JAMA USTNA - prosze o POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodaj do ulubionych

• IP: *.client.comcast.net 29.08.03, 17:02
    Czy jest mi ktos w stanie udzielic porady co zrobic? Mianowicie od ponad roku
    borykam sie z problemem bialego - skornego -"plesniowatego" nalotu w jamie
    ustnej.. Wyglada to jak jakis nablonek o kolorze bialem.. zazwyczaj
    pojawiajacy sie na bocznych czesciach jamy ustnej.. szczegolnie w
    zaglebieniach pomiedzy dziaslami i policzkami od srodka.. czasami na jezyku..
    wiem, ze sa to jakies plesniawki - drozdzaki ??? szukalem troche na ten temat
    w necie.. NIE MAM POJECIA jak sie to zaczelo i dlaczego tak dlugo stan ten
    sie utrzymuje..ale sprawia mi to wiele klopotu..

Dodam rowniez, ze nie ma zadnych ran, zakrwawien po usunieciu tego
    PALCEM...najlepszy stan jest zaraz po umyciu zebow.. ale pozniej po okolo 20-
    30 minutach zaczyna sie to pojawiac a ja nie wiem co z tym robic.

Czy jest jakis lek na to? Czy to powazne schorzenie? Wszedzie pisza o HIV
    itd.. ze to pierwsze symptomy..jednak z tego wszystkiego co znalazlem trudno
    bylo mi dobrac prawidlowy opis do mojego przypadku.. ktory powoduje tylko te
    plesniawki i zadnych innych ran..

Prosze WAS o pomoc.. Lekarz (USA) nie wiele mi pomogl..
    • Gość: lola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.03, 19:42
      Lekarzem nie jestem, wiec bedzie to wypowiedz laika- moze to afty, na to jest
      w aptece zel do smarowania (zapomniałam nazwy) , natomiast jest cos takiego
      jak własnie grzybica(moje dziecko dostało po antybiotyku) i istnieje lek na to
      na recepte, tak wiec lekarz sie kłania, kurcze ale ci pomogłam, ale naprawde
      nie pamietam nazw tych leków, mimo ze uzywałąm
      • Gość: ania IP: *.toya.net.pl 29.08.03, 21:58
        Przede wszystkim odwiedź dobrego stomatologa. Podejrzewam, że to drożdżyca jamy
        ustnej. Aby mogły powstać chorobowe zmiany drożdżakowe muszą zaistnieć
        odpowiednie czynniki między innymi cukrzyca, zaburzenia ze strony przewodu
        pokarmowego, białaczka, niedobór witamin z grypy B, choroby wyniszczające (w
        tym również AIDS - dlatego tam znajdowałaś(-eś) o tej chorobie)oraz stosowanie
        antybiotyków, kortykosteroidów i środków immunosupresyjnych. Rozwojowi choroby
        może sprzyjać suchość w jamie ustnej i obecność uzupełnień protetycznych.
        Drożdżyca jamy ustnej ma postać białawych plam przypominających zsiadłe mleko.
        Leczy się to schorzenie stosując antybiotyki działające na grzyby, najbardziej
        znana jest nystatyna w tabletkach. Do tego miejscowo w jamie ustnej najlepiej
        stosować klotrimazol (Canesten) w 1% zawiesinie. Leki te niestety może
        przepisać ci tylko lekarz.
        Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam.
        Pozdrawiam.
        ania
        • Gość: problem IP: *.client.comcast.net 29.08.03, 22:45
          dziekuje WAM za odpowiedzi. Odnosnie witaminy B.. dziennie biore spore dawki
          witaminy B5 - to na tradzik i pomaga. Co do suchosci w jamie ustnej - coz od
          1.5 roku mieszkam w USA i dnia bez klimatyzacji nie ma.. mialem z tym swego
          czasu spore problemy - obfite i czeste krwotoki z nosa- udalo mi sie to
          wyleczyc poprzez nawilzanie nosa preparatem.
          Odnosnie leku - wlasnie na niego czekam - lada dzien nadejdze z Polski.

Co do samych objawow.. dzis np. jest ok.. jakies nieliczne naloty sie
          pojawily.. cos na zasadzie zsiadlego mleka ale jest to wrecz nie zauwazalne.
          Byly okresy (kilka miesiecy temu) ze ilosc tego "nablonka" przerazala
          mnie.. !!! okres zimowy.

Ogolnie ze stanem mojego zdrowia jest bardzo dobrze! Nie choruje - nie pamietam
          od kiedy nawet nie mialem przeziebienia.. nie trace na wadze, wrecz przeciwnie
          przybieram...jedynie ta plesniawka mnie straszy.. mam nadzieje, ze lek pomoze.

dziekuje i pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.