opuchnięty i bolący staw palca Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Otóż chodzi o to że moja ciotka (55 lat) ma problem ze stawem ręki a
    dokładniej palca środkowego. Miejsce stawu jest opuchnięte, bolące widać na
    tej opuchliźnie jak by "guzek" ciotka coś mówi o zwyrodnieniu. W jaki sposób
    można jej pomóc? jakaś maść? jakieś okłady?

proszę o pomoc i z góry dziekuję za odpowiedź
    • Gość: Artur IP: *.sdh.ca 30.10.03, 23:19
      Gość portalu: Zmartwiony napisał(a):

> Otóż chodzi o to że moja ciotka (55 lat) ma problem ze stawem ręki a
      > dokładniej palca środkowego. Miejsce stawu jest opuchnięte, bolące widać na
      > tej opuchliźnie jak by "guzek" ciotka coś mówi o zwyrodnieniu. W jaki sposób
      > można jej pomóc? jakaś maść? jakieś okłady?
      >
      > proszę o pomoc i z góry dziekuję za odpowiedź

Taki palec leczy sie tak samo jak zmiany reumatyczne w kazdym innym miejscu,
      ale rozumiem wahanie przed podaniem voltarenu w przypadku gdy chory jest jeden
      malenski staw. Warto go jednak przeswietlic na wszelki wypadek. Jezeli w rtg
      nic nie bedzie to byc moze ktos z forumowiczow zna jakas dobra masc. Ja
      jestem niestety nietutejszy...
      Z drugiej strony moze warto ciocie tak ogolnie przebadac. Zapalenia malych
      stawow palcow koreluja z chorobami serca (na drodze nieznanego mechanizmu).
      Moze wiec warto przy okazji osluchac, zrobic EKG oraz poziomy lipidow we krwi.
    • Gość: Burka IP: *.teleton.pl / 213.136.231.* 31.10.03, 08:28
      Szklanka soli na 2 litry gorącej wody. Moczyć rękę dwa razy dziennie, rano i
      wieczorem , po 3 - 4 dniach przejdzie ból i opuchlizna - sprawdziłam na sobie.
      Polecam. Pozdrów Ciocię

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.