Co jeść mając hemoroidy - POMOCY Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Na Hemoroidy choruje od 4 lat :( za mną lekarze i rózne maści, tabletki, czopki :( które pomagają tylko na "chwile" :(

Moje pytanie jednak dotyczy jedzenia
    Przez te lata "zasuszyłam" żołądek, bo nie jem białego pieczywa, ziemniaków, słodyczy, a naleśników czy pierogów to smak zapomniałam :( nie jem też smażonego mięsa ani żadnych zapiekanek. Mój obiad to np 2 kromki Wasy z plasterkiem sera czy wędliny :( albo szklanka osolonego kefiru ze szczypiorkiem i jedną rzodkiewką, lub owoce. WIEM, ŻE TO MASAKRYCZNE JEDZENIE :( ALE JEM TAK ŻEBY NIE BOLAŁO :( A ODWIEDZINY W WC BYŁY BEZBOLESNE I BEZKRWAWNE.

Próbowałam sportów :(

Bieganie odpada, tak samo jazda na rowerze :( po tym wraca choroba :/ :(
    Spróbowałam spacerów od stycznia po 10 km :)dziennie ale i to niewiele daje.
    Jestem zmęczona już tą chorobą a nie stać mnie na bezbolesne zabiegi w klinikach :(

Ale co jeść???? Ja bez lekarza wiem że mam anemie :( bo przy tej chorobie odechciewa się jeść wiedząc jakie są konsekwencje :(
    • to znaczy że do tej szklanki z kefirem doszłam po tylu latach walki z chorobą gdzie nasila sie na wiosnę i jesień :( a istnieje przez cały rok.Po prostu jem coraz mniej :( i "co bądź" a jedząc tak boje sie że z wycienczenia padnę po roku
    • Wiesz co, nic tak nie pomaga na hemoroidy jak pozbycie sie zaparc. Tylko musisz
      wiedziec ze sa 2 rodzaje zaparc- spastyczne i atoniczne. Ja nie wiedzac o tym
      tez jadlam pelnoziarniste chleby ale poprawa jesli byla to na krotko. Dopiero
      po jakims czasie wyczytalam w gazecie, ze raczej powinnam jesc warzywa i owoce,
      bo one rozkurczaja jelita. Poprawilo sie, hemoroidy zniknely na 3 lata, potem
      troche zaniedbalam i pare razy byla krew na papierze ale juz jest w porzadku bo
      wiem jak sobie z tym radzic :)
      • Czy te warzywa były surowe? i czy przez cały czas jesz tylko i wyłącznie owoce i warzywa? Mogłabyś mi napisać Tezkinga Twoj jeden dzień w odżywianiu się?
        • Wiesz ja teraz jakos specjlnie sie pod tym katem nie odzywiam. Normalnie jak
          wstaje to na sniadanie kawalek chleba z serkiem, potem w poludnie jakis owoc,
          obiad normalnie jem- staram sie aby pol talerza to byly ziemniaki+ surowka
          jakas, miesa nie za duzo i obowiazkowo cos do popicia. od 17 to juz jem co chce
          najczesciej poskubie ciastek, czekolady, obowiazkowo jem jogurt naturalny.
          Ostatnio bedac na diecie jadlam tylko owoce-pomarancze, jablka, jogurt i obiad
          w niezmienionej wersji- to nawet pare razy dziennie do toalety.
          Byl czas ze zalatwialam sie codziennie rano- jadlam wtedy na sniadanie jogurt+
          strudel z jablkami z cynamonem.
          Jescze ci napisze ze jak mialam problem z hemoroidami to zamiast takiej
          normalnej kupy to byly takie male suche bobki, sorry za doslownosc.
          • Jeszcze mi sie przypomnialo ze na poczatku to najbardziej mi pomagalo jak do
            obiadu zamiast surowki jadlam groszek z puszki, dobry jest tez kalafior,
            ogorki. Musisz zaczac jesc normalnie, ja sie nawet nie dziwie ze masz
            hemoroidy. Jak jesz malo i w dodatku rzeczy nietresciwe to sila rzeczy one za
            dlugo przebywaja w jelitach. Sprobuj, powinno pomoc.
            • ja piję siemię lniane, jak pamietam diwe-trzy szklanki dziennie - zmielone,
              zalanegorącą wodą, jak wystygnie, to trzeba wypic tego gluta. Barerdzo dobra
              jest maść - ale jest tylko w Austrii- HADENSA - jest rewelacyjna. Z mentolem,
              znieczula i i poprawia "gładkość"... Tez mam problemy z hem., raz je
              zamroziłam, na trochę pomogło. I za darmo, miałam skierowanie od proktologa.
              Zabieg jest do przezycia, warto to zrobić i pozbyc się dziadostwa. Wybieram się
              znowu. Dobry też jest też syrop homeopatyczny na zaparcia firmy Dagomed. Ważne
              żeby nie mieć skurczy, ja mam do tego zespól jelita wrażliwego. Przechlapane.
              Można zazywqć tabletki na żylaki, pomagają. Ale nie chcę być podejrzna o
              reklamę medykamentów, alae venoruton forte i detralex są ok. Trzymaj się i sie
              nie daj.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.