Co na rozrzedzenie krwi???

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kilka dni temu dowiedzialam sie ze mam za gesta krew. Moge ja rozrzedzac przez picie koniaku.
    Problem w tym, ze nie gustuje w alkoholu. Natomiast jestem zwolenniczka ziol, naturoterapii, itp.

Poradzcie cos prosze z naturalnych domowych sposobow. Co jesc, a czego unikac?

Wyczytalam tez, ze zaleca sie upusty krwi.
    Czy dobrze to rozumiem, ze wskazane jest oddawanie krwi w punkcie krwiodawstwa? Byloby to
    polaczenie pozyteczne dla obu stron.

Prosze o porady.
    • 19.02.07, 14:03 Odpowiedz
      Co to znaczy "mam za gęstą krew"?
      Skąd ta informacja o rozrzedzaniu za pomocą koniaku?
      Co na to lekarz?
      • 19.02.07, 14:21 Odpowiedz
        Przypuszczam, że chodzi o nadmiar płytek krwi. Koniecznie porozum się z
        lekarzem, bo może to sugerować wiele stanów chorobowych ( przewlekłe stany
        zapalne, nawet nowotwory). Leczenie objawowe - leki typu Acard, albo zwykła
        aspiryna. Ale nic na wasną rękę, bo nadmierne "rozrzedzenie" może doprowadzić
        do krwotoków przy błahym zranieniu.
    • 19.02.07, 15:39 Odpowiedz
      nysagirl napisała:

> Kilka dni temu dowiedzialam sie ze mam za gesta krew.

Skąd się tego dowiedziałaś ?

S.
      --
      Ciemno w tym państwie, gdzie łotry na świeczniku. S.J.Lec
      • 19.02.07, 17:43 Odpowiedz
        Dowiedzialam sie tego od bioenergoterapeutow, ktorzy nie chcieli polecac zadnych lekow ani ziol,
        zostawiajac to dla lekarza. U lekarza nie bylam, bo teraz jestem za granica, i zrobie to na urlopie w
        Polsce.

Ale doradzcie mi, czy pomysl o krwiodawstwie jest tu dobrym zamierzeniem.
        • 19.02.07, 18:22 Odpowiedz
          Najpierw zrób morfologię krwi, dopiero wtedy będzie mozna cokolwiek powiedzieć.
          Jeśli rzeczywiście masz za dużo płytek krwi lub w ogole jakieś rzeczywiste
          zmiany w składzie krwi - nie możesz oddawać krwi! Mogą to robić tylko osoby
          absolutnie zdrowe.
          Z całym szacunkiem do bioenergoterapeuty - nie sądzę, aby miał zielone pojęcie
          na temat składu Twojej krwi. Można ją zbadać tylko w laboratorium. Chyba że
          miałaś takie badanie? Napisz dokładnie, na jakiej podstawie bioenergoterapeuta
          stwierdził, że masz za gęstą krew?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.