szczypiący/piekący język Dodaj do ulubionych

• 06.03.08, 22:22
    Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem? Od jakiegoś czasu może rok mam dziwny
    język, uczucie w jamie ustnej jakby nie było śliny, język piecze lub szczypie,
    na języku jak się przygryzie są takie mikroskopijne czerwone plamki dodatkowo
    na górnej wardze czasami pojawia się taki biały ślad który jest wynikiem
    uwydatnionych malutkich gruczołów. Wykonałem już wiele analiz wymazy na
    bakterie, posiewy na grzyby i nic nie wykazało. Gastrolog stwierdził, że może
    to być przyczyną refluksu - wówczas język jest podrażniony (ale dlaczego w
    ciągu dnia też to występuje?). Proszę o jakieś rady ponieważ nie wiem już do
    jakiego lekarza się udać? Z góry dziękuje.
    • Może to jest związane z nerwem? Jakąś gałązką nerwu tójdzielnego.Czy tylko
      szczypiący język, czy są może także inne objawy? np.pieczenie i swędzenie,
      uczucie porażenia prądem? Jeżeli tak , to być może należy odwiedzić neurologa.
    • zapalenie błony śluzowej języka może być spowodowane niedoborem
      witamin, bodajże B6 i H
      --
      tyle było rzeczy do omówienia,że oboje zamilkli
      • A może to być związane z żołądkiem - bo już sam nie wiem??? Witaminy brałem, tak
        wiec niedobór witaminy B wykluczam. Po płukaniu jamy ustnej płynem Corsodyl
        występowało podrażnienie błony śluzowej i traciłem smak na języku! A płyn miał
        działać przeciwzapalnie i odkażająco...
        • Hej,

Mam podobnie. Stwiedzony refluks i częste zaczerwienie języka i
          pieczenie. Zwłaszcza na konówce. Poza tym język jest brzydki -
          plamy. pomaga mi roztwór to jest hyba wit. A+E+ gliceryna i smruje
          nim język. Przepisał mi go lekarz.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.