• IP: 220.73.165.* 20.08.03, 11:19
    powoli mi sie robi na serdecznym palcu
    moze znacie jakies sposoby jak to zlikwidowac
    pomoc chirurga na razie nie wchodzi w gre
    przykladam masc z antybiotykiem ale to chyba nic nie pomaga

ed
    • Gość: tangerines IP: *.pop.e-wro.net.pl 20.08.03, 11:35
      Maść bez recepty Tribiotic - 1-2 saszetki wystarczy, kup sobie też arnikę w
      aptece w formie wyciągu alkoholowego, wlej łyżeczkę wyciągu do 1/3 szkl ciepłej
      przegotowanej wody i mocz w tym palec. Powodzenia
    • Gość: lola IP: korbank:* / 10.0.0.* 20.08.03, 14:12
      Wiem ze pomaga moczenie w gorącej wodzie (temp. zeby nie parzyło,ale w miare
      gorąca) z rozpuszczonym szarym mydłem
      • Gość: meg IP: *.lv.lv.cox.net 20.08.03, 15:47
        wsadz palec na moment do wrzacej, zagotowanej wody - tak na ulamek sekundy aby
        sie nie poparzyc. Zrob tak ze 3-4 razy , to jest sposob stary jak swiat i
        skuteczny, moja babcia mnie tak "leczyla" jak bylam dzieckiem a dzis ja lecze
        swoje dzieci.
        • Gość: ed IP: 220.73.165.* 21.08.03, 04:16
          no i tak zaczely sie tortury mojego palca
          wrzaca woda, moczenie w ukropie, oklady z masci i alkoholu

wszystko ok ale mam pytanie
          po jakim czasie (jesli nie zniknie) mam zaczac sie martwic i isc do lekarza?

pozdrowienia i dzieki za rady,

Ed
    • Gość: Hesia IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.03, 06:21
      Bardzo skuteczny sposób: kup denaturat i serdeczny palec mocz w denaturacie az
      do usunięcia zastrzału. Ja dosłownie chodziłam z palcem w słoiczku i obyło się
      bez interwencji chirurga.
      • Gość: Maria IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.08.03, 09:44
        Ed, radzę Ci idż szybko do chirurga. Nie należy leczyć zastrzału żadnymi
        maściami lub okładami. Tylko właściwe leczenie chirurgiczne może uchronić
        przed grożniejszymi następstwami. Sama doświadczyłam tego na własnej skórze.
        Palca o mało nie ugotowałam i tak w końcu musiałam iść do lekarza.
        Sam zabieg przeprowadza się pod znieczuleniem ogólnym, nie jest bolesny a
        przynosi radykalną poprawę.
        Pozdrawiam - Maria
    • 21.08.03, 10:00
      Mocz palec w goracej wodzie z ENZYMATYCZNYM proszkiem do prania,kiedys byl to
      proszek"E".Mnie zawsze pomaga
      Pozdrawiam
      ml
    • Gość: mrał IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.03, 14:18
      że tak zapytam... a co to jest ten zastrzał i jak wyglada.. jak się tego mozna
      nabawić???
      • Gość: Maria IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 21.08.03, 16:42
        Zastrzałewm nazywa się ropne zapalenie toczące się na dłoniowej powierzchni
        palców. Powstaje nieraz w następstwie niedostrzegalnego gołym okiem ukłucia
        lub zadrapania. Zakażenie może posuwać się szybko w głąb. Rwący tętniący ból,
        który nie daje spać. Charakterystyczny w pierwszym okresie obrzęk palca. Jest
        to sygnałem stanu zapalnego. Zastrzał wymaga szybkiej interwencji
        chirurgicznej.
        Pozdrawiam - Maria
        • Gość: Ed IP: 220.73.165.* 21.08.03, 17:02
          Dzieki za porady

niestety chirurg na razie nie wchodzi w gre - nie mam tu do niego dostepu ;-(
          tak wiec na razie pozostaje odkazanie i smarowanie antybiotykiem

i chyba jest juz lepiej!

Ed

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.