Dodaj do ulubionych

Dziwny ból tylko prawej nogi - co to może być?

13.05.08, 21:06
Mam 26 lat i już gdzieś od dwóch lat boli (czasami mocno) mnie prawa
noga, to taki "łażący" ból. Czasami boli pachwina lub udo albo
gdzieś pod kolanem, a czasami prawy pośladek. Ból jest tępy, raczej
rozlazły. Byłam u lekarza, podejrzewał problemy z żyłami ale chirurg
nie potwierdził diagnozy. Najczęściej lekarze olewają to co mówię i
zalecają smarowanie bolącego miejsca liotonem, badań żadnych nikt mi
nie zlecił. Mogę chodzić, bo dyskomfort jest tylko czasami gdy
mocniej boli, na ogół to po prostu nieprzyjemnie odczuwam nogę. No i
śpię na brzuchu,z prawą nogą "zawiniętą na żabę", bo tylko wtedy
mogę zasnąć. Mam pytanie co to może być? Może ktoś miał podobne
objawy albo ma pomysły na badania, kóre mogłyby nieco wyjaśnić. Nie
palę, nie piję, mam lekką nadwagę, dzieci nie rodziłam, więc nie
powinnam mieć większych problemów ze zdrowiem. W dzieciństwie byłam
dość chorowita ale to zapalenia płuc, oskrzeli i takie tam. Z góry
wielkie dzięki za wszelkie porady.
Edytor zaawansowany
  • ewcik03 13.05.08, 21:33
    czasami przepuklina kręgosłupa lędźwiowego może się tak objawiać
    radziłabym Ci zrobić rezonans magnetyczny tego odcinka
    kręgosłupa,generalnie najczęściej występuje ból w kręgosłupie ,
    który promieniuje do nogi, ale niektóre osoby przechodzą to tak jak
    ty tzn.się mają takie dolegliwości, wpierw bolą je nogi dłuższy czas
    bez specjalnie odczuwanego bólu w kręgosłupie przynajmniej ja znam
    parę osób któe tak miały , ale oczywiście lekarzem nie jestem
  • trixi12 13.03.14, 13:13
    Też boli mnie prawa noga. Ból jest tępy i rwący,wędruje po całej łydce. Konsultowałam się z lekarzem i twierdzi, że to rwa kulszowa, choć żadnych zmian w odcinku lędźwiowo-krzyżowym nie ma( zrobiłam rtg). Morfologia też w normie. Test WB na boreliozę ujemny. Leki przeciwzapalne nie pomagają. Po zastrzyku sterydowym było ciut lepiej. Czy ktoś może mi pomóc?
  • robak.rawback 16.03.14, 11:41
    zastanawiam sie w takim razie po co byl zastrzyk sterydowy skoro nie wiedzial na co?
    --
    They have a lot of problems pronouncing your name..... dedeldedeldedeley sitchiation
  • trixi12 17.03.14, 13:15
    lekarz określił to eksperymentem...W stylu, zobaczymy czy pomoże...
  • aga_afryka40 04.04.14, 11:52
    Takie czasy, każdy sobie jest lekarzem...mnie też boli noga i chyba właśnie od kręgosłupa bo mam stwierdzoną przepuklinę między kręgową tzw dyskopatia. mnie boli śródstopie i promieniuje do uda i pośladka. Rehabilitacja nie pomaga na to, swoją drogą ciekawe, czy jest na to sposób...
    mnie lekko puchnie wierzchnia część stopy, ale sprawa zatrzymywania wody w moim organizmie to chyba inna para kaloszy...
    --
    bardzo lubię te strony www.idiotyzmy.pl www.stacjabazowa.pl ulubiona kawa to lavazzaamodomio.pl
  • sp9tcu 05.04.14, 15:29
    To jest od kregosłupa
    ucisk na jakiś nerw lub rwa kulszowa
    lub stan zapalny kręgosłupa dolnego
    jak coś takiego miałem 2 tygodnie
    potworny ból od dołu kręgosłupa do całej chyba lewej nogi
    nie mogłem nawet 100 metrów zrobić
    2 tabletki ibupronu i pomogło a mogło nie pomóż
    jak się za to wziąść
    po 1 trzeba znaleść dobrego neurologa
    po 2 zrobić tomografie kręgosłupa najlepiej całego ( robi się 3 zdjecia w odstepach pół rocznych
    po 3 dobre masarze kręgosłupa pomagają bardzo ( UWAGA !!!! masarzy nie wolno robić w stanie ostrym vo można jeszcze pogorszyć sytuacje )
    nie godzić się na żadne operacje

polecam google
    sp9tcu kręgosłup

• dotka.7 03.04.14, 23:35
    A próbowałeś/aś stosować jakiś preparat z diosminą typu Detramax czy inne? żeby trochę ulżyć, jeśli to rzeczywiście żyły. Na pewno Ci nie zaszkodzi, a może trochę ból zelżeje, to będzie Ci łatwiej stwierdzić czy to może być kwestia np. rozciągania żył. Swoją drogą jeśli to kwestia jakiegoś zapalenia, to Detramax może pomóc, bo ma ekstrakt z pestek z winogron, które działają przeciwzapalnie.
    Daj znać co i jak, bo to dość smutne, że lekarze olewają :(
  • prozakluzak 05.04.14, 17:46
    Polecam pójść do dobrego fizjoterapeuty/rehabilitanta-prywatnie, który dokładnie Cię wybada i skoryguje ewentualne dolegliwości jeśli będą tego wymagać...to naprawdę pomaga w niektórych trudnych przypadkach
    --
    dbam o zdrowie
  • sp9tcu 05.04.14, 21:43
    prozakluzak napisał(a):

> Polecam pójść do dobrego fizjoterapeuty/rehabilitanta-prywatnie, który dokładni
    > e Cię wybada i skoryguje ewentualne dolegliwości jeśli będą tego wymagać...to n
    > aprawdę pomaga w niektórych trudnych przypadkach

w 100 procentach potwierdzam
  • pucek2500 14.02.18, 20:34
    Mam dokładnie takie same dolegliwości jak pain, gdybym pani zobaczyła ten post bardzo proszę odpisać jak uporała pani się z tym problemem, ja bezskutecznie walczę dwa lata.. to jest jakiś koszmar
  • sp9tcu 18.02.18, 21:19
    bóle mogą być od stawu biodrowego
  • pucek2500 01.03.18, 16:05
    Miałem robione zdjęcie RTG biodra i niby wszystko jest w porządku, choć kiedyś miałem wybite biodro i nastawiane ale nie wiem czy to ma jakiś związek i czy diagnozować się dalej w tym kierunku..
  • sp9tcu 01.03.18, 21:59
    Obecnie znowu boli mnie noga lewa
    w połowie między kolanem a góra nogo od przodu
    rozmawiałem z moją neurolog
    epizod żylny wykluczony
    co teraz
    przez 2 tygodnie może krucej
    ibupron 2 razy rano i wieczór
    może też być od tego ze siedziałem na zimnej lekko mokrej ławce na przy

• pucek2500 03.03.18, 16:55
    Mnie boli cały czas, czuję jakby prawa noga była słabsza, inaczej ją "czuje" niż lewą, miałem badane przewodnictwo nerwow wszystko ok, badanie żył również wszystko okej, badania na bolerioza również wszystko okej, rezonans kolana okej, usg stawu kolanowego/stopy w porządku, RTG biodra w porządku, badany cały odcinek kręgosłupa również bez zmian.. nie mam pomysłu w jakimś iść kierunku, może przebadać głowę? Lekarze myślą że wymyślam bolu bo nie ma jego lokalizacji.. jestem bardzo podłamany psychicznie bo noga boli i nikt mi nie chce pomóc.. może ma ktoś jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny
  • mkorotal 06.03.18, 20:41
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • pucek2500 07.03.18, 10:22
    Byłem już u różnego rodzaju myślę że dobrych specjalistach i żaden z nich nie potrafi zdiagnozować co mi jest.. jest to przytłaczające szczególnie że bol ostatnio się nasila.. ale dziękuję, zainteresuje się tym doktorem
  • suchy2121 18.04.18, 12:58
    Poradziles sobie jakos z tym tematem?
  • sambolejro 15.05.18, 11:29
    Może żylaki? Nie masz z tym problemów?
  • calinax 17.05.18, 17:51
    Ja także miałam problem z bólem - a w zasadzie mrowieniem jednej nogi i okazało się, że to od kręgosłupa. Miałam robiony rentgen. Ale okazało się, że nie mam żadnego poważnego ucisku na kręgi.

--
    profaith.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.