wyrwany ząb ósemka-jak długo ból? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. We wtorek (czyli prawie tydzień temu) usunęłam ósemkę na dole. Dodam że
    Pani stomatolog wyrywała ją około 30min, myślałam że mi wyrwie połowe twarzy.
    W czwartek pojechałam jeszcze raz do dentysty bo byłam zapuchnięta, dentystka
    mi tam czymś przemyła, włożyła jakieś lekarstwo w tą rane. Jestem cały czas na
    prochach przeciwbólowych, boli mnie cała głowa, a najbardziej od ucha po
    gardło od strony zęba. Jak długo taki ból może się utrzymywać??? Dodam że
    właściwie rana mnie nie boli tylko ten ból rozchodzi się na gardło, ucho i
    twarz... Miał tak ktoś po wyrwaniu zęba mądrości??? Przejdzie samo?? Pozdrawiam
    • oj będzie bolało i to mocno
      czy to było na dole czy na górze
      czy miałaś zakładane szwy
      jeśli nie to ból będzie najsilniejszy po 4 dniach czyli w sobotę
      po tygodniu zacznie przestawać
      po 2 tygodniach będzie po wszystkim

Czemu nie wyrywałaś tego u chirurga stomatologa albo w szpitalu

Jeśli była to górna 8 może dojść do uszkodzenia zatoki i wtedy szpital pewny
      • Dolna ósemka, bez szwów. Wczoraj zauważyłam że obok miejsca po zębie, na
        policzku mam takie zgrubienie, które jest w dwóch miejscach pociete i baaaardzo
        boli jak się dotknie. Przypuszczam że jak mi wyrywała zęba to tymi narzędziami
        uszkodziła policzek. Płukam jame ustną dentoseptem, biore leki przeciwbólowe i
        czekam z cierpliwością na koniec. Płukam dentoseptem bo cała jama ustna na
        policzkach jest taka dziwna, takie białe pręgi.
        A co do tego dlaczego nie poszłam do chirurga... tylko proszę nie pisać że mi
        tak dobrze.. otóż u nas chirurg prywatnie za wyrwanie ósemki bierze około 150zł.
        Wizyta państwowa za 3 miesiące :) Doszłam do wniosku że zaczne chodzić
        państwowo, bo na prywatne leczenie mnie już nie stać (pracuje w urzędzie! i mam
        chorowite małe dziecko) To była moja pierwsza wizyta państwowa... i chyba
        ostatnia, jak wspomne tą rzeźnie....
        • Współczuje, bo ja musialam miec usuwane wszystkie 4 zeby mądrości :/
          to jak dlugo bedzie cie bolalo zalezy od tego jak ten ząb był
          umieszczony w szczęce... mnie najbardziej bolal tez zab madrosci na
          dole, miałam go poza łukiem zębowym, spuchlam strasznie (nawet jak
          swinke mialam to tak nie wygladalam!), przez tdzien bardzo mnie
          bolalo i bralam tabletki przeciw bolowe - ketonal, ale zupelnie
          dobrze to po 2 tygodniach jakos sie czulam....

A tak w ogóle czemu ci nie zalozyli szwów:/? na dole jak jest taki
          zab wyrywany to powinny byc szwy bo jedzenie moze sie dostac i wtedy
          moze byc jakies zapalenie. Kup sobie w aptece taki lód w woreczku do
          okładów i przykladaj do spuchnietgo policzka.
          Trezba to po prostu przeczekac :) zycze szybkiego powrotu do
          zdrowia :)
          • Ja nawet nie mam jeszcze wyrwanych a wyglądam jak chomik. Opuchła mi
            twarz. Dostałam tylko antybiotyki i ketonal, ktorym pomaga tylko na
            chwilę. Ból jest straszny. Wychodzą mi ósemki, ktore nie za bardzo
            mają gdzie wyjść. Mam iść na prześwietlenie i dopiero potem dentysta
            podejmie decyzję. Obawiam się, że będę miała wyrwane siódemki, żeby
            ósemki mogły wyjść do końca.Nigdy nie miałam problemów z zębami. Nie
            zdawałam sobie sprawy, że to może tak boleć, bo boli dosłownie
            wszysto od ucha po wszystkie zęby. Jak sądzicie jechać na wizytę do
            kliniki stomatologicznej i wyrwać sobie siódemki w znieczuleniu
            ogólnym ?
    • miałam usuwaną ósemkę na dolę 3 dni temu czuję lekki ból, ale to nic w porównaniu z tym co kiedyś czułam jak ten ząb mnie bolał. Na pewno pójdę jeszcze na usuwanie kolejnych trzech ósemek choć mnie narazię nie bolą. Pani chirurg ze Zgierza, która mi wyrywała zęba ma coś takiego w sobie, że byłam twarda i zabieg był bez bolesny, a tydzień temu inna Pani dentystka coś mi robiła z tym zębem, aby nie dokuczał mi aż do wyrwania to ryczałam na fotelu jak bóbr;(
      • Miałam wyrywaną 8 górną 5 dni temu. Boli mnie strasznie do tej pory i bez proszków przeciwbólowych nie ma szans normalnie funkcjonować. Polecam bardzo do płukania buzi kupić do zaparzania "korę dębu". Jest dostępna w każdej aptece. Po wyrwania pierwszej 8 bolało mnie tylko 2 dni.
    • Temat stary, ale na pewno często ktoś zagląda. Jako osoba bez 4 ósemek, z jedną świeżo wyrwaną chciałam się podzielić moimi zmaganiami i odpowiedzieć na kilka pytań utrapionych. Wyrywałam u bardzo dobrych dentystów, po 2 z każdej strony u każdego (zmiana dentysty z uwagi na przeprowadzkę). U jednego i drugiego górne wyszły jak po maśle, nawet nie wiem kiedy. Obydwaj powiedzieli, że górne to łatwizna, chyba, że rosną jakoś "dziwnie" wtedy należy usuwać je chirurgicznie, aby nie otworzyć zatok szczękowych. Na zdjęciu panoramicznym wszystko widać, więc wówczas zostaniecie skierowani na bezbolesne usuwanie z szyciem, brzmi najgorzej, ale tak nie jest, gdyż nie ma siłowania się, a szwy zapobiegają powstaniu suchego zębodołu, przygoda z bólem zaczyna się gdy zejdzie znieczulenie i to jak długo boli zależy od człowieka, to sprawa indywidualna. DOLNE ÓSEMKI, myślałam, że skoro w dole to rach ciach i po bólu, jedna rosłą w miarę normalnie, mimo to myślałam, że zrzucę dentystę z fotela, bolało pomimo znieczulenia, prosiłam o najlepsze, powiedział, że wie, że to jest nieprzyjemne, wyszłam z traumą, myślałam, że jak z górną było tak łatwo to nie mam się co stresować, a tu taki koszmar, wtedy dałam sobie spokój na ponad rok z wyrywaniem, choć zostały jeszcze dwie do wywalenia. Ból trwał dłużej niż w przypadku górnej, ok 4 dni, później tylko jak tam szczoteczką zahaczyłam, czy podłubałam (czego nie wolno!). Później była kolejna górna, nawet nie pamiętam, mam wrażenie, że następnego dnia już mnie nie bolało. Ostatnia ósemka, dolna, którą wyrywałam 7 dni temu to największy zębowy horror jaki przeżyłam :( Ogólnie ząb osadził się przy kości mocno i napierał na siódemkę, już poprzedni dentysta powiedział mi, że się za to nie weźmie, bo może mi sparaliżować szczękę, po roku ząb się jednak troszkę wybił i drugi dentysta, który jest też chirurgiem szczękowym powiedział, że sprawa jest skomplikowana, ale podejmie się wyrwania zęba bez szycia, choć może się stać tak, że nie będzie miał innego wyjścia ( 4 dni po wyrwaniu musiałam wyjechać zagranicę, więc szwy nie wchodziły w grę). Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam, a do dentysty biegałam jak na sraczkę (za przeproszeniem) prawie każdy ząb miałam leczony, bo mam nieciekawą kość (choć myje zęby często). Mimo znieczulenia, myślałam, że mi wyrwą głowę, asystentka trzymała moje szczęki, ja dosłownie odrywałam jej ręce, odpychałam ich, normalnie bym się tak nie zachowywała, ale wpadłam w panikę, ból był niesamowity, a przecież miałam znieczulenie, zachowywałam się jak jakiś dzikus, piszczałam, prawie płakałam, w końcu wyszedł, a lekarza rozpierała duma... Trzy dni nie mogłam spać, miałam szczękościsk i ból całej lewej strony, na drugi dzień tylko lekko spuchłam, bo ja ogólnie nie puchnę nigdy, za to powiększyły mi się węzły chłonne, nie tylko te przy gardle, ale też obojczykowe, byłam przerażona, przez te trzy noce ciekła mi ślina, nie mogłam przełykać, bo ból mnie dusił! Zęba wyrywałam w środę o 18, a w piątek rano jak pojechałam na miasto załatwiać sprawy trzy razy zasłabłam, zakręciło mi się w głowie, jakby mnie coś miało pociągnąć i przewrócić, myślę, że to ból, brak jedzenia i ogólny zły stan.Teraz po tygodniu wszystkie te najgorsze rzeczy minęły, ale został ból, który budzi w nocy. Płuczę zęby wodą z solą, trochę pomaga, przykładanie lodu też łagodzi ból, niestety tylko chwilowo. Myślę że tym razem będzie bolało przez ok 2 tygodnie. Trochę dołujące, ale cieszę się, że już wszystkie wywalone! Ósemki szybko się psują, nie ma co czekać, aż zacznie boleć, podwójna męczarnia! Chyba , że macie maleńkie i zdrowe ząbki, to zawsze lepiej skonsultować z dentystą, nie zawsze warto wyrywać... Powodzenia i jak najmniej bólu!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.