Skuteczny sposób na chrypę Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy ktoś zna skuteczny sposób na szybkie pozbycie się chrypy przez 9 letnie
    dziecko.Dodam,że nie ma stanu zapalnego krtani a tylko podrażnienie
    spowodowane lekiem wziewnym,który musi na razie przyjmować.Pozdrawiam
    • Gość: Mariusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.03, 20:13
      Czasem pomaga zmiana formy leku podawanego wziewnie ale to trzeba ustalić z
      lekarzem. Dbanie o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach. Rozumiem, że
      dziecko było badane przez laryngologa. Pozdrawiam.
      • Gość: dalloway IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 17.06.03, 00:51
        płukanie gardła galaretkowatym naparem z siemienia lnianego - łagodzi
        podrażnienia i dobrze nawilża. sprawdzony, choć niezbyt przyjemny sposób

w sytuacjach awaryjnych, kiedy potrzebna jest bardzo szybka poprawa można też
        przepłukać gardło sokiem z buraków, bo ma dużo garbników i "wyciąga" -ale
        chyba trudno byłoby przekonać do tego dziecko. A buraczka trzyma na wypadek
        wszelki każdy aktor w garderobie... doraźnie lepsze od antybiotyku i
        przeciwzaplanych landrynek, nawet przy zapaleniach, choć oczywiście raczej
        działa objawowo niż leczy
    • Gość: ww IP: *.bielsko.dialog.net.pl 17.06.03, 09:04
      Czy dziecko dostaje lek bezpośrednio z pojemnika (tylko przez plastikowy ustnik
      oryginalnie dołączony do każdego opakowania) czy przez spejser (pisze
      fonetycznie, żeby nie mylić ze spacerem ;-) ), czyli takie pośrednie urządzenie
      (niby-balon). Zwykle drażniąco działają dodatkowe substancje ( konserwanty,
      itp.), a nie sam lek. Spytaj doktora, może Ci coś doradzi (wlaśnie używanie
      takiego urządzenia, do kupienia w aptekach).
    • Gość: ww IP: *.bielsko.dialog.net.pl 17.06.03, 09:06
      a co za lek dziecko otrzymuje? Bo jak Bioparox, to wyrzuć w cholerę. Jak leki
      p/astmie - to pozostaje spejser albo inhalator elektryczny (i leki do
      nebulizacji).
      • Córka bierze Flixotide w dysku(lek chyba ma postać proszku).Nie ma jednak
        astmy,ani alergii.Dostała to na przedłużający sie kaszel,ale mam wrażenie,że
        wcale nie pomaga.Daję jej vit.a+e,ma płyn do płukania z gliceryną i witaminą
        chyba a,dostaje do ssania podbiał i tymianek oraz Strepsils,mam jeszcze coś do
        nawilżania gardła w spray'u,ale nie widzę żadnej poprawy.Chyba trzeba odstawić
        ten steryd,jutro idę do lekarki to się dowiem czy mogę.Córka uczy się śpiewu i
        w poniedziałek ma ważny występ,ale chyba nic z tego nie wyjdzie.Zainteresowało
        mnie to coś z buraka tym bardziej,że ktoś kiedyś juz coś o tym buraku mi
        mówił,ale wtedy nie byłam tym za bardzo zainteresowana i nie wiem co z tym
        burakiem zrobic.A może jakiś preparat z buraka mogę kupić gotowy?Pozdrawiam
        • Gość: dalloway IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 19.06.03, 23:11
          to jest taki babciny sposób, więc pewnie ma tysiąc wersji wykonania. ja trę na
          szklanej tarce i później odciskam sok, zbierając to, co się samo odcisnęło

jeżeli chodzi o występ, to myślę, że może podziałać, bo tak jak napisałam, nie
          leczy ale działanie objawowe jest rewelacyjne. tylko rozwaz, czy warto
          podraznione gardlo dobijac spiewem - wysilek glosowy jednak nigdy nie pomaga
          (ale tez niekoniecznie musi szkodzic). trzeba glęboko "z gulgotaniem"
          przpełukac tym gardło. na niektórych bardzo dobrze działają kapsułki z olejem z
          ogórecznika do rozgryzania. Mnie to niestety ani na jotę nie pomogło, ale
          koleżankom bardzo.

co do gotowego preparatu to nie slyszalam niestety o niczym podobnym, a sprawy
          gardlowo - strunowe interesuja mnie od ladnych paru lat. z mojego doświadczenia
          wynika, że jeśli chrypa jest z przyczyn czynnościowych albo nizapalnego
          podrażnienia to trzeba do skutku szukac wlasciwej dla siebie metody
          tradycyjnej. ogolnie nie jestem zwolenniczka medycyny naturalnej, ale wydalam
          juz majatek na specyfiki laryngologiczne, a efektow nie bylo. tymczasem
          obrzydliwy sok z buraka czyni cuda...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.