Dodaj do ulubionych

Szczelina odbytu ,komu udało sie wyleczyć i czym??

20.12.07, 09:17
Lekarz zapisał mi maść Proktis-M i Triderm,mam je stosować na zmiane(raz jeden
raz drugi)Czy udało Wam sie wyleczyc szczeline odbytu???Jak długo to trwało i
czym leczyliscie??
Iza
Edytor zaawansowany
  • ampolion 20.12.07, 21:04
    Wyleczyłem czopkami. 3-4 tygodnie. Nowy Jork.
    --
    "Mądrej głowie dość dwie słowie".
    Przepisy kulinarne są dłuższe.
  • anula36 20.12.07, 23:33
    a w Nowym Yorku to latwiej czy trudniej wyleczyc:P?
    --
    *
  • tyrtum 21.12.07, 11:00
    Stosowałem na Kujawach maść Tridem i pomogło.Minęło 5-ć m. i jest ok.
  • ampolion 21.12.07, 19:03
    Nie wiem, w Polsce nie leczyłem. Ale w Polsce się nabawiłem podczas
    wizyty.
    --
    "Mądrej głowie dość dwie słowie".
    Przepisy kulinarne są dłuższe.
  • daria45-net 11.01.08, 21:30
    anula36 napisała:

> a w Nowym Yorku to latwiej czy trudniej wyleczyc:P?

Poiwsciagnij swoja debilna zazdrosc. Dziewczynie pewnie chodzilo o
    farmakologie. Stany maja najlepsza farmakologie na swiecie.
  • teczowa_rybka 21.12.07, 21:18
    Ja myślę,że to zależy od tego jak duża jest ta szczelina.Niekiedy trzeba usuwać
    ją operacyjnie,w innych wypadkach zaleca się środki farmakologiczne.Do tego
    dieta bogata w błonnik.
  • ciekawa.amanda 26.12.07, 23:02
    a co to w ogole jest?
  • puz2 09.01.08, 09:30
    już miałam tydzień spokój,szczelina się zagoiła,żadnej krwi przy wypróżnianiu a
    tu od wczoraj znowu krew na papierze.Nie czuje żadnych innych objawów typu
    pieczenie ,pęknięcie tylko troche krwi na papierze po wypróżnieniu.Smaruje
    okolice odbytu na zmiane Maść Triderm i Proktis M.Prosze napiszcie jak długo tą
    szczeline leczyliście.
  • tyrtum 09.01.08, 11:35
    A skąd wiesz ,że to szczelina? Bo mnie się wydaje ,że to całkiem co
    innego.Prakseolog się kłania !!!
  • puz2 09.01.08, 13:03
    Wiem bo byłam o proktologa,badał mnie palpatacyjnie a ogólne szczeline sie czuje
    takie peknięcie skóry(szczypanie,ból itp)
  • arekman 09.01.08, 17:01
    Ja leczyłem miesiąc...i pomogło teraz pół roku nie ma zadnych
    problemów...super są czopki rusorex(są one bez reepty) i dodatkowo
    brałem czopki disteptraza taką kuracje polecił mi super lekarz
    hirurg z WAM..naprawde zadziałało a borykałem się z tym problemem
    ponad rok..lekarz tez robił mi te badanie i w 5sekund
    zdjagnozował..a te pekniecie to właśnie jest szczelina.
  • puz2 11.01.08, 11:17
    Dziekuje za odpowiedż.A czy uzywałeś dodatkowo maści??Czy czopki disteptraza sa
    na recepte???
  • kortyzol 11.01.08, 20:37
    Nie mogę znaleźć takich leków jak w/wym.Disteptraza i Rusorex.Czy kolega cosik
    nie pokręcił?
    --
    Olaf
  • kopciuszek125 11.01.08, 21:35
    U mojego syna tydzień temu pokazała sie krew w kale , bylismy u proktologa i
    powiedział że utworzyła się szczelina odbytu. Przepisał czopki robione jednym ze
    składników jest neomycyna resztę nie moge przeczytać oraz maść SOLCOSERYL oraz
    PROKTIS-M. Przy oddawaniu stolca jest dość dużo krwi ale jest dodatkowo razażony
    wirusem C wątroby i ma niskie płytki krwi. Został zakwalifikowany do leczenia
    interferonem ale niestety nie może dopiero jak się to wygoi a słyszałam że to
    jest trudne do zagojenia. Boję się że mu sie pogorszy hemoglobina która w takich
    wypadkach idzie w dół.
    Jagoda
  • olichwerka 19.12.15, 23:02
    od dzisiaj mam ranke i w sumie udalo sie ja dostrzec prz y uzyciu lusterka. Nie wiem czy to ta szczelina czy po prostu jakas ranka. Nie jestem w stanie isc dolekarza ani stwoerdzic czy jest krwawienie ponieważ mam miesiączke a 4 miesiace temu urodzilam dziecko. Czy ktos jest w stanie powiedziec cos wiecej? Nie piecze mnie jak chodze Ryłko przy oddawaniu stolca.
  • zenon1969 15.01.19, 11:49
    pytam
    czy szcaeline mozna wyleczyc czopki postarisan h
  • jaeli3 15.01.19, 12:38
    Moja córka ma szczelinę od kilku lat i wciąż nawraca. Bardzo boli przy wypróżnianiu i oczywiście krwawi. Nic nie pomaga. Wszelkie maści czy czopki tylko na chwilę. Wszystko się zaczęło od zapalenia nerek.
  • mamdzaq 03.09.19, 15:51
    Witam,
    Udało mi się, wyleczyć przewlekła szczelinę odbytu, wiem jaki to bolesny problem dlatego poniżej krótko opiszę co zadziałało a co nie.

1. Żel solcoseryl (ok15-20zl, dostępna bez recepty), stosowana 3 razy dziennie lub częściej
    2. Higiena wypróżnień tzn.:
    a) Wypróżnienia zawsze z podstawionym stolkiem/miska/cokolwiek było pod ręką w toalecie (kosz, szczotka), tak by nogi były uniesione.
  • mamdzaq 03.09.19, 16:08
    Przez przypadek wysłałam, poniżej dokonczenie:
    2a) plecy oparte - w ten sposób tworzy się tak jakby ślizgawka co ułatwia wypróżnienie

b) nie czekamy z wypróżnieniem - jak tylko czujecie parcie to trzeba rzucić wszystko i pędem do toalety - w ten sposób uniknie się wysuszania pierwszego odcinka kału (przez długi czas to właśnie było moim problemem - fizjoterapeutka wytłumaczyła mi, że, nawet jeśli konsystencja wypróżnienia była odpowiednia to wstrzymując się przed pójściem do toalety, treść się cofała i jednoczenie odwadniała i powstawało twarde wyproznienie tzn początek, a dalej już dobrze, ale to i tak było po ptakach bo szczelina została na nowo podrażniona)
    c) podmywanie się pod każdym wyproznieniu wodą, a następnie smarowanie odbytu odrobina oleju (z awokado, słodkich migdałów etc, opcji jest dużo). Nie używanie papieru toaletowego bo ten podrażnia - lepiej wet wipes (chusteczki dla niemowląt z 99 wody, woda na wacik lub od razu bidet (najlepsza opcja)

d) unikanie mocnego parcia (takiego gdzie się nadymamy). Zamiast tego parcie jak do porodu czyli krótkie szybkie wydechy powietrza - czasem trzeba tak że 20 razy odetchnąć żeby się coś zadziało. Nawet jeśli się nie zadzieje to i tak jelita zostały pobudzone do pracy, a to dobrze służy sprawie ;)

e) naturalny cykl jest taki, że rano po około 15-20 minutach po zjedzeniu powinniśmy odczuwać potrzebę pójścia do toalety - nawet jeśli jej nie ma, to trzeba pójść i poprzeć jak wyżej, z czasem powinien ten odruch sam powrócić

3) maść dilzem na rozluźnienie zwieraczy, na receptę

Co nie zadziałało, a było mi polecane

1) gaf żel - drogi, bo kosztuje około 100zl, u mnie bez efektów, ale lekarz wspominał, że wielu jego pacjentów bardzo sobie chwali. Proponuję najpierw spróbować solcoseryl bo jest 5 razy tańszy
    2) dieta drobnoresztkowa - coś zmieniała, ale nie na tyle by pozwoliło to zaleczyć szczelinę. Choć posypywanie każdej potrawy 3 łyżkami otrębów pszennych faktycznie rozluźniło stolce , ale jedzenie traciło na smaku bardzo więc do decyzji

Prawdopodobnie ruch te sprzyja bo pracujące mięśnie brzucha pobudzają perystaltykę jelit, ale mi akurat się szczelina przytrafiła po porodzie z różnymi komplikacjami więc u mnie ruch musiał być bardzo ograniczony

Mam nadzieję, że mój wpis komuś z was pomoże, wiem, ze szczelina może nieźle dopiec także trzymam kciuki, żeby się wam jak najszybciej udało rozprawić z problemem. U mnie od czasu gdy zaczęłam stosować solcoseryl minęły 2 tygodnie i po sprawie. Przed tym walczyłam 4 miesiące bez rezultatu.
    Pozdrawiam

• snajper55 04.09.19, 02:22
    Dzięki za takie praktyczne rady. Na pewno się przydadzą. :)

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • goodman41 08.09.19, 12:11
    Okadzanie.
    Materiały:
    -10L metalowe wiadro
    - kostka brukowa lub inny kamień czy pół cegły
    - sedes do muszli klozetowej
    - dziegieć brzozowy
    Procedura:
    Rozgrzać kamień (metodą prób i blędów ustalić optymalną temperaturę).
    Włożyć rozgrzany kamień na dno wiadra.
    Zapodać ze dwie trzy krople dziegciu na rozgrzany kamień.
    Usiąć obnażonym tyłkiem na sedesie, zamykając udami wylot z wiadra.
    Procedura może trwać kilka tygodni w zależności od zaawansowania choroby.
    W całym domu/mieszkaniu będzie panował zapach świeżego leśnego powietrza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka