• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wysoka goraczka,bóle mięśni.Co robic.???Pomocy!! Dodaj do ulubionych

• 09.06.08, 21:59
    Mój chłopak wrócił dzisiaj z pracy z bólem głowy,mięśni i wysoką gorączką
    (38,8).Położył sie do łóżka.Nasmarowałam mu piersi i plecy maścią kamforową i
    dałam 2 polopiryny(nic innego na zbicie temperatury nie przychodzi mi do
    głowy).Co jeszcze mogę zrobic??Czy powinnam pojechac z nim za pogotowie,czy
    poczekac do jutra??Czy to grypa?A jeśli tak,to czy taka temperatura jest
    niebezpieczna?Co jeszcze mogę dla niego zrobic?Dac mu jeszcze raz
    polopirynę?Dodam,że mieszkamy w Anglii,a tutaj lekarze to koszmar...nie wiem
    co robic,może panikuję,ale boję się..
    Zaawansowany formularz
    • 09.06.08, 22:08
      Zmierz mu jeszcze kilkakrotnie temperaturę w nocy, ale polopiryny
      nie dawaj, lepiej apap. Jeżeli gorączka będzie wzrastać zrób mu
      kąpiel - pierw woda powinna mieć 38, potem stopniowo dolewaj
      chłodniejszej. Obserwuj go a bedziesz wiedziała, kiedy możesz dolać
      chłodnej. Zakończ na ok.37 stopniach. Jak nie masz termometru zrób
      po prostu mocno ciepłą kąpiel, a potem schładzaj.
      • 09.06.08, 22:19
        A czy APAP i polopiryna to nie za dużo.Bo juz mu dałam 2 polopiryny,ale nie
        pomogło...Czy jescze dac mu APAP?Dalej jest rozpalony-prawie 39 stopni...
        • 09.06.08, 22:54
          przy infekcji wirusowej ( grypie, czy grypopodobnej) ktora na 100% capnela twojego faceta 39 stopni to nie jest az tak duzo i na pewno nie jest niebezpieczne dla doroslego, mlodego i zdrowego czlowieka- to znaczy ze organizm walczy z infekcja.
          Lekow nie mieszaj- apap to juz rano ewentualnie. Chory musi duzo pic cieplych ale nie goracych napojow i jakos przetrwac. Ewentualnie kapiel jak opisala kolezanka.Polopiryny na pewno pomogly ale nie oczekuj ze zbija temperature do 37 stopni.
          KOnieczna wizyta u lekarza i zwolnienie z pracy - wirusa trzeba wygrzac i wylezec, antybiotyki nic tu nie dadza, nie warto ich zazywac, nie warto lazic ani pracowac z goraczka bo roznosi sie wirusa, a powiklania moga byc grozne- z zapaleniem miesnia sercowego wlacznie.
          --
          www.zdrowydzien.info/
    • 09.06.08, 23:32
      DAj mu apap.
      --
      mała_a
      • 09.06.08, 23:48
        Dałam mu codipar(apapu nie miałam,ale to tez paracetamol).Zobaczymy.Polopiryna
        nie pomogła.Gorączka wzrosła do 39,2.Poza tym nic go nie boli,tylko serce
        strasznie szybko mu bije...mam nadzieje,że mu to pomoże...
    • 10.06.08, 04:24
      Gorączka spadła z 39.2 do 38.6,ale strasznie bolą go stawy-nie może spac...co to
      może byc?
      • 11.06.08, 12:27
        Stawy? A może to po prostu łamanie w kościach?
        Musi wyleżeć, podwyższona temperatura świadczy o tym, że organizm walczy. Zbija
        się ją, gdy za bardzo wzrośnie, bo czasami organizm nie daje sobie rady.
        Tak naprawdę spadła nieznacznie. Dawaj mu dużo płynów! Niech pije tyle, ile
        może. Jak nie ma apetytu, nie dawaj mu na siłę, najważniejsze, by dużo pił.
        Możesz zamiast paracetamolu /apap, codipar/ podać mu ibuprom. Ma także działanie
        przeciwzapalne.

Ale jak możesz, niech obejrzy go lekarz.

Pozdrawiam

ps. jak czuje się dziś?
        • 11.06.08, 15:57
          grypa albo infekcja wirusowa paragrypowa.Ewentualnie moze mu sie zaczynac jakas choroba zakazna jesli nie chorowal jako dziecko np ospa wietrzna.
          --
          www.zdrowydzien.info/
          • 11.06.08, 18:26
            Życz mu zdrówka:)
    • 12.06.08, 23:55
      Pojechałam z nim na pogotowie w nocy wtedy co pisałam że dostał gorączki bo
      skoczyła do 40.Zbadali mu mocz i okazało sie ze jest białko i krew,więc
      zatrzymali go w szpitalu...i do tej pory nie wiedza co to jestPobrali krew,mocz
      i kupę na posiew i na razie nic nie wyhodowali.Gorączka spadła do 37,5,ale dalej
      zle sie czuję,boli go głowa i ma rozwolnienie.Dostawał cały czas
      kroplówki,dzisiaj go odłączyli i dali antybiotyk o szerokim działaniu (tak
      trochę w ciemno,bo jak pisałam nie znalezli jeszcze przyczyny).Stawy przestały
      go bolec... tylko ta głowa i ogólne rozbicie...boje sie o niego:(
      • 13.06.08, 14:48
        Białko i krew wskazuje na infekcję w obrębie układu moczowo-płciowego.
        Biegunką się nie martw, bo może być z całkiem błahej przyczyny, ból głowy także.
        A rozbicie przy chorobie to także normalny objaw.
        Po antybiotyku powinna ustąpić gorączka. Dobrze, że stawy przestały boleć. OB
        czy CRP miał badane?
        Niech nie zapomni, by dużo pić!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.