenie
        helicobactera jeśli nie powoduje objawów chorobotwórczych ( nie refluks tylko
        wrzody).
        W związku z tym mam do Was prośbę. Napiszcie jakie były Wasze objawy. Czy
        helicobacter coś powoduje i jaką dietę należy stosować przy helicobakterze?
        Aha i napiszcie czy jakieś leki Wam pomagają bo ja nie wiem szczerze mówiąc co
        robić?
        Dziękuję i pozdrawiam
        • witam :) mam dokladnie ten sam problem.... lekarz nie zdecydowal sie leczyc
          helicobactera (nie mam wrzodow - jedynie niezyt zoladka). obecnie, od kilku
          dni, biore controloc i gasprid. przyznam, ze czuje sie troche lepiej. mdlosci
          (wreszcie!) daly spokoj, brzuch mnie boli. wciaz jednak mam niesmak w ustach i
          nalot na jezyku. rozniez czekam na ciekawe wpisy w tym temacie... tymczasem
          zapraszam tu:
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35783
          pozdrawiam!
          • "brzuch MNIEJ boli" - mialo byc, oczywiscie ;)
            • lekarz powiedzial, ze nie daje mi antybiotykow przy helicobacter pylori, bo
              majac refluks tylko nasile objawy. Na pytanie "co mam wiec zrobic?"
              odpowiedzial, ze przede wszystkim trzeba byc na diecie, tzn. jesc czesto 5-6
              razy dziennie malymi porcjami, nie zadnych jesc surowych rzeczy, slodyczy
              (przede wszystkim czekolada), nie jesc smazonych, tlustych potraw. Do tego
              przyjmuje leki zobojetniajace kwas zoladkowy. Nauczylam sie tez jesc siemie
              lniane.
              Nie powiem, zeby bylo latwo zyc jedzac TYLKO gotowane potrawy, ale proba
              zjedzenia czegos smazonego zawsze konczy sie nasileniem dolegliwosci.
              --
              BABY MAUS artykuły dla dzieci

Przyjaciele są jak anioły, które stawiają nas na nogi, gdy nasze skrzydła
              zapomniały jak się lata

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.