Dodaj do ulubionych

Dziwny ból szczęki

21.02.07, 22:17
Od kilku dni boli mnie pół szczęki, prawa połowa. Ból promieniuje do ucha i
chwilami do oka. W zasadzie nie bolą mnie zęby, chociaż chwilami mam
wrażenie, że tak od 5 w górę są wrażliwe. Są momenty kiedy ból jest bardzo
dotkliwy, czasem przechodzi po chwili. W nocy zęby i dziąsła są jakby
bardziej wrażliwe. Na razie ratuję się aspiryną, zrobiłam zdjęcie
panoramiczne szczęki, ale nic nie wykazało. Czy ktoś ma pomysł co to może być
i ewentualnie do jakiego lekarza się wybrać?
--
mała_a
Obserwuj wątek
      • smolkowicz_a Re: Dziwny ból szczęki 21.02.07, 22:56
        Trzy ósemki już mam i nigdy nie bolały. Jedna jeszcze się nie wyłoniła, ale
        kiedy naciskam to miejsce nie boli. Już sama nie wiem, może ta ósemka
        promieniuje gdzieś w środku, a dziąsło nie boli?
        --
        mała_a
        • anula36 Re: Dziwny ból szczęki 21.02.07, 23:31
          e nie, gdyby to bylo zapalenie kieszonki zebowej to od pomacania okolic stanu zapalnego skacze sie pod sufit z bolu.
          Pozostaje wizyta u neurologa. Moze to zapalenie jakiegos nerwu.
          --
          .
    • astro_glide Re: Dziwny ból szczęki 22.02.07, 00:28
      Wlasnie dzisiaj czytalem ze jednym z objawow ataku serca moze byc bol
      szczeki.Moze lepiej jakbys udala sie do szpitala ?
      "A serious note about heart attacks: You should know that not every heart
      attack symptom is going to be the left arm hurting. Be aware of intense pain
      in the jaw line."
    • pamana Re: Dziwny ból szczęki 22.02.07, 09:53
      Mma podobny problem tylko z lewa strona.
      bol w okolicy policzka do skroni do szczeki ,najsilniejszy w nocy.
      jeden lekarz przepisal krople do uszu-ulzylo na 1 dzien,drugi lekarz
      apo-naproxen i plukanie ucha ,po apo owszem bol ustal ale co z tego skoro po
      tygodniu i probie odstawienia jest tak samo.

podejrzewam ze to zapalenie nerwu trojdzielnego,zmuszam sie do wizyty u dentysty
      a potem zostaje tylko neurolog.
      p.
      • jmisiejuk Re: Dziwny ból szczęki 01.03.07, 10:33
        Ja mam takie same objawy jak "Pamana"– też z lewej strony. Wybieram się do
        dentysty, gdyż ponoć ten ból może wynikać z odsłoniętej szyjki zęba. Nie
        ukrywam, że bardzo się martwię tym stanem gdyż nikt z moich znajomych nie miał
        takiego problemu a tego typu objawy pojawiły się u mnie po porodzie – mam
        nadzieję, że te dwie sprawy to tylko „zbieg okoliczności”.
        • bartex41 Re: Dziwny ból szczęki 01.03.07, 13:15
          a nie macie jakiś stresów? moze zaciskacie bardzo mocno szczęki w nocy? nawet w
          ciagu dnia? ja zaciskam strasznie, do tego zgrzytam zebami w nocy, teraz troche
          mniej , mam specjalna szyne relaksacyja na dolne zęby na noc, i to troche
          pomaga. Bo od tych zaciskań bolała mnie szczeka, nad uchem, za uchem, staw
          skoroniowo-żuchwowy - ten najbardziej... zstanówcie się. pozdrawiam.
          • pamana Re: Dziwny ból szczęki 01.03.07, 18:47
            Bol mi przeszedl ,z dnia na dzine , tez myslalam o zaciskaniu w nocy ,kiedys
            nagminnie to robilam :-/

teraz boli mnie dziaslo pod 8 ,widac ja ale okazuje sie ze chce jeszcze wyrosnac
            troche i stad opuchlizna ,byc moze przez to mnie bolala ta lewa strona.
            boli mnie obecnie przy ucisku miedzy broda w kierunku chua ,na krawedzi
            kosci-nie wiem czy dobrze wytulmaczylam.bol ciagnie sie tez pod szczeka ,w
            kierunku szyji.
            nie wime co to ale mam serdecznie dosc ,lekarz przychodniowy zbedzie mnie lekiem
            przeciwobolowym i tyle.
            p.
            • jmisiejuk Re: Dziwny ból szczęki 08.03.07, 15:35
              Faktycznie lekarze są niepoważni – ja z moim bólem zostałam skierowana do
              neurologa a on, co zrobili? – zamiast skierować mnie na badania, przepisał mi
              lek przeciw bólowy - oczywiście nie znając przyczyny moich dolegliwości. Mi
              pomaga tylko KETONAL – łykam go, co dzień, więc spytałam się lekarza czy tak
              można - na co on – „ czy coś mi dolega po ich zażyciu?” – ja na to, że nie – no
              to może je Pani łykać. Ja osobiście chyba przestanę chodzić do lekarzy, aby mnie
              leczyli, ale będę ich odwiedzać tylko po kolejne recepty na ten cudowny specyfik.
      • zazule Re: Dziwny ból szczęki 08.03.07, 21:48
        Podbijam.
        Ból szczeki moze być objawem zbiżającego się ataku serca.
        Ale ja boli długo i nic z sercem się nie dzieje to znaczy ze to coś innego.
        Z doświdaczenia ( nie własnego ) polecam klarytromycyne- moze to byc jakaś
        infekcja. Powinno się jedank wyeliminowac wszyskie inne przyczyny.- jak
        chociażby 8.
        pzdr

• smolkowicz_a Re: Dziwny ból szczęki 11.03.07, 23:54
      Byłam u dentysty, zrobiłam zdjęcie panoramiczne i nic. Poszłam do laryngologa,
      zrobiłam zdjęcie zatok i nic :-( Bolało przez 2 tyg. i samo przeszło...
      Niestety od 2 dni znowu boli i to jak! A nie bolalo 2 tyg. Już sama nie wiem co
      myśleć. Laryngolog mówi że podejrzewa neuralgię. Niestety zero pewności, na
      dodatek powiedziała,że leczy się to psychotropami!!! Powiedzcie czy możliwe
      jest, że ten ból powoduje rosnąca dolna ósemka, jeśli akurat najbardziej boli
      mnie na górze, przy uchu i na skroni?
      --
      mała_a
      • venus22 Re: Dziwny ból szczęki 12.03.07, 09:04
        """Powiedzcie czy możliwe
        jest, że ten ból powoduje rosnąca dolna ósemka, jeśli akurat najbardziej boli
        mnie na górze, przy uchu i na skroni? """

a moze ty masz po prostu migrene? tez ma takie objawy. moze tez pomoze ci
        ketonal - wielu z migrena pomaga.

Venus
      • repair Re: Dziwny ból szczęki 12.03.07, 10:56
        > myśleć. Laryngolog mówi że podejrzewa neuralgię. Niestety zero pewności, na
        > dodatek powiedziała,że leczy się to psychotropami!
        Eee, ktoś powyżej wspominał o stawie skroniowo-żuchwowym. Czy to zostało
        wykluczone? Sprawdza się to za pomocą badania "ręcznego" w 5 minut. Ból jest
        generowany w większości ze struktur otaczających staw i na RTG itp badaniach nie
        musi być cokolwiek widać. Nie każdy lekarz musi się na tym znać i czasem
        znalezienie przyczyny bólu zajmuje lata. Ze wcześniejszym aplikowaniem Ketonalu,
        psychotropów, rwaniem zębów itp hardcore. Na szczęście właściwe leczenie nie
        polega na przyjmowaniu jakichkolwiek specyfików. Trzeba tylko znaleźć kogoś, kto
        się na tym zna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka