Komentarze do artykułu

Kolonoskopia

Kolonoskopia to jedno z częściej wykonywanych badań oceniających funkcjonowanie dolnego odcinka pokarmowego. Pozwala ono wcześnie rozpoznać zmiany chorobowe w obrębie jelita grubego.

Kolonoskopia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
      • Gość: Julian IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 31.07.04, 00:01
        Moi drodzy podziwiam Was za odwagę, ale również dziwię się,że tak chętnie piszecie o samym zabiegu a nie chcecie zupełnie nic napisać o przyczynach dla, których zmuszeni byliście go wykonać. Osobiście od lat cierpiałem na lużne stolce co z czasem przeszło w biegunki. Moja Mama zmarła na raka jelita grubego i mój Dziadek ponoć też. Poznałem pewne etapy toważyszące chorobie. Nie poddałem się się żadnym badaniom. Cały czas miałem pewność, że przyczyna naszych kłopotów leży w diecie, a nie w genach. Moje badania potwierdziły się. Obecnie udało mi się całkowicie wyeliminować biegunki. Aktualnie prowadzę badania nad tym czy organizm jest w stanie sam zniwelować szkody jakie przez piędziesiąt lat w nim dokonano.
        pozdrawiam Julian.
        • To co pisałeś to zwyczajne bzdury. Choroby wszystkie maja podstawy genetyczne. To wiadomo i sprawdzono już dawno. Nie wymyślaj nowych teorii bo jesteś za głupi. Dziwię się że mając tyle lat nie masz za grosz rozumu.
          • Gość: Anna IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.08.04, 17:06
            Mysle,ze jesteś jednak ignorantem niewiele wiesz a obrażaśz innych .Piszesz
            jakbys posiadał wszystkie rozumy na swiecie.
            Sa uwarunkowania genetyczne i rodzinne.
            U mnie badania wykazały,ze nie jest to rak z powodów genetyki tylko rodzinny.
            Dokładnie jeszcze nie wiem na czym to polega ale bedę na rozmowie po
            zakonczeniu badan u genetyka na onkologii.
            AnnaJ.
        • Gość: lila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.04, 22:24
          p,Julianie chętnie skorzystam z pańskich doświadczeń, niestety też należe do
          grupy wysokiego ryzyka. w czwartek miałam czarny stolec, prawdopodobnie krew,
          jestem przerażona. Proszę o pomoc.
    • To co wcześniej przeczytałem o bezbolesnym badaniu kolonoskopem to zwyczajne kłamstwa.
      Badanie kolonoskopowe jest bardzo bolesne. Kilkakrotnie poddawałem się temu badaniu i za każdym razem była możliwość oceny tylko 30% mojego jelita grubego. Przy próbie "dalszego" badania odczuwałem potworny ból jelita i podbrzusza.Przy następnym badaniu prowadzący lekarz zapewni mi pomoc anestozjologa który przy uśpieniu mnie będzie mógł przeprowadzić kolonoskopie całego jelita grubego. Wolałbym mieć na "żywca" wyrwany bez znieczulenia ząb niż poddać się kolonoskopii !!! Podawanie przed zabiegiem jakiś środków uspokajających w żaden sposób nie łagodzą odczuwanego potwornego bólu.
      Od 1991r. choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego ( colitis ulcerosa ).

Zpoważaniem,
      Stan
      polbooks@wp.pl
      • Gość: Anna IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.08.04, 17:37
        Proszę nie tragizowac i mówic o okropnych bolach. Z całą pewnością wszzystkich
        to nie dotyczy.Ja osobiście miałam 2x kolonoskopię jedną przed operacja co
        prawda nie cały odcinek mogł być zbadany ze wzgledu na guz i drugi raz po roku.
        Nie było zadnego bólu przy badaniu. Dla mnie cięższe było badanie TC zewzględu
        na kontrast. Czułam się po nim jak po chemii.
        Myślę ,że nie powinniśmy innych straszyć, poniewąz kazdy inaczej to odczuwa a
        może byłeś cały napięty bo słuchałeś innych i z tąd te okropne bóle.
        Anna J.
      • Gość: ramona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.05, 13:19
        a wiesz dlaczego chorujesz na wrzodziejace zapalenie jelita? bo jest
        niezyczliwym, zgorzknialym frustratem. zmien nastawienie do ludzi i zycia, a
        wszystko minie.
        • Dyskusja zeszła na inne tory, a ja bym też chciała się dowiedzieć, gdzie w
          Szczecinie można zrobić kolonoskopię ze znieczuleniem lub w uśpieniu, no i za
          ile. Z góry dziękuję.
      • Miałam to badanie w czwartek, dzis jest sobota. Podano mi silny srodek
        uspokajajacy i przeciwbolowy ketonl dozylnie. Niesty okazalo sie ze po 40 cm
        czyli po 30% jelita lekarz sam przerwal, bol byl tak ogromny ze nie moglam
        wytrzymac, nie moge go opisac, masakra. Wyrywanie zeba chyba mniej boli.
        Pielegniarka odwiozla mnie do sali po czym lekarz poinformwal mnie ze
        nastepnego dnia powtorza badanie w narkozie. No i udalo sie, spalam jak zabita.
        Jest tylko jeden problem - badanie odbylo sie wczoraj a dzis jeszcze mnie boli
        brzuch, jest twardy, do tego pecherz moczowy mnie boli i malo siusiam. Mam
        nadzieje ze nie bede miec powiklan zadnych. Na pewno napsize jesczze co i jak.
        Ale jestem niezmiernie wdzieczna lekarzowi ktory przerwal badanie i powtorzyl
        je w znieczuleniu ogolnym. nie przezylabym tego drugi raz na "zywca". Pozdr
    • Informacja dla pani podpisującej sie nickiem Anna w dniu 03.08.2004.

Jest Pani wyjątkowo prymitywna zarzucając mi , że mówie nieprawdę i wyolbrzymiam problem. Sam najlepiej wiem co czułem podczas badania kolonoskopowego jelita grubego. Podstawowa zasada jest taka. Chory z chorymi jelitami czuje ZAWSZE większy lub mniejszy ból poczas kolonoskopii. Natomiast
      człowiek ze zdrowymi jelitami w trakcie kolonoskopii nie powinien czuć żadnego bólu względnie minimalny . Nie znam przypadku chorego na jelita aby podczas kolonoskopii nie czuł żadnego bólu. Stwierdzam to z pełną odpowiedzialnością albowiem od kilkunastu lat choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i miałem wielokrotnie w ciągu tego okresu kontakt z wieloma chorymi na jelita którzy temu badaniu musieli się poddać.

Pani Anno w przyszłości jeśli podejmuje się Pani polemiki na jakiś temat wypada przedtem go dobrze przemyśleć zanim zacznie sie pieprzyć głupoty. Pani doświadczenie jest żadne w porównaniu z moim w tym konkretnym temacie.
      • Gość: KM IP: *.chello.pl 04.08.04, 12:28
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Anna IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.08.04, 16:24
        Jeśli chodzi o pana sj52 pieprzenie to rzeczywiście kultura jak u szczura.
        Nie obrażałam jasnie Pana a jedynie podkreśliłam ze nie należy straszyć innych.
        Ja przez takich jak pan panicznie bałam sie kolonoskopii.A tu ok. Ponadto jesli
        czytałes uważnie to jestem po cięzkiej operacji a więc moje jelita nie sa takie
        zdrowe a przy tym skrócone o połowe.
        Anna J.
        • Gość: Maria IP: 213.199.253.* 06.08.04, 18:08
          Stan, bardzo Ci współczuję z powodu owrzodzenia Twojego jelita grubego, ale na
          Boga dlaczego obrażasz innych, którzy mają inne zdanie niż Ty. Tak już jest, że
          każdy człowiek w inny sposób reaguje na bodźce bólowe. Jedni reagują bardzo
          mocno na ból lekki, inni są w stanie znieść bardzo ciężkie bóle. Ja należę do
          tych pierwszych.
          Jak już pisałam poprzednio, byłam trzy razy na badaniu jelita grubego
          kolonoskopem. Wykryto u mnie początkowo trzy polipy, na tyle mełe, że mi ich
          nie usunięto od razu. Po roku w szpitalu usunięto mi już cztery polipy. Po
          następnym roku musiałam iść na badanie kontrolne. Na szczęście nie było już
          żadnych polipów. Za każdym razem prosiłam o znieczulenie z lekką narkozą [każdy
          ma prawo do tego]. Owszem za każdym razem po przepudzeniu byłam
          lekko "zmaltretowana", ale nawet dla mnie było to do wytrzymania.
          Pozdrawiam - Maria
        • 09.08.04, 10:43
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Ty jesteś histeryk po prostu. Twoje wpisy o tym świadczą. Po prostu histeryk.
          • Dzisiaj mialam robiona rektoskopię w zw. z krwawieniem sprzed 2 tygodni.
            Jakos to badanie przezyłam...wiem ,że to nic w porownaniu z kolonoskopią .
            Lekarz zasugerowal zrobienie kolonioskopii,poniewaz nic nie zauwazył.
            W zasadzie to mnie uczieszylo i powiedzialam ,że na razie bedę obserwowala czy
            coś się bedzie działo,ale po przeczytaniu Was chyba nabieram przekonania ,że
            powinnam zrobic kolonoskopię....chyba się zdecyduję ,chociaz wiem ,że to bardzo
            żenujące badanie
      • Gość: ramona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.05, 13:23
        pan ma nie tyle chore jelito co chora glowe. jest pan pelen jadu, nienawisci d
        swiata i ludzi. konsekwencja takiej postawy jest pana chore jelito. jesli chce
        pan zmienic zdanie na temat badania musi sie pan sam zmienic, inaczej zawsze
        bedzie bolało:)
      • czy kolonoskopia moze wykluczyc crohna?
    • Gość: skapula IP: *.media4.pl 07.08.04, 13:39
      Zachęcam do badania kolonoskopowego we Wrocławiu w prywatnym szpitalu
      Euromedicare. Wszystkie badania robione są w krótkotrwałym dozylnym
      znieczuleniu (ASD), co powoduje, ze badanie jest zupełnie bezbolesne. Znacznie
      gorsze jest samo przygotowanie do badania (picie 4 litrów Fortransu w
      przeddzień badania), niz samo badanie,które trwa około 20 minut. Za
      skierowaniem do szpitala na kolonoskopię czeka sie około 4 tygodni, odpłanie
      jest znacznie szybciej. Mozna również skorzystać z programu MZ, wypełnic
      ankietę, miec odpowiedni wiek i zakwalifikowac sie do badania (czas oczekiwania
      jest krótszy niz ze skierowaniem). Szczegóły: Program badań przesiewowych dla
      wczesnego wykrywania raka jelita grubego (Edycja 2004)
      www.euromedicare.pl
      www.euromedicare.pl/grafika/strony/Ankieta1.DOC
      • Mam właśnie zamiar pójść do Euromedicare. U jakiego lekarza, Skapula, to
        robiłaś (o ile w ogóle się tam wybiera lekarza). Co to za znieczulenie ASD ?
        Znieczulenia też się obawiam.
    • Gość: Ten który przeżył IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.04, 12:41
      Właśnie wróciłem z kolonoskopii. Miałem ją przeprowadzaną już 3 raz w szpitalu
      w Skierniewicach przez dr. Jastrzębskiego. Nie bolało mnie praktycznie wcale, a
      jeżeli bolało, to lekko (i tylko przy pąpowaniu powietrza do jelit). Obyło się
      bez żadnych leków, ani przeciwbólowych ani uspokajających... miałem również
      pobierane 4 wycinki do badań (też nic nie czułem). Ktoś powiedział, że efekt
      badania zależy od lekarza... to prawda. Dr. Jastrzębski ma świetne podejście do
      pacjęta i profesjonalnie je przeprowadza...
      Kolonoskopia na pewno nie stanie się moim hobby, ale na pewno również nie będę
      się jej bał w przyszłości. Mam nadzieję, że i Wy nie będziecie musieli.
      Pozrawiam.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
  • Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.