Dodaj do ulubionych

Co robić gdy nasze zęby zaatakuje paradontoza ?

IP: 10.2.1.105, 193.41.231.* 04.04.01, 12:34
Z przerażeniem stwierdziłem, że obniżyło mi dziąsło się na kilku zębach. Jest
to początek paradontozy. Byłem w dobrym "drogim" gabinecie i jedyne co mi
poradzono to myć zęby. Problem w tym, że robię to często (min. 3 razy dziennie
po jedzeniu). Może macie jakieś wiadomości na ten temat ?
  • Gość: Artur IP: *.sasknet.sk.ca 04.04.01, 15:38
    Gość portalu: Mickey napisał(a):

&#62 Z przerażeniem stwierdziłem, że obniżyło mi dziąsło się na kilku zębach. Jest
    &#62 to początek paradontozy. Byłem w dobrym "drogim" gabinecie i jedyne co mi
    &#62 poradzono to myć zęby. Problem w tym, że robię to często (min. 3 razy dziennie
    &#62 po jedzeniu). Może macie jakieś wiadomości na ten temat ?
    Paradontozie mozna zapobiegac wlasciwa technika mycia zebow super miekka
    szczoteczka regularnie flosujac choc raz na kilka dni albo codziennie. Radzilbym
    uzywac odrobine pasty wielkosci ziarna grochu z dodatkiem sody (taka jak do
    pieczenia). Soda ma silne wlasciwosci odkazajace i zabije bakterie na dziaslach i
    na zebach. Pasty robione od razu z soda maja jej troche za malo. Wiec postaw
    sobie w lazience maly pojemniczek z soda i troche maczaj szczoteczke jak juz
    nalozysz paste. Myj zeby na mokro- soda ma wlasnoci scierne dopoki sie nie
    rozpusci w wodzie wiec mozesz uszkodzic zeby szoruja je na pol sucho. Osobiscie
    myje zeby to metoda od lat i nie mam najmniejszych klopotow ani z prochnica ani z
    dziaslami. Myje zeby tylko raz dziennie!!! i to wyraznie wystarcza jezeli robi
    sie to poprawnie. Ta sama metoda myje zeby moim dzieciom-tez raz dziennie-so one
    jedynymi dziecmi w calej szkole ktore nie maja dziur w zebach ani chorych
    dziasel.
    Jezeli chodzi u obnizenie dziasel juz dokonane to musisz udac sie do specjalisty
    od dziasel. Twoj dentysta powinien cie byl skierowac ale widocznie o tym nie
    wiedzial. Nie zawsze poziom uslug jest na poziomie cen. Na paradontoze robi sie
    nastepujacy zabieg. Wycina sie odrobine tkanki z podniebienia gornego i
    przeszczepia w dziaslo ponizej obnizenia. Przeszczep podnosi gorna krawedz
    dziasla do pozadanej wysokosci. Zabieg jest wazny bo inaczej zeby na poziomie
    korzenia gdzie nie sa juz pokryte dziaslami sie po prostu zniszcza przy myciu
    zebow bo na tym poziomie zab nie ma juz swojej twardej powloki szkliwa.
    Zabieg jest robiony w ciagu wielu wizyt bo robi sie jeden przeszczep na wizyte a
    zwykle trzeba ich zrobic kilka; wystarcza znieczulenie miejscowe. Zwykle boli
    przez jeden dzien i trzeba wziasc cos od bolu i przez tydzien jesc druga strona.
    Powodzenia.

• Gość: Artur IP: *.sasknet.sk.ca 04.04.01, 18:13
    Zpomnialem napisac ze ktos powinien nauczyc cie prawidlowej techniki mycia i
    flosowania zebow. Pisemnie to raczej trudno zrobic ale sprobuje. Kupujesz jak
    najmieksza szczoteczke do zebow jaka mozesz znalesc ("ultra soft")o raczej
    krotkim ostrzu (z braku lepszego okreslenia) i co 3 miesiace wyrzucasz i
    kupujesz nowa. Stara szczoteczka zle czysci. Jezeli uzywasz sody to jak pisalem
    poprzednio wystarczy myc zeby raz na dobe. Blaszka prochnicza wymaga wiecej niz
    24 godziny na wytworzenie. Poniewaz jednak moze nie bedziesz robil tego
    prawidlowo do czasu az zyskasz pewnosc ze robisz to dobrze myj zeby dwa razy
    dziennie. Kazdy zab myje sie jakby osobno i szczoteczka powinna wykonywac ruchy
    wibrujace raczej niz szorujace. Czyli ruszasz szczoteczka tylko w przod i tyl
    na kilka mm maksimum ale mozesz to robic bardzo szybko jak chcesz- wtedy czas
    mycia zebow jest krotki ok 2 min. Jak sie slimaczysz to czysc 3 albo nawet 4
    minuty. Mozesz tez robic szczoteczka male koleczka w trakcie czysczenia. Kazdy
    zab ma piec stron do czyszczenia i kazda z nich trzeba wyczyscic. Szczoteczka
    czysci gorna powierzchnie latwo- tu mozesz nawet szorowac z rozmachem bo
    warstwa szkliwa jest tu bardzo gruba i twarda. Boki zebow czysc bardzo
    ostroznie zwlaszcza ze masz odkryte korzenie zebow z powodu paradontozy. Czysc
    takze dziasla ponizej zebow od strony jezyka i od strony policzkow. Tam tez
    siedza bakteria ktore moga latwo przeniesc sie po czysczeniu na zeby. Niektorzy
    radza takze czyscic sam jezyk choc ja sam robie to sporadycznie. Nitka do
    flosowania czysci powierzchnie miedzy zebami ktorych szczoteczka nie obejmuje.
    Flosowania tak naprawde powinien nauczyc dentysta. Wazne jest by dosc mocno ale
    nie za macno docisnac flos raz w kierunku jednego i raz w kierunku drugiego
    zeba idac niejako po skosie w dol i od przestrzeni miedzyzebowej. Po czysczeniu
    kazdej przestrzeni medzyzebowej nitke nalezy przesunac na nowy odcinek i
    objerzec. Slady krwi na nitce swiadcza prawie zawsze o toczacym sie zapaleniu
    dziasla i grozacej paradontozie. Jezeli wystepuje krew wtedy flosowac nalezy
    codziennie pomimo pewnego bolu przy flosowaniu. Zdrowe dziasla przy flosowaniu
    nie bola. Do tego mozna dosc ale po wielu dniach a moze i tygodniach
    flosowania.
  • Gość: Mickey IP: 10.2.1.105, 193.41.231.* 05.04.01, 09:35
    Serdeczne dzięki !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.