05.08.08, 23:03
Czy biseptol można przestać brać z dnia na dzień? Naczytalam się o tym leku wielu zlych rzeczy i chcialabym go odstawic.
Edytor zaawansowany
  • 06.08.08, 09:28
    Mozna odstawic ,ale dr musi zmienic Tobie na inny
    lek.Biseptol nie jest antybiotykiem.Ja tez biore ,na E.
    coli i strasznie zle sie czuje.Poniewaz mam tendencje do
    grzybicy(narazie oki) ,dr doradzila ten lek.Jezeli bedzie
    dalej tak , ide do dr ,aby zmienila na inny.
  • 06.08.08, 09:34
    Tak napisalam ,ze mozna zrozumiec ,ze antybiotyku nie mozna
    odstawic:D Kazdy mozna przerwac ,ale kontynuowac leczenie
    innym ,po konsultacji z dr
    U mnie w posiewie moczu wyszlo ,ze wlasnie bakterie te sa
    bardzo wrazliwe ,na Biseptol i jeszcze kilka innych ,ale
    antybiotykow.A Ty na co bierzesz?
  • 06.08.08, 11:05
    Biseptol dostal moj 3 latek na zapalenie gardła. Z że do tego synek ma wzdety brzuch, więc pediatra stwierdziła, że to taka infekcja, gdzie biseptol pomoze.
  • 06.08.08, 11:48
    Moja opinia o Biseptolu jest diametralnie inna. Ma bardzo duże spektrum
    patogenów, które niszczy, a ponieważ dobrze go toleruję - mam o nim jak
    najlepsze zdanie.

    Więc jak widzisz opinie są różne, zależy gdzie ucho przyłożyć.

    Co do nagłego odstawienia to chyba nie ma przeciwwskazań, tylko czy faktycznie
    warto;)

    Pozdrawiam, Anka
  • 06.08.08, 23:10
    A co to jest wogole za lek? Opis na ulotce wskazuje, ze toantybiotyk, a przecież antybiotykiem nie jest. Lekarka określila to jako lek przeciwzapalny, dlatego nie mialam wątpliwości, ze należy go podać. Teraz mam, bo mlody mial tylko zaczerwienione gardlo i wzdety brzuch, wlasciwie nie wyglądal na chore dziecko, więc po co aż biseptol
  • 07.08.08, 08:20
    Tak sobie mysle ,na gardlo moze oki,bo ten biseptol
    dziala "przecwbakteyjne" ,a co ma wspolnego z tym wzdety
    brzuch? Czy badala brzuszek? Bo przyczyn wzdecia jest
    wiele.Nie jestem lekarzem ,ale zawsze jak sa jakies
    watpliwosci z brzuchem ,dr powinna dac na usg
  • 07.08.08, 13:59
    A dlaczego zaraz Biseptol ? Moze dziecko gardlo ma czerwone z powodu
    wirusa ? Ma duza goraczke, spuchnieta szyje, strepangine?
    Biseptol to sulfonamid, tlucze bakterie podobnie jak antybiotyki.
    Mozliwe skutki uboczne:

    www.doz.pl/leki/p4978-Biseptol_zawiesina
  • 07.08.08, 22:41
    Ja dziecku ten biseptol podalam, choć unikam jak mogę antybiotyków (ale lekarka tlumaczyla, że to nie jest antybiotyk, to mnie uspokoilo). Ale skoro już daję dwa dni, to chyba powinnam kontynuować. Dziecku zdecydowanie lepiej, ale czy dzięki biseptolowi.... mam duże wątpliwości, bo wiem, ze gardlo bywa najczęsciej związane z wisusem. A brzuch lekarka badala pukając w niego.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.