Dodaj do ulubionych

Czy to zapalenie oskrzeli?

08.03.07, 14:08
Witam
Chciałam się Was poradzić w pewnej sprawie. Otóż tydzień temu miałam jakąś
infekcję (katar+ wysoka temperatura do 39 stopni). Przesiedziałam tydzień w
domu w zasadzie bez żadnych leków, bo lekarz zalecił tylko przeciwgorączkowe.
Pod koniec tygodnia, kiedy już przez jeden dzień poczułam się lepiej,
samopoczucie znów mi się pogorszyło. Głównie chodzi o to, że czuję ból w
klatce piersiowej, kłucie w okolicach serca i co jakiś czas robi mi się słabo.
Byłam u lekarza, stwierdził, że mam zapchane wydzieliną oskrzela i dostałam
antybiotyki. Dziś trzeci dzień brania leków, a objawy nie ustępują. Więc już
się zaczęłam zastanawiać, czy to na pewno zapalenie oskrzeli, zwłaszcza, że
kaszel raczej mały mam, a w ubiegłym roku dwa razy przechodziłam zapalenie
oskrzeli i to z kaszlem ogromnym. Czy ktoś z Was może miał podobne objawy?
Edytor zaawansowany
  • iwcia_34 08.03.07, 14:19
    Witam cię serdecznie. Moim zdaniem przeszłaś grypę i pojawiły się powikłania. Prawdopodobnie bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane zapaleniem mięśnia sercowego. Ja poradziłabym konsultację kardiologiczną. Ból serca często promieniuje za mostkiem, zdarza się,że lewa ręka drętwieje i do tego duszności i osłabienie. Zmierz szybko ciśnienie tętnicze i zrób EKG.To dwie podstawowe sprawy wykonalne w zwykłej poradni.Inna przyczyna bólów w klatce to nerwica, przy której również są nerwobóle w okolicy łopatek i kręgów szyjnych i złe samopoczucie. Nie lekceważ swoich objawów. Życzę dużo zdrówka.
  • snajper55 08.03.07, 15:56
    iwcia_34 napisała:

> Prawdopodobnie bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane zapaleniem mięś
    > nia sercowego.

Albo boreliozą.

S.
    --
    Raport WSI: Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach
    sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący
    sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania.
  • jeanne72 08.03.07, 16:03
    Spokojnie, na pewno nie masz zapalenia mięśnia srecowego! Bierz antybiotyki i
    dużo odpoczywaj, zapalenie oskrzeli nie przechodzi po trzech dniach.
  • garfield30 08.03.07, 16:25
    Pisałem juz post o mojej chorobie, miałem podobne objaswy jak Ty, zaczęło się
    ponad miesiac temu od wysokiej temperatury, kataru, no i siolnegobólu w
    piersiach przy kaszlu, jak kaszlałem to musailem się chytać ręką za klatkę
    piersiową, coś mi "siedziało" w środku, ale nie miałem flegmy która odpluwałem
    wraz z kaszlem, wybrąłem się do lekarza: najpierw stwierdzili grypę, nie dali
    antybiotyku bo grypy nie leczy się antybiotykami, przychodzę za tydzień: dalej
    to samo, no to juz dali mi antybiotyk: Curam, w międzyczasie piłem litry
    syropów: bronchicum itp, tez nie pomagało: zaś idę za tydzień: kolejny
    antybiotyk: Rovamycine, tak samo nieskuteczny, w końcu zapadła decyzja o
    postawieniu baniek: po bańkach były ciemne place tam gdzie były stawiane, a ból
    w persiach dalej taki sam, no i w końcu zaś idę do lekarza, tym razem
    przepisano mi zastrzyki domięśniowe: Biofuroksym, brałem je dwa razy dziennie
    co 8h, i dopiero po tym ból w klatce zaczął ustępować, lekarze mnie osłuchiwali
    i zapewniali że nie mam zapalenia płuc tylko mówili że to jakiś wirus, miałem
    tez robione rtg płuc i na szczęście wynik wyszedł prawidłowy, na dzień
    dzisiejszy nie mogę powiedzieć że jestem zdrowy, czuję jeszcze lekki ból w
    klatce piersiowej, chcę tez powiedzieć że te zastrzyki strasznie mnie osłabiły,
    kilka dni po ich odstawieniu miałem temp ok: 35.5, i ogólnie czułem się słabo,
    kończę to wypracowanie, pozdro.
  • grazuchna 09.03.07, 10:22
    1 1/2 miesiąca temu byłam chora zjadłam antybiotyk i było lepiej. W ubiegłym
    tygodniu w piątek poczułam się źle -poleżałam w łóżku, wypociłam się, ale
    wponiedziałek poszłam do lekarza ponieważ czułam się fatalnie.Lekarz stwierdził
    zapalenie płuc, zapisał mi antybiotyk (3 tabletki) i ACC.Zjadłam antybiotyk,
    piję ACC i dalej czuję się źle -boli mnie coś w klatce i muszę przyznać, że
    dawno nie czułam się tak fatalnie.Siedzę tydzień w domu, nic nie robię (bo nie
    mam siły-pocę się dość mocno,szybko się męczę) i nie czuję się lepiej.Miewałam
    już kiedys zapalenie oskrzeli i raz zapalenie płuc, ale tak źle nie czułam się
    nigdy.Mam 48 lat i zastanawiam się czy czuję się stosownie do wieku, czy w tym
    roku jest jakieś paskudne zapalenie oskrzeli, które jest gorsze niż to przed laty?
  • calineczka79 09.03.07, 16:31
    chyba jest gorsze .. też siedzę i nosa na centymetr wyściubić nie mogę a taka
    piękna pogoda ... ehhhhh

--
    Pozdro Aguś :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka