Znieczulenie w kręgosłup. Dodaj do ulubionych

• 24.09.06, 10:50
    Witam.
    W piątek tj. 22.09 moja żona miała zabieg - operację kolana (czyszczenie).
    Dostała znieczulenie w kręgosłup i do dzisiaj tj. 24.09 bardzo boli Ją głowa
    (przeważnie jak wstanie z łóżka i troszkę pochodzi). Nie wiemy jak długo ból
    będzie się utrzymywał. Miał ktoś podobne oświadczenia?
    • to zupelnie normalne, takie znieczulenie dostaje sie przy porodach (ja mialam
      do ciecia cesarkisego) i lezy sie potem plackiem 24 godziny wlasnie z powodu
      mozliuwych boli glowy. moze zona za wczesnie wstała, albo za szybko wstaje z
      łóżka. powinna teraz opdpoczą, leżec dużo. to bardzo silne znieczulenie.
      wszytsko wroci do normy ale musi polegiwac poki co.
      • Po jakim czasie może to minąć?
      • Wzale to nie jest normalna sytuacja,ze boli .Nic nie powinno bolec.Njwidoczniej
        lekarz anestezjolog nie zabardzo dokladnie wbil igle w przestrzen
        miedzykregowa..Ale zwykle za to wina obarcza sie pacjenta,ze niby sie poruszyl
        w czasie wklucia,albo ,ze wczesniej mial jakies dolegliwosci z dana konczyna
        dolna.Ale najwazniejsze ,ze jest czucie w nodze,bol moze z czasem przejsc.Jesli
        nie przejdzie ,to konieczna konsultacja u neurologa.
        • oj.przepraszam ,zrozumialam,ze chodzi o noge,zle przeczytalam.Ale co do glowy
          to juz powinna przestac bolec .Mnie bolala ponad dobe.Ale mialam cztery razy to
          znieczulenie ,i tylko raz byl ten bol glowy.Ale on byl wynikiem zlego wklucia
          igly ,anestezjolog mial z tym problem.Ale naszczescie wszystko dobrze sie
          skonczylo.Czego i Twojej zonie zycze.W razie czego prosze skonsultowac sie z
          lekarzem ,noze cisnienie gwaltownie wzroslo ?
          • Ja podobna sytuację miałam dwa miesiące temu po operacjii na biodro. Operację
            miałam we wtorek a straszny ból głowy pojawił się w czwartek. Trwał on przez
            tydzień w tym okresie praktycznie tylko leżałam. Kiedy ból się nasilał brałam
            środki przeciwbólowe ale i one nie chciały pomagać. Naajlepiej w tym okresie
            jak najwięcej spać. Mam nadzieję że to u twojej żony też szybko minie.
            Pozdrawiam.
    • Moja żona ma czucie w nogach i z tego oczywiście bardzo się cieszę, no ale ten
      ból głowy i mdłośći.
    • Ból głowy i mdłości ew. wymioty po punkcji lub znieczuleniu w kręgosłup to sie
      nazywa zespół oponowy. Nie u wszystkich, ale czasami występuje. Moja koleżanka
      po operacji miała to ok. tydzień, dostawała kroplówki i leki p/bólowe. I tu
      wcale nie chodzi o to, że anestezjolog źle wbił igłę, ani że znieczulenie w
      kręgosłup jest silne. Poprostu po tym znieczuleniu może kropelkami wydostawać
      się płyn mózg. rdz. gdzieś tam i to powoduje te objawy. Trzeba wtedy leżeć,
      dużo pić. Niech żona poleży - parę dni i to minie. Żadnego wysiłku.
      --
      majka
    • Przeszukaj forum Dziecko - Ciąża i poród - tam wiele razy na tem tego rodzaju
      znieczulenia wypowiadał się anestezjolog - Darek Jedrasiak (login
      darekjedrasiak). Z tego co pamiętam, to ból głowy jest możliwym powikłaniem po
      tego typu znieczuleniu, ale łatwo go zlikwidować przez tzw. łatę z krwi.
      Oczywiście wykonuje to anestezjolog. Jest to jedyny skuteczny sposób pozbycia
      się tego problemu. Ale przeczytaj jeszcze wypowiedzi p. Darka lub napisz do
      niego na priva, na pewno odpowie. Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.