Miganie obrazu przed oczami Dodaj do ulubionych

• 27.03.07, 20:31
    Uciekł mi gdzieś mój poprzedni wątek, co Wy na to - gdy patrzę skrajnie do
    góry na samym dole pola widzenia obraz miga, faluje: tak było do tej pory,
    teraz czasami miga mi także podczas normalnego patrzenia. Jak myślicie, co
    może być powodem takiego stanu rzeczy? Byłem u okulisty i stwierdził
    odłączanie ciała szklistego od siatkówki, czy to może być przyczyna? Dodam że
    mam wysoką krótkowzroczność, okolo - 13 dioptrii.
    • a jak z bolami glowy? moze to aura migrenowa?

chociaz bywa migrena w ktorej bol glowy nie wystepuje, tylko wlasnie sama
      przewlekla aura.
      udaj sie tez do neurologa.

Venus
    • no a jak sie leczy taka migrene oczu?i czy moze trwac nonstop po uderzeniu w
      czolo
      ?
      • szczerze mowiac nie ma jeszcze nic skutecznego na migrene.
        ledwo sa leki na bol glowy w migrenie, a te rzadsze objawy jak wlasnie aura to
        nadal "terra incognita"..
        niestety.

czy moze wystapic po uderzeniu w czolo?
        nie wiem. moze, ale nie musi.

znam przypadki ze migrena zaczela sie na skutek urazu w glowe. np po wypadku
        samochodowym. ale to bylo zdiagnozowane przez lekarza.

Venus
        • Nie, to na pewno nie jest zasługa migreny, raczej coś się dzieje ze wzrokiem bo
          nie wiąże się z żadnym bólem głowy- obraz miga mi w nocy i zaraz po obudzeniu,
          mam też dużo mętów i w nocy błyski. Dolegliwości zmniejszają się (choć nie
          znikają całkiem) w ciągu dnia. Trochę się niepokoję ale wizyta u okulisty
          możliwa jest dopiero za trzy miesiące niestety (uroki publicznej służby
          zdrowia, a nie wiem czy objawy są na tyle poważne by uciekać się do wizyt
          prywatnych).
    • Oczopląs?

Niech ci to ktos sprawdzi i potwierdzi/wykluczy.

Mozesz nawet isc na ostry dyzur.
      • Czy chodzi o drganie obrazu (coś takiego jak w zepsutym telewizorze)?
        • no chodzi o takie "muszki" ,snieg, iskry blyskajace przed oczami,non stop 24 h
          na dobe,juz rok po urazie glowy i to wciaz jest,do tego mam lekkie zawroty
          glowy,poprostu chwieje sie lekko na nogach, szkoda ze neurolog mowi ze trzeba
          czekac samo przejdzie, ale ile mozna, TK i MR wyszlo dobrze, podstawowe
          badania u okulisty tez, juz nie wiem co robic, biore tonami betaserc i tanakan
          ale nie pomaga.
          • Zrobiłabym badanie w przychodni przeciwjaskrowej i zainteresowałabym się stanem
            kręgosłupa. I stanem siatkówki. Zwłaszcza zawroty głowy mogą wskazywać na
            kręgosłup. Muchy mogą być z powodu zaćmy.
            Parę lat temu miałam błyski, robiłam badania w kierunku jaskry, a potem
            doczytałam się w jakiej pracy naukowej, że wiąże się to z chorym kręgosłupem.
    • Czesc
      czy przed tymi problemami nie forsowałes się zbytnio?
      Przy tak duzych minusach nalezy b ostroznie z wysiłkiem fizycznym.
      pozdr
      zaz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.