drętwienie

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.gliwice.pik-net.pl

Od pewnego czasu (ok. 2m-ce) co noc (prawie) drętwieją mi ręce. Co to może
    być? Czy mam isć do lekarza? Jeśli tak to do jakiego? Proszę o pomoc!
    • IP: *.dip.t-dialin.net

Gość: doros 26.05.03, 10:06 Odpowiedz
      Dretwienie rak moze byc przyczyna zwyrodnienia lub innych dolegliwosci odcinka
      szyjnego kregoslupa. Nalezy sie zglosic do ortopedy, ktory koniecznie powinien
      postawic diagnoze, a potem skierowac na rehabilitacje lub zalecic cwiczenia
      wzmacniajace miesnie karku i ramion.
      Dorota

Gość: malutka 26.05.03, 12:46 Odpowiedz
        Zwyrodnienia lub inne dolegliwości kręgosłupa w wieku 26lat?
        • IP: *.gliwice.pl / 192.168.50.*

Gość: sara 26.05.03, 12:51 Odpowiedz
          czesc Malutka (też jestem z Gliwic) - nie jesteś przypadkiem osobą
          znerwicowaną? Też mi drętwieje ręka i przed chwilą dzwoniłam do masażysty i w
          moim przypadku chyba mięśnie karku uciskają na żyły i nerwy. A może powinnaś
          się udać do neurologa? Zresztą jest tu dużo osób kompetentnych, które może Ci
          odpiszą. Pozdrawiam

Gość: malutka 27.05.03, 10:33 Odpowiedz
            Hej!
            Nieeee, znerwicowana to nie jestem na 100%. W sumie to mi drętwieją same
            dłonie. Budzę się po 3, 4 razy w nocy! Może to jakiś brak witamin? Bo ostatnio
            się odchudzałam. Jakoś nie chce mi się latać po lekarzach z taką "głupotą".
            Pozdrawiam!
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: mig 27.05.03, 11:09 Odpowiedz
      Gość portalu: malutka napisał(a):

> Od pewnego czasu (ok. 2m-ce) co noc (prawie) drętwieją mi ręce. Co to może
      > być? Czy mam isć do lekarza? Jeśli tak to do jakiego? Proszę o pomoc!

Pewnie masz brak magnezu.
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: V.C. 28.05.03, 23:09 Odpowiedz
        Gość portalu: mig napisał(a):

> Gość portalu: malutka napisał(a):
        >
        > > Od pewnego czasu (ok. 2m-ce) co noc (prawie) drętwieją mi ręce. Co to może
        >
        > > być? Czy mam isć do lekarza? Jeśli tak to do jakiego? Proszę o pomoc!
        >
        > Pewnie masz brak magnezu.

Mi również drętwieją ręce , mimo że badania laboratoryjne zawartości
        pierwiastków we włosach wykazały u mnie nadmiar magnezu .
        • IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl

Gość: darko 28.05.03, 23:35 Odpowiedz
          Hej malutka
          Nie wiem co mam powiedzieć ale u mnie występują te same objawy co u Ciebie
          (tylko w nocy i raz prawa a raz lewa dłoń) i byłem pewien że to z braku
          aktywności fizycznej (serce, krążenie itp)ale to nie to bo sam trochę biegam i
          ogólnie nie jestem "zasiedziany". bardzo jestem ciekaw co inni twierdzą na ten
          temat i z chęcią będę śledził Wasze opinie.
          Pozdrawiam gorąco
          Darek

Gość: malutka 29.05.03, 07:33 Odpowiedz
            Mi się zdarza, że drętwieją mi dwie dłonie na raz! Wydaje mi się, że to nie
            wina krążenia. Może faktycznie brak magnezu!? BO jak robiłam badania okresowe
            jakieś 3 miesiące temu, to przez odchudzanie miałam niewielki niedobór Mg. No
            ale łykam tablety i wydaje mi się, że jest OK! Tym bardziej, że wtedy drgały mi
            powieki a teraz to już ustąpiło.
            Pozdrawiam!
          • IP: *.ss.shawcable.net

Gość: Artur 01.06.03, 20:28 Odpowiedz
            Juz kiedys ktos pisal o bolach kregoslupa szyjnego wystepujacych wylacznie w nocy. Teraz to dretwienie wylacznie w nocy. Pewnie tez od kregoslupa.
            Nie jest to dla mnie jasne, ale wydaje sie, ze niektore nieprawidlowosci kregoslupa daja objawy wylacznie w pozycji lezacej.
            Sam chcialbym cos wiecej wiedziec na ten temat, moze to jakas nowa jednostka chorobowa dotad nie opisana.
            • IP: *.ss.shawcable.net

Gość: Artur 01.06.03, 20:34 Odpowiedz
              Gość portalu: Artur napisał(a):

> Juz kiedys ktos pisal o bolach kregoslupa szyjnego wystepujacych wylacznie w
              > nocy. Teraz to dretwienie wylacznie w nocy. Pewnie tez od kregoslupa.
              > Nie jest to dla mnie jasne, ale wydaje sie, ze niektore nieprawidlowosci
              > kregoslupa daja objawy wylacznie w pozycji lezacej.
              > Sam chcialbym cos wiecej wiedziec na ten temat, moze to jakas nowa jednostka
              > chorobowa dotad nie opisana.

Tak zeby to jeszcze troche rozwinac to moze chodzi tu o jakies skurcze miesni
              szyji, ktore wystepuja w czasie snu. Nie sadze wszakze by to ktos kiedys badal.

W konkluzji chcialbym pocieszyc cie, ze nie jest to w moim odczuciu powazne
              rokowanie - raczej tylko niedogodnosc.
      • IP: *.kutno.sdi.tpnet.pl

Gość: kask31 30.05.03, 13:10 Odpowiedz
        cześć ja drętwieję od października (ręce i nogi) do tego dochodzi ogolnie złe
        samopoczucie. Byłam badana przez kilku lekarzy, leczona na różne choroby
        poczowszy od nerwicy a skończywszy na rzs. W tej chwili błam u jeszcze jednego
        reumatologa, który stwierdził że to nie jest rzs. Jestem załamana mam złe myśli
        boję się że może to byś SM. Chyba czeka mnie rezonans aczkolwiek jest to drogie
        badanie i dlatego się wacham.
        • IP: *.kolornet.pl / 192.168.2.*

Gość: eli 31.05.03, 19:12 Odpowiedz
          Gość portalu: kask31 napisał(a):

> cześć ja drętwieję od października (ręce i nogi) do tego dochodzi ogolnie
          złe
          > samopoczucie. Byłam badana przez kilku lekarzy, leczona na różne choroby
          > poczowszy od nerwicy a skończywszy na rzs. W tej chwili błam u jeszcze
          jednego
          > reumatologa, który stwierdził że to nie jest rzs. Jestem załamana mam złe
          myśli
          >
          > boję się że może to byś SM. Chyba czeka mnie rezonans aczkolwiek jest to
          drogie
          >
          > badanie i dlatego się wacham.

A CO TO JEST rzs i SM ? Proszę o wyjaśnienie , bo mam podobne objawy tylko u
          prawej dłoni.
    • IP: *.acn.waw.pl

Gość: drętwa 30.05.03, 19:56 Odpowiedz
      Mi też drętwieją ręce i czasem lewa stopa.W nocy.Robiłam rezonans kręgów
      szyjnych i nic.Wszystko ok.Mało tego,byłam operowana na przepuklinę jądra
      miażdżystego na wysokości L4/L5.I też już wszystko ok. (?)
    • IP: *.ub.uni-kiel.de

Gość: magda010 28.06.03, 15:23 Odpowiedz
      sm to stwardnienie rozsiane, rzeczywiscie jednym z pierwszych objawow jest czesto dretwienie, ale to chyba nie wystarczy do postawienia diagnozy. Z reszta sm przebiega bardzo roznie u roznych osob. Sa ludzie, ktorzy nie wiedza, ze maja sm, bo tylko czasem cos im dretwieje i to koniec dolegliwosci. Ale przyczyn dretwienia moze byc bardzo duzo. Jak ktos sie odchudzal, to tym bardziej. Czesto sa to zaburzenia rownowagi elektrolitowej - zbadajcie to. To zwykle badanie krwi.
    • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: marta 28.06.03, 18:44 Odpowiedz
      mam dokładnie to samo: w nocy budzi mnie drętwienie dłoni tylko u mnie tylko
      lewej, ale niezależnie na jakiej stronie ciała śpię, mogę nawet na wznak. Mam
      zaburzenia elektrolitów. To drętwienie rozpoznane to zostało jakieś 1.5 mc-a
      temu jako zespół Tietza, brałam VIOXX, ale szczerze mówiąc nic nie pomógł.
      Natomiast mogę polecić ćwiczenia, które według mnie pomagają na to - jak
      zapomnę zrobić parę razy dziennie ćwiczenie, to znów drętwieja w nocy. Ręce
      zgięte w łokciach i macham nimi uważnie tak jakbym chciała latać tylko bardzo
      wysoko unosze ramiona. Przy tym ćwiczeniu nawet słyszę "chrupanie" w
      kręgosłupie (cz. piersiowa). To drętwienie się powiększyło po sesji u kręgarza-
      ortopedy.Nie od razu, ale po paru tygodniach, gdy rozruszane kręgi wróciły
      na "swoje miejsce".
      Dobrze wiedzieć, że inni mają podobne problemy, gorzej że lekarze nie potrafia
      pomóc :(

Pozdrawiam drętwiejących

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.