usuwanie żylaków - kto to ma za sobą? Dodaj do ulubionych

• 26.01.08, 18:28
    Szykuję się do usunięcia rozległych żylaków (na obu nogach od pachwiny do stopy). Jak wygląda rekonwalescencja po takim zabiegu? Bandażowanie? Leżenie? Ruch? Czy ktoś ma już coś takiego za sobą?
    Bardzo czekam, dajcie znać :)
    • Witam.
      Ja miałam taką operacje 4 misiące temu. Powiem szczerze, że
      rekowalescencja nie trwa długo. Przez pierwsze dwie noce należy spać
      w bandażu wysokoelastycznym codoban. Należy przez cały tydzień po
      zabiegu chodić z cała nogą owinięta tym bandażem (nawet podwójlnie).
      Jeśli chodzi o ruch to nie ma problemu, nie trzeba leżeć cały dzień
      w łóżku. Przez pierwsze 2 dni noga boli gdy stanie się "mocniej" lub
      schodzi po schodach, ale po 3 dniach to juz prawie nie czuje sie
      bólu. Większy problem jest z bliznami po operacji...Po zabiegu
      często zostają duże krwiaki więc warto noge smarowac dodatkowo żelem
      Lotion2000. Pozdrawiam
      • Moja sąsiadka usuwała dwa razy bo to nawraca. Teraz bolą ją nogi jak jest zmiana
        pogody. Ja miałem piankę rok temu i jest ok.Po wyciągnięciach żył pozostają całe
        nogi w bliznach małe ale widać. Tak co 15 cm.Robiłem prywatnie w Inowrocławiu
        Kuj.Koszt całościowy około 600 zł.Inna znajoma robiła tez prywatnie w Toruniu i
        koszt mniej więcej ten sam.Jeżeli masz duże żylaki to dochodzi koszt na
        zamawiane specjalnie pończochy na miarę około 250 zł.To tak na biegu.
        --
        Olaf
        • Ja mam zabieg za około 2 tygodnie,żyła do usunięcia na całej długości nogi :(.
          Mam mieć dwa nacięcia-przy kostce po wewnętrznej stronie i w pachwinie. Kuzynka
          i ciotka miały dokładnie taki sam zabieg, mówią,że nie bolało, szybko wróciły do
          sprawności, a po bliznach po około 2 latach śladu nie mają.Dam znać-jak przeżyję.
          --
          Jak nie urok, to sraczka....
          • Każdy jest kowalem swojego losu!
            --
            Olaf
            • o czym wy mówicie, jakie nacięcia? lepsze rezultaty daje usuniecie
              żyły laserem, zabieg całej nogi trwa do 30 minut, nie ma powikłań,
              noga nie sinieje, nie ma po nim rehabilitacji... zobacz np.
              www.lasertown.com.pl
              • Nie zawsze się da laserem. Ja miałam operację 3 miesiące temu i też
                usuwano mi cały pień żyły odpiszczelowej. Nie kończy się na nacięciu
                w pachwinie i na kostce, po drodze jest kilka (5-6) małych nacięć.
                Najgorzej znosi się konieczność leżenia plackiem 24 godziny, jeżeli
                było to znieczulenie w kręgosłup. Potem nie jest źle. Mi kazano
                bandażować nogę bandażem elastycznym przez 4 tygodnie albo nosić (po
                zdjęciu szwów) rajstopy uciskowe 2 stopnia (w Shollu 67 zł) i to w
                zaadzie wszystko. Mnie niepokoi puchnąca kostka i śródstopie, ale
                może to tak ma być.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.