guz w nodze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Co to moze być pojawił się i jest twardy i dobrze ograniczony!uwiera mi na
    nerwy boli aż do kolana bo jest u gory nogi z przodu! Nawet go widać pod skórą
    bo jest wypukły i wrażliwy jak go dotykam!
    • idż do onkologa. Jesli guz boli, to na pewno nic złego. a moze uderzyłas sie ?
      • Nie to jest guz! mam go pare lat i mnie bardzo już boli! Jest wrażliwy i uciska
        pewnie na jakiś nerw!
        • Tzn. masz siniaka i guz? I uważasz, że siedząc w Twojej nodze tyle
          lat jest bezpieczny? Przypomniał ni się rak Durczoka, tam też
          zaczęło się od jakiegoś siniaka...
          No dobra, powinnaś iść do lekarza ogólnego, ten da Ci skierowanie do
          chirurga, albo każe bezposrednio udać się do poradni onkologicznej.
          Jest też taka możliwość, że to nie tyle guz, który nie zniknął po
          uderzeniu, ale że to np. otorbiony kleszcz/miałam takiego 2 razy/.
          • Nie to jest guz! Byłam u onkologa i dokładnie po prostu niewiedzą jakiego
            pochodzenia. To nie był siniak
            wyczułam go kilka lat temu.Sprawa wygląda tak że o tym nikt nie wie i sie nie
            dowie. A ja nie mam jak za bardzo udać sie po tajemnie dalej. Bo musi być
            usunięty ale mam obawy czy nie będzie to coś gorszego po otwarciu skoro
            promieniuje tak daleko!USG wykazało że jest on 2-3 cm duży i jak sie przyjżeć to
            go widać u nogi jest wypuklejsza!
            • mam cos podobnego na prawym udzie.Wykrylam go jesienia 2006
              roku.Lekarz po usg powiedzial,ze to jest tluszczak.I ,ze nic sie z
              tym nie robi.Obecnie mam wrazenie jakby sie zmiejszal.Ale moze to
              tylko wrazenie.Czasami mam wrazenie,ze lekko mnie boli - dokladnie w
              tym miejscu gdzie jest ta wypuklosc.A zanim sie to zrobilo to bolala
              mnie noga wlasnie w tym miejscu.Obserwuje to tylko i tez zastanawiam
              sie skad to sie wzielo.Czy to jakies zaburzenie w tkance lacznej???
              • u mnie to nie tłuszczak! obraz ultrasonograficzny stwierdziła hypoaktywną zmianę
                o nie znanym charakterze z drobnymi zwapnieniami! dobrze ograniczoną w nawiasie
                podał nazwę fibrolipomia ale nic takiego nigdzie nie znalazłam!Wiem że ja
                powinnam to usunąc po za długo to trwa we mnie ale boje sie, że jak sie ruszy to
                dopiero moze być problem!
                • Bardziej zależy Ci na ukryciu tego faktu, że masz jakis guz, niż na wlasnym
                  zdrowiu? Trochę nie rozumiem. To nie kiła ani nie choroba psychiczna, czego się
                  obawiasz?
                  "Ruszanie" tego nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli to guz złośliwy, to ruszany czy
                  nie da przerzuty i sprawa będzie przesądzona. O ile nie zostanie usunięty,
                  sprawa skonczy się fatalnie. A jeśli to nic złego, to nacięcie tego go nie
                  "uzłośliwi", nie ma czegoś takiego. To tylko przesąd pokutujący w
                  społeczenstwie, ktory niejednego doprowadzil do śmierci.
                  Fibrolipoma nic zlego nie oznacza, to "wlókniakotluszczak" czyli nowotwór
                  niezlośliwy.
    • i nikt mi nic wiecej nie powie na temat tego guza?
      • Jakie masz jeszcze dolegliwości oprócz guza w nodze i podwójnego widzenia?
        Jeśli to jest prawda - co piszesz to już napisałam - NATYCHMIAST tomografia komputerowa całego ciała.
        Jednak jakoś dziwnie nie do końca mi się chce wierzyć w Twoje dolegliwości.
        Te dziwne tajemnice... Może psycholog?
        Chwilka zastanowienia - i marsz (marszobieg) do odpowiedniego specjalisty.
        Życzę zdrowia i powodzenia.
        Żyra
        --
        • Hej! zyrafa! ja piszę prawdę. rezonans miałam robiony głowy nic nie wykazał po
          za częściową sklerotyzacją komurek sutkowych prawego ucha stąd mam jeszcze
          niedosłuch zdiagnozowaną otosklerozę i jestem po operacji, teraz ubytek znowu
          narasta!! Boli mnie głowa niemal cały czas, niektórym mówię tak: mnie nie boli
          ona mnie i tu brzydkie słowo! Guza mam i wydaje mi się ze coraz bardziej uciska
          na jakiś nerw, bo jest ostatnio zbyt wybujały pod skórą. Boli mnie i ciągnie ból
          aż do kolana.Nie jest to tajemnic. A i oprócz tego wyczułam guzek w lewej piersi
          mały! A i dodam jeszcze że mam anemię silną.To są moje dolegliwości a i jeszcze
          bóle związane z uporczywym ściskaniem pieczeniem, płytkim oddechem, potliwością
          w obręczy pod linią biustu oraz lewostronne pod ręką aż do pachy lub taka sama
          dolegliwość po stronie prawej. Napady zdarzają się z różną częstotliwością
          ostatnio przedwczoraj w nocy, trwają od kilku sekund do 5 minut. Jak pojawi się
          to zerkam na zegarek jeśli miną 3 minuty to wiem że będzie dłużej bolało. Nie
          ściemniam nie mam takiej potrzeby, tylko chce porządny środek przeciwbólowy!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.