Jak diagnozuje się raka? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jeśli występują u mnie dziwne bóle kręgosłupa:

pieczenie
    uczucie zmęczenia kości
    uczucie ciężkości pleców i klatki piersiowej

oraz ogólne złe samopoczucie to czy mogę miec raka kości?

Uprzejmie proszę o pytanie, jakie badanie wpowinienem zrobić, żeby upewnić
    się, że nie jestem chory na nowotwór? Czy OB wystarczy?

Dziękuję,
    P.
    • Gość: ajax IP: 213.25.26.* 10.03.03, 13:33
      Stary, nie wiem jak Ty z takich objawow wymysliles sobie raka? ;))
      Nie jestem lekarzem, ale to mi naprawde nie wyglada na zaden nowotwor (kosci
      tez nie).
      Oczywiscie badanie OB nie sluzy diagnostyce raka, a Tobie radze pojsc do
      internisty i zrobic podstawowe badania (krew, mocz). Lekarz pewnie skieruje Cie
      na przeswietlenie kregoslupa.
      Moim zdaniem mozesz miec zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa (bole plecow,
      pieczenie, dretwienie konczyn - to wszystko klasyka kregoslupowa).
      Jak duzo siedzisz np. w samochodzie, albo w pracy przy kompie to masz duze
      szanse na zwyrodnienia.

Pozdrawiam
      ajax
      • Gość: gosia IP: *.27.120.24.lvcm.com 10.03.03, 18:09
        Zaden rak! Nie napisales ile masz lat a to jest istotne.Moj maz cierpi na
        uporczywe bole plecow od 20 lat, niestety woli cierpiec niz wziac sie za
        gimnastyke. Zabierz sie za gimnastyke{ najlepsze jest plywanie}, nie tyj za duzo
        { nadwaga jest zabojcza dla kregoslupa} a na uspokojenie zrob badanie krwi -
        ono wykryje jakiegokolwiek raka. Glowa do gory, twoje bole miewa predzej czy
        pozniej kazdy, jak szybko zalezy od trybu zycia jaki sie prowadzi.
        • Gość: agulha IP: *.acn.pl / 10.67.0.* 11.03.03, 01:38
          a na uspokojenie zrob badanie krwi -
          > ono wykryje jakiegokolwiek raka.

Hej!
          Co do podstawowych treści Twojego postu, to się zgadzam (skąd niby rak? objawy
          na to nie wskazują), ale powyższe Twoje twierdzenie jest całkowicie błędne.

Nie masz pojęcia, co ludzie potrafią zapamiętać, więc warto powiedzieć, że:

rutynowe "badanie krwi" (morfologia, biochemia) NIE pozwala wykryć raka
          (wyjątek: nowotwory krwi - np. białaczka).

Gdyby tak było, każdemu z nas badano by krew raz na rok i nie byłoby przypadków
          zbyt późnego wykrycia tak wielu chorób nowotworowych :-((.

We krwi można poszukiwać - W NIEKTÓRYCH typach chorób nowotworowych (np. rak
          prostaty) - pewnych mniej lub bardziej swoistych oznak tych chorób (enzymy,
          markery nowotworowe) - ale trzeba wiedzieć, czego się szuka, poza tym,
          niestety! w wielu (większości chyba) chorób nowotworowych (czyli "raków" w
          potocznym rozumieniu słowa "rak") takich swoistych oznak nie ma :((.

DObranoc

A.
          • Gość: gosia IP: 66.42.99.* 11.03.03, 19:10
            Gość portalu: agulha napisał(a):

> a na uspokojenie zrob badanie krwi -
            > > ono wykryje jakiegokolwiek raka.
            >
            > Hej!
            > Co do podstawowych treści Twojego postu, to się zgadzam (skąd niby rak?
            objawy
            > na to nie wskazują), ale powyższe Twoje twierdzenie jest całkowicie błędne.
            >
            > Nie masz pojęcia, co ludzie potrafią zapamiętać, więc warto powiedzieć, że:
            >
            > rutynowe "badanie krwi" (morfologia, biochemia) NIE pozwala wykryć raka
            > (wyjątek: nowotwory krwi - np. białaczka).
            >
            > Gdyby tak było, każdemu z nas badano by krew raz na rok i nie byłoby
            przypadków
            >
            > zbyt późnego wykrycia tak wielu chorób nowotworowych :-((.
            >
            > We krwi można poszukiwać - W NIEKTÓRYCH typach chorób nowotworowych (np. rak
            > prostaty) - pewnych mniej lub bardziej swoistych oznak tych chorób (enzymy,
            > markery nowotworowe) - ale trzeba wiedzieć, czego się szuka, poza tym,
            > niestety! w wielu (większości chyba) chorób nowotworowych (czyli "raków" w
            > potocznym rozumieniu słowa "rak") takich swoistych oznak nie ma :((.
            >
            > DObranoc
            >
            A ja myslalam, ze przy wszelkich niedobrych zmianach w organizmie beda
            podwyzszone leukocyty i to da powod do dalszych szukan. Dobrze wiedziec, bede
            bardziej uwazna z moimi badaniami . Dzieki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.