• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Miesiąc temu urodziłam dziecko i wszystko byłoby ok gdyby nie pojawiły mi sie po ciąży hemoroidy. Tak mi się wydaje że to właśnie to. Najpierw wyczułam że z odbytu wychodzi jakby żyła, która przy wypróżnianiu pulsuje, krew i ból przy wypróżnieniach. Czy hemoroidy da sie wyleczyc samemu, czy jest szansa na to, że same sie cofną? Proszę o radę. Czy jest jakiś lek który można kupić bez recepty??
    • życzę ci żeby ci maści/czopki pomogły! ja też się niestety borykam z problemem
      hemoroidów :( Stosowałam czopki, maści i leki doustne na recepte przepisane mi
      przez chirurga, niestety absolutnie nic nie pomogło w zatrzymaniu rozwoju
      choroby. Obecnie hemoroidy są ponoć stopnia drugiego w stanie zapalnym (tak
      wyszło na kolonoskopii), niedawno zaczęły wypadać przy wypróżnieniu (A zgłosiłam
      się do lekarza szybko, gdy sporadycznie zauważałam krew na papierze toaletowym a
      hemoroidy nie były wyczuwalne nawet palcem więc teoretycznie maści i czopki
      powinny zażegnać problem) i stwierdziłam że dosyć już tego. W poniedziałek mam
      zabieg usunięcia tego cholerstwa i już się nie mogę doczekać!!!
      Z doświadczenia wiem (u nas to choroba rodzinna), że jeśli hemoroidy już
      zaczynają się wysuwać to czopki czy maści nie zaleczą ich a skończy się na tym,
      że nie będą się cofać z powrotem po wypróżnieniu tylko trzeba je będzie
      "wpychać" palcem. Hemoroidy mogą się jedynie zmniejszyć i przypominać o sobie
      przy wypróżnianiu ale po co się męczyć i inwestować w leki które nie wyleczą
      całkowicie tego problemu? Pomyśl może o lekarzu i usunięciu hemoroidów. Zabieg
      jest prościutki, trwa kilka(naście) minut jest bezbolesny no i jaki komfort
      życia po :) juz się nie mogę doczekać ;)
      aha, za usunięcie metodą barrona dopłacam 300 zł w mojej przychodni na oddziale
      chirurgii dnia jednego (mieszkam w rejonie GOP na górnym śląsku). wiem, ze są
      też bezpłatne zabiegi ale ten barrona jest ponoć najlepszy, w sensie najmniej
      nieprzyjemny i szybciutki :) mogę napisać w poniedziałek wieczorem jak wrażenia
      po zabiegu ;)
      • napisz jak odbył się ten zabieg, ciekawi mnie bo mam ten sam problem
        a tak ogromnie boję się iśc do lekarza.Jestem ze Ślaska słyszalam,
        ze w Chorzowie dobrze to robią a gdzie Ty byłaś? napisz.Zyczę duzo
        zdrówka
        • Proszę zastosować Detralex. Po trzech tygodniach śladu nie będzie.
          --
          wilczyca
          • Napisz czy ten Detralex mozna dostać bez recepty.Zaznaczam,ze mam
            juz dosc mocne i czesto na papierze toaletowym zauwazyłam
            krew.Stosowałam juz różne masci ale nie za bardzo skutkowało,
            spróbuję tego a moze pomoze do lekarza się bardzo boję
            iść.Pozdrawiam
            • A ja polecam zioła od Bonifratrów.

Wcześniej używałam różnych maści, czopków i było źle lub bardzo źle. Teraz mam
              po prostu spokój. gdy tylko czuję dyskomfort, przez parę dni piję te zioła i
              zapominam o sprawie.

Życzę tego i wam :)
              • Hemoroidy leczy sie nie tylko czopkami,masciami czy samym zabiegiem.One tak czy
                siak powracaja jak bumerang.
                Hemoroidy leczy sie rowniez dieta a juz napewno ograniczyc do do minimum jasne
                pieczywo.Polecam chleb pełnoziarnisty ciemny,razowy i owoce(głównie jabłka)badz
                sok jabłkowy ,taki z kartonu w tym sliwki kalifornijskie a oprocz tego owszem na
                poczatku leki,pozniej odpowiednia dieta.
            • To jest lekarstwo na receptę.Przepisze Ci lekarz rodzinny. Albo możesz kupić
              Diosminex tylko jest słabszy.Czy ta krew to na pewno z hemoroidów? Jest ciemna
              ,czy to jasne pasemko ?
              --
              wilczyca
              • Dzieki za odpowiedz to cholerstwo mam już prawie 40 lat,ale w
                ostatnim czasie powiększyly się i często na papierze lub na majtkach
                są slady krwi takiej jasnej ale bólu czy pieczenia nie odczuwam
                wiem,ze najlepszym wyjsciem jest wizyta u lekarza ale to już chyba
                ostateczność.Serdeczne pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję
                • mogłabyś opisać na czym polega ta metoda i jak już będziesz po
                  zabiegu to opisać sam zabieg i inne pytanie czy w przypadku
                  dolegliwości typowych dla hemoroidów trzeba koniecznie robić
                  kolonoskopię też niedługo będę musiał się zmierzyć z tym problemem
    • polecam leczenie wodą, naprawdę działa. mój mąż miał hemoroidy, a właściwie
      kiedy zaczęło się po raz pierwszy koleżanka poradziła leczenie wodą. należy
      przez nie dłużej niż 2 minuty usiąść pupą w misce z zimną wodą, i taki zabieg
      sobie powtarzać 3 razy w tygodniu, nawet dwa razy dziennie. mojemu mężowi
      pomogło, od tamtej pory nigdy już nie ma hemoroidów! Zimna woda nie jest
      przyjemna, ale jeśli ma się do wyboru to a ból hemoroidów to się jakoś wytrzyma.
      radzę wypróbować. pozdrawiam
      • tak tak rób sobie dalej tak
        1- zapalenie nerek i pęcherza pewne
        brak słów
        • tak się składa że nie oszalałam, nie znasz się więc nie wiesz o czym mówisz.
          moja znajoma często cierpiała na zapalenie pęcherza ale stosowała takie
          nasiadówki na hemoroidy i jakoś niczego sobie nie przeziębiła, a wręcz
          przeciwnie, bardziej zahartowała. nasiadówki stosuje się maksymalnie 2 minuty i
          nie dłużej. a przepis na takie leczenie jest bardzo stara i znana od lat tym,
          którzy się tym interesują, znajduje się w starej książce księdza Sebastiana
          Kneippa. wielu mich znajomych wypróbowało ten sposób i są bardzo zadowoleni, a
          jakoś nikt sobie niczego nie przeziębił. powiem Ci tylko tyle, że pomyślałam to
          samo co ty gdy pierwszy raz usłyszałam o takim leczeniu, ale niestety wbrew temu
          co nam się często wydaje,są sposoby, które naprawdę działają i nie szkodzą
    • przepraszam, ze zapytam: w dupce masz?
      ja tez:o)
      m.s.
      --
      Wer sich zum Wurm macht, soll nicht klagen, wenn er getreten wird.
      Immanuel Kant

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.