zgrubienie na karku Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich!mam pytanie!od jakiegos czasu mam zgrubienie na karku,jak
    dotykam to tak jakbym miesien tam miala,nie boli gdy dotykam!napiszcie prosze
    co to takiego moze byc!czy moze to powodowac zawroty glowy bo tez mam od
    pewnego czasu!z gory dziekuje
    • Idź do lekarza, niech Cię obejrzy. Zawrotami głowy także warto się zająć - może
      internista będzie Cię musiał skierować do neurologa.
    • Prawdopodobnie to tzw. "wdowi garb".Wizyta u lekarza wydaje się być
      najlogiczniejszą radą.
      • wizyta u lekarza i poszukanie dobrego masażysty(tki), to najczęstszy problem z
        kręgosłupem szyjnym lub piersiowym. Dobre i regularne masaże na pewno pomogą.
        • pewne nasze nawyki mogą rodzic podobne problemy (mam na mysli zawód, w jakim sie pracuje...np. fryzjerzy, ...)
          Możliwe, że na skutek częstego zbyt dużego napięcia mięśni karku mogły wytworzyc sie miogelozy (zgrubienia na miesniach), a te zawroty głowy...prawdopodobnie ucisk na nerw.
          Oczywiście zalecam wizytę u lekarza, Rtg, masaż+zabiegi rozgrzewające, by rozluźnic napięte mięśnie. Może cwiczenia izometryczne...
          Masz ograniczona ruchomośc stawów kręgosłupa w odcinku szyjnym???
          • moze masz powiekszone wezly chlonne karkowe?idz do lekarza;)
          • medusse napisała:

> pewne nasze nawyki mogą rodzic podobne problemy (mam na mysli zawód, w jakim si
            > e pracuje...np. fryzjerzy, ...)
            > Możliwe, że na skutek częstego zbyt dużego napięcia mięśni karku mogły wytworzy
            > c sie miogelozy (zgrubienia na miesniach), a te zawroty głowy...prawdopodobnie
            > ucisk na nerw.
            > Oczywiście zalecam wizytę u lekarza, Rtg, masaż+zabiegi rozgrzewające, by rozlu
            > źnic napięte mięśnie. Może cwiczenia izometryczne...
            > Masz ograniczona ruchomośc stawów kręgosłupa w odcinku szyjnym???

czy napięcia kręgosłupa mogą byc na tle nerwowym ?
            • Tak, to się łączy. Zauważ, że podczas zdenerwowania jesteś spięty. Dochodzą do
              tego potem inne czynniki i problem gotowy.
              Dobrze jest 2 razy do roku wziąć serię masaży - tak radziła mi masażystka.
              Miała rację, ale niestety moja głupota robi swoje - mam masażystkę w pracy, na
              etacie, aler jakoś zawsze brakuje czasu... A jak już kręgosłup daje mi
              porządnie w kość to zamiast po paru dniach, przechodzi po paru tygodniach
              masażu:/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.