Dodaj do ulubionych

kamica nerkowa atak co robić ?

02.03.07, 12:13
Jak w temacie. Ból nie do zneisienia.
--
Wiem, że nic nie wiem, ale niektórzy nawet i tego nie wiedzą.
Obserwuj wątek
    • ela_anna Re: kamica nerkowa atak co robić ? 02.03.07, 18:55
      mam kamice od lat i nauczylam sie z tym zyc..jestem po operacji usuniecia wiec
      wiem i wspolczuje...kup nos-spę to bez recepcy,choc lepszw wydaje sie scopolan
      compositum ,ale bez recepty nie sprzedadza..ciepła kąpiel .kup sobie
      ROWATINEX-to sa tabletki bez recepty ok,20 zł na kamice nerkowa...w szpitalu
      doraznie podadza srodki przecibolwe albo przy stanie zapalnym przepisza antybiotyk
      pamietaj o najwazniejszym-leki rozkurczowe bierze sie na pol godz przed
      przyjmowaniem plynow,poniewaz jesli maja byc wyplukane nerki/moze to nieladnie
      brzmi/to tabletki musza zadzialac.wiec pierw rozkurczowe a potem duzo
      plynow...to sa zalecenie lekarza urologa ,ktory mnie leczy...wracaj do zdrowia
    • alrada Re: kamica nerkowa atak co robić ? 11.03.07, 17:07
      Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Ból był tak silny, ze nie miałam nawet siły
      napisac wówczas wiecej. Trzymał dwa dni. Dołączyły do tego silne wymioty i
      musiałam korzystać pierwszy raz z pomocy lekarza z pogotowia. Dostałam 3
      zastrzyki, potem w nocy jeszcze jeden. Wcześniej juz wydawało mi sie, ze bolały
      mnie nieco nerki wiec robiłam w zeszłym roku prywatnie usg jamy brzusznej ale
      nic nie wykazało. Tym razem robione ekspresowo niestety na NFZ usg też nic nie
      wykazało a na zdjecie RTG ogólny nie che dac mi zlecenia. Nawet przy odpłatnym
      musze mieć zlecenie więc mam krąg bez wyjącia a nerki pobolewają. Za miesiac
      mam wizytę u urologa i mam nadzieję, że to tej pory atak nie powróci. Jutro
      chcę odpłatnie wykonac badanie moczu bo ogólny nawet na to nie wpadł. Żeby było
      śmieszniej mój brak też na to cierpi a jesteśmy jeszce młodzi :(
      --
      Wiem, że nic nie wiem, ale niektórzy nawet i tego nie wiedzą.
      • magda270519761 Re: kamica nerkowa atak co robić ? 12.03.07, 13:31
        podczas ataku
        -łyknąć 2 pyralginy + 2 nospy forte
        -wejść do bardzo gorącej wody (świetnie rozkurcza)
        -dużo pić
        Ja miałam piasek ,ataki są straszne z krwawieniem z dróg moczowych włącznie ,
        wysikałam go na szczęście, polecono mi taką metodę , dość kontrowersyjną acz
        skuteczną , więc wchodzisz do wody , siedzisz tam z 1-2 godz. , dolewasz cały
        czas gorącej wody , mnóstwo pijesz i sikasz w tą wannę , nie wychodzisz , żeby
        nie chłodzić organizmu , a ciepło faktycznie ładnie rozkurcza co umożliwia
        przejście piasku czy drobnych kamienia .Do momentu ustąpienia ataków należy
        regularnie przyjmować środki rozkurczowe chociażby nospę 3x1 tabletkę.

--
        "Tak naprawdę są tylko dwie rzeczy, w które można wyposażyć swe dzieci;pierwszą
        są korzenie , a drugą -skrzydła"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka