Guzek na brzuchu (17 latek) Dodaj do ulubionych

• 24.07.09, 18:21
    Nie dawno zauważyłem na prawej stronie brzucha powyżej pępka guzek średnicy
    około 1cm. Znajduje się on pod skórą. Wydaje mi się że ma taki fioletowy/siny
    kolor. Jest twardy. Jak go przycisnę to zaczyna boleć. Nie da się go
    przesuwać. Gdzie mam się z tym udać, co to jest, jak się to usuwa, czy zagraża
    to życiu. Proszę o odpowiedź!!!
    • Nie, nie zagraża życiu - nie jest to węzeł chłonny, na przepuklinę tym bardziej
      nie wygląda, na raka także nie wskazuje.
      Idź do lekarza rodzinnego, niech zobaczy i skieruje do chirurga. Możliwe, że to
      jakiś kaszak albo coś kiedyś dostało się pod skórę, Twoje ciało to
      "zneutralizowało" otaczając warstwą /chyba/ wapnia i przybrało formę twardej
      kuleczki. Może to być też jakiś tłuszczak, ropień i jeszcze kilka równie
      niegroźnych rzeczy. Fakt, ze jest to fioletowe/sine przemawia jedynie za tym, by
      wyciąć. Nie ma się czego bać:) Pozdrawiam:)
    • A może coś cię ugryzło ?
      w każdym razie kontakt z lekarzem konieczny
      • Nie przypominam sobie by mnie coś ugryzło. Mam jeszcze pytanie. To się wycina
        jakoś chirurgicznie poprzez nacięcia skóry, czyż nie? POzostaje po tym jakaś
        blizna (jakich rozmiarów, czy się ładnie zagoi)??
        • Mój szwagier mial dwa takie guzki- okazalo sie ze torbiele mu sie
          zrobily. Wycieli w szpitalu w 1 dzien. Blizną bym się nie
          przejmowała ;)
        • To będzie małe nacięcie /ok.1cm/, które powinno się szybko zagoić. Na brzuchu
          szwy raczej się nie rozejdą /można przyklejać specjalny plaster/, a później
          smarować np. conterctubexem /drogi ale b.dobry/.
          No a poza tym facet z blizną... wielu by chciało:)
    • Taki guzek to czesto objaw przepukliny. Polecam sprawdzić inne objawy tej choroby i skonfrontować ze swoimi: leczenie-przepukliny.blogspot.com/2014/12/przepuklina-brzuszna-czym-jest-objawy.html
    • Chyba to tłuszczak, nic groźnego
      --
      Nie czuję się odpowiedzialny za słowa, bo i tak nikt mnie nie słucha.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.