• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy biseptol można przestać brać z dnia na dzień? Naczytalam się o tym leku wielu zlych rzeczy i chcialabym go odstawic.
    • Mozna odstawic ,ale dr musi zmienic Tobie na inny
      lek.Biseptol nie jest antybiotykiem.Ja tez biore ,na E.
      coli i strasznie zle sie czuje.Poniewaz mam tendencje do
      grzybicy(narazie oki) ,dr doradzila ten lek.Jezeli bedzie
      dalej tak , ide do dr ,aby zmienila na inny.
      • Tak napisalam ,ze mozna zrozumiec ,ze antybiotyku nie mozna
        odstawic:D Kazdy mozna przerwac ,ale kontynuowac leczenie
        innym ,po konsultacji z dr
        U mnie w posiewie moczu wyszlo ,ze wlasnie bakterie te sa
        bardzo wrazliwe ,na Biseptol i jeszcze kilka innych ,ale
        antybiotykow.A Ty na co bierzesz?
        • Biseptol dostal moj 3 latek na zapalenie gardła. Z że do tego synek ma wzdety brzuch, więc pediatra stwierdziła, że to taka infekcja, gdzie biseptol pomoze.
          • Moja opinia o Biseptolu jest diametralnie inna. Ma bardzo duże spektrum
            patogenów, które niszczy, a ponieważ dobrze go toleruję - mam o nim jak
            najlepsze zdanie.

            Więc jak widzisz opinie są różne, zależy gdzie ucho przyłożyć.

            Co do nagłego odstawienia to chyba nie ma przeciwwskazań, tylko czy faktycznie
            warto;)

            Pozdrawiam, Anka
            • A co to jest wogole za lek? Opis na ulotce wskazuje, ze toantybiotyk, a przecież antybiotykiem nie jest. Lekarka określila to jako lek przeciwzapalny, dlatego nie mialam wątpliwości, ze należy go podać. Teraz mam, bo mlody mial tylko zaczerwienione gardlo i wzdety brzuch, wlasciwie nie wyglądal na chore dziecko, więc po co aż biseptol
              • Tak sobie mysle ,na gardlo moze oki,bo ten biseptol
                dziala "przecwbakteyjne" ,a co ma wspolnego z tym wzdety
                brzuch? Czy badala brzuszek? Bo przyczyn wzdecia jest
                wiele.Nie jestem lekarzem ,ale zawsze jak sa jakies
                watpliwosci z brzuchem ,dr powinna dac na usg
              • A dlaczego zaraz Biseptol ? Moze dziecko gardlo ma czerwone z powodu
                wirusa ? Ma duza goraczke, spuchnieta szyje, strepangine?
                Biseptol to sulfonamid, tlucze bakterie podobnie jak antybiotyki.
                Mozliwe skutki uboczne:

                www.doz.pl/leki/p4978-Biseptol_zawiesina
                • Ja dziecku ten biseptol podalam, choć unikam jak mogę antybiotyków (ale lekarka tlumaczyla, że to nie jest antybiotyk, to mnie uspokoilo). Ale skoro już daję dwa dni, to chyba powinnam kontynuować. Dziecku zdecydowanie lepiej, ale czy dzięki biseptolowi.... mam duże wątpliwości, bo wiem, ze gardlo bywa najczęsciej związane z wisusem. A brzuch lekarka badala pukając w niego.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.