Dodaj do ulubionych

co ile lat badania na tarczyce?

04.11.06, 16:06
Mam jedno, pytanie mam nadzieję, że mi pomożecie. Około dwóch lat temu
robiłam badania na tarczycę (takie USG chyba). Wyszło, że jestem zdrowa. Mam
18 lat. Szyję mam taką jakbym miała wole, ale to podobno tylko taka budowa.
Mam w bliskiej rodzinie przypadki tarczycy. Chciałabym się dowiedzieć co jaki
czas(średnio) powinno się robić takie badania?
Edytor zaawansowany
  • j2334 04.11.06, 16:49
    Trudno jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie.Jednak jezeli uwazasz ,ze cos
    niedobrego dzieje sie z tarczyca to nie zaszkodz i zrobic badania.Ale musisz
    pamietac o tym ,ze lekarz moze nie dac ci na nie skierowania,uwazajc ,ze nie sa
    konieczne.Profilaktyka mowi,aby jak najczesciej sie badac,ale niestety praktyka
    pokazuje co innego.Zreszta i tak nie wszystkie hormony zrobisz za darmo.Ale
    sprobowac zawsze mozesz.
  • katerina24 04.11.06, 21:46
    Po pierwsze nie ma przypadków tarczycy bo takowa posiada każdy człowiek.Możesz
    mieć chorobę tarczycy.Dwa jeśli w rodzinie występują choroby tarczycy,to takie
    problemy moga być dziedziczne.Dlatego prawidłowa i całościowa diagnostyka wymaga
    nastepujących badań
    TSH ,ft 4 i ft 3 ,usg tarczycy i przeciwciała tarczycy TG i TPO,nie zaszkodzi
    OB[odczyn biernackiego ,spr czy nie ma stanu zapalnego]oraz ogólna morfologia
    ,wszystkie badania z krwi.Wazne jest zrobienie wszystkich TYCH BADAŃ zwłaszcza
    panelu tarczycowego ,
    Z jakiego miasta jesteś?Najlepiej robić badania prywatnie ,możesz spróbować
    państwowo ,przeciwciał i tak Ci pewno nie dadza ale może samo TSH chociaż.Na
    forach PRYWATNYCH choroby tarczycy i HASHIMOTO masz listę polecanych
    endokrynologów--warto skorzystać.A prywatnie szukac tanich lab nawwet w Wawie są
    takowe.
    NIE IGNORUJ TEGO i DOKŁADNIE ZRÓB TE BADANIa co poleciłam,pzdr Kaśka
  • babka_herbaciana 05.11.06, 16:10
    Nie znam się na tych wszystkich badaniach. Nie jestem z Warszawy. Na razie nie
    będę robiła żadnych badań,czekam jeszcze na wyniki badania krwi (pani doktor
    pomyśli, że hipochondryczka jestem;)Poza tym nie jestem pewna czy u mnie da się
    zrobić te wszystkie badania. Może dam sobie jednak spokój chwilowo z tymi
    wszystkimi badaniami:) pozdrawiam
  • katerina24 05.11.06, 17:39
    Sama sobie krzywde zrobisz jesli masz rozregulowana Prace tarczycy lub ku temu
    podąża sytuacja/Poczytaj w necie na temat objwów nad/niedoczynności tarczycy
    /Nie bądź głupia w końcu dzieckiem nie jesteś,pani dr to sobie może pomyśleć ,Ty
    masz sie przebadać gruntownie ,WIEM CO PISZĘ.Wybacz autorytarna wyp[ton] ale nie
    myl hipochondrii z realnymi problemami ,które masz.Tarczyca i szyja nie
    powiększa się dla dodania urody i zdrowia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka