wysoka goraczka,bóle mięśni.Co robic.???Pomocy!!

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mój chłopak wrócił dzisiaj z pracy z bólem głowy,mięśni i wysoką gorączką
    (38,8).Położył sie do łóżka.Nasmarowałam mu piersi i plecy maścią kamforową i
    dałam 2 polopiryny(nic innego na zbicie temperatury nie przychodzi mi do
    głowy).Co jeszcze mogę zrobic??Czy powinnam pojechac z nim za pogotowie,czy
    poczekac do jutra??Czy to grypa?A jeśli tak,to czy taka temperatura jest
    niebezpieczna?Co jeszcze mogę dla niego zrobic?Dac mu jeszcze raz
    polopirynę?Dodam,że mieszkamy w Anglii,a tutaj lekarze to koszmar...nie wiem
    co robic,może panikuję,ale boję się..
    • 09.06.08, 22:08 Odpowiedz
      Zmierz mu jeszcze kilkakrotnie temperaturę w nocy, ale polopiryny
      nie dawaj, lepiej apap. Jeżeli gorączka będzie wzrastać zrób mu
      kąpiel - pierw woda powinna mieć 38, potem stopniowo dolewaj
      chłodniejszej. Obserwuj go a bedziesz wiedziała, kiedy możesz dolać
      chłodnej. Zakończ na ok.37 stopniach. Jak nie masz termometru zrób
      po prostu mocno ciepłą kąpiel, a potem schładzaj.
      • 09.06.08, 22:19 Odpowiedz
        A czy APAP i polopiryna to nie za dużo.Bo juz mu dałam 2 polopiryny,ale nie
        pomogło...Czy jescze dac mu APAP?Dalej jest rozpalony-prawie 39 stopni...
        • 09.06.08, 22:54 Odpowiedz
          przy infekcji wirusowej ( grypie, czy grypopodobnej) ktora na 100% capnela twojego faceta 39 stopni to nie jest az tak duzo i na pewno nie jest niebezpieczne dla doroslego, mlodego i zdrowego czlowieka- to znaczy ze organizm walczy z infekcja.
          Lekow nie mieszaj- apap to juz rano ewentualnie. Chory musi duzo pic cieplych ale nie goracych napojow i jakos przetrwac. Ewentualnie kapiel jak opisala kolezanka.Polopiryny na pewno pomogly ale nie oczekuj ze zbija temperature do 37 stopni.
          KOnieczna wizyta u lekarza i zwolnienie z pracy - wirusa trzeba wygrzac i wylezec, antybiotyki nic tu nie dadza, nie warto ich zazywac, nie warto lazic ani pracowac z goraczka bo roznosi sie wirusa, a powiklania moga byc grozne- z zapaleniem miesnia sercowego wlacznie.
          --
          www.zdrowydzien.info/
    • 09.06.08, 23:32 Odpowiedz
      DAj mu apap.
      --
      mała_a
    • 10.06.08, 04:24 Odpowiedz
      Gorączka spadła z 39.2 do 38.6,ale strasznie bolą go stawy-nie może spac...co to
      może byc?
    • 12.06.08, 23:55 Odpowiedz
      Pojechałam z nim na pogotowie w nocy wtedy co pisałam że dostał gorączki bo
      skoczyła do 40.Zbadali mu mocz i okazało sie ze jest białko i krew,więc
      zatrzymali go w szpitalu...i do tej pory nie wiedza co to jestPobrali krew,mocz
      i kupę na posiew i na razie nic nie wyhodowali.Gorączka spadła do 37,5,ale dalej
      zle sie czuję,boli go głowa i ma rozwolnienie.Dostawał cały czas
      kroplówki,dzisiaj go odłączyli i dali antybiotyk o szerokim działaniu (tak
      trochę w ciemno,bo jak pisałam nie znalezli jeszcze przyczyny).Stawy przestały
      go bolec... tylko ta głowa i ogólne rozbicie...boje sie o niego:(
      • 13.06.08, 14:48 Odpowiedz
        Białko i krew wskazuje na infekcję w obrębie układu moczowo-płciowego.
        Biegunką się nie martw, bo może być z całkiem błahej przyczyny, ból głowy także.
        A rozbicie przy chorobie to także normalny objaw.
        Po antybiotyku powinna ustąpić gorączka. Dobrze, że stawy przestały boleć. OB
        czy CRP miał badane?
        Niech nie zapomni, by dużo pić!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.