Ból pod łopatką i przy oddychaniu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • od dłuższego czasu odczuwam ból pod łopatką (między łopatką a kręgosłupem)a
    także z przodu jak ugniatam "górne" żebra. Czuję, że to ten sam ból
    promieniuje. Boli mnie cały czas, mocniej gdy ruszam ramionami, pochylam się
    do przodu lub głębiej oddycham. Byłam u lekarza, przeciwbólowe i
    przeciwzapalne leki nie pomogły, rehabilitant też nie. Co to może być?
    • np. od kręgosłupa
      do kardiologa też przydałoby się iść
    • Co powiedział J. Szprynger? Jeśli leczysz się u niego to mógłby nauczyć Cię
      ćwiczeń przynajmniej doraźnie znoszących ból, abyś nie musiała brać tych świństw
      i włóczyć się po lekarzach. Z czasem powinny być bardziej trwałe efekty. Na
      forum nikt nikogo jeszcze z choroby przeciążeniowej nie wyleczył.
    • ... a po ilu zabiegach jesteś u rehabilitanta?
      • byłam dwa razy, ale on sam był zdziwiony, że mi nie pomogło, bo zrobił co mógł.
        Mówił, że jeśli chodzi o ćwiczenia to trzeba być ostrożnym (im bardziej się
        ruszam tym bardziej boli) i polecił zbadać serce. Jakie badania powinnam
        zrobić? U lekarza byłam, ale on jakoś luźno potraktował temat, mówiąc, że to od
        kręgosłupa. Ja sobie nie wyobrażam dalej funkcjonować z tym bólem.
        • jak dla mnie masz coś z m. serratus anterior
        • > byłam dwa razy,
          U Szpryngera?

Lekarz ma za zadanie wykluczyć dolegliwości spoza układu ruchu. Może warto się
          skonsultować jeszcze z innym. Nie należy natomiast oczekiwać że lekarz posiada
          wiedzę, która pozwoli mu pomóc w rozsądny sposób pacjentowi z podrażnionym mięśniem.
          • a co to jest serratus anterior?
            • "Musculus serratus anterior-mięsień zębaty przedni- posiada 10 zębów
              przyczepiających się do 9 górnych żeber i do brzegu przyśrodkowego łopatki.
              Składa się z 3 części : górna przyczepia się do żeber I i II, środkowa do żeber
              II i III, dolna do żeber od IV do IX.
              Czynność : przesuwa obręcz do przodu i w dół ; współpracuje z mięśniem
              czworobocznym odwodząc ramię do poziomu; przyciska łopatkę do klatki
              piersiowej; jest pomocniczym mięśniem wdechowym.
              Unerwienie : nerw piersiowy długi (nervus thoracicus longus)."
              • no dobra, diagnoze juz mamy, teraz napisz jak sie pozbyc objawow
                • tak tak, nadal jestem zainteresowana
                • kekomi napisała:

> no dobra, diagnoze juz mamy, teraz napisz jak sie pozbyc objawow

kurcze, ludzie, jaka diagnoza???!!!!
                  jak mozna postawic diagnoze na podstawie jednego opisu z forum
                  internetowego???!!!
                  trzeba wywiad zrobic, zbadac palpacyjnie, porobic testy czynnosciowe,
                  roznicowac i wykluczyc inne przyczyny dajace podobny bol etc. etc. etc.

napisalem o zembatym bo sam w swojej praktyce mam czesto doczynienia z jego
                  dysfunkcja, a w Twoim przypadku to wcale nie musi byc to samo!!!!

nie mam zamiaru Ci wciskac np., ze masz borelioze tylko dlatego ze boli cie
                  glowa, czy cokolwiek!!!

jesli faktycznie masz cos z zebatym przednim, to osobiscie porobilbym cos w
                  kierunku relaksacji poizometrycznej, autorelaksacji, uruchomilbym lopatke przez
                  delikatna, jak mocno boli, mobilizacje, sprawdzilbym czy nie masz zadnych
                  blokow czynnosciowych w piersiowym; mozna pobawic sie z masazem, jakis klasyk
                  moze...

idz lepiej do jakiegos fizjo i on Ci powie, przynajmniej powinien, wiecej...;)

zdrowka zycze
                  i jak cos wiecej to na priva prosze

pozdrawiam
                  panpepe

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.