niskie cisnienie, wysoki puls

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pierwsza wartosc nie przekracza 80-90, druga przewaznie w okolicach 60. Puls
    natomiast ok 110.
    Co zrobic? Lekarz rodzinny nie widzi problemu, uwaza, ze sie denerwuje czyms.
    --
    ojciec chrzestny
    • 23.08.09, 19:51 Odpowiedz
      A jak było kiedyś?
      Może rzeczywiście się czymś denerwujesz /mi puls skakał na samą myśl o
      zmierzeniu ciśnienia do 120 przy ciśnieniu 90/60/?
      Ale trzeba też wziąć pod uwagę, ze może dla Ciebie ciśnienie jest za niskie i
      stąd wysoki puls - serce musi przecież zaopatrzyć w utlenowaną krew wszystkie
      organy.
      • 23.08.09, 20:05 Odpowiedz
        Cisnienie odkad pamietam mialam niskie lub w najlepszym wypadku w normie. Puls
        od jakiegos czasu mam podwyzszony, ale nie denerwuje sie niczym.
        --
        ojciec chrzestny
        • 23.08.09, 20:24 Odpowiedz
          Ja bym jeszcze elektrolity zbadała. Jeżeli pijesz mało płynów, to także może być
          przyczyną. Leki na tzw.nerwy obniżają ciśnienie, więc u Ciebie ich stosowanie
          było by w dość ograniczonym zakresie. Kup validol, to takie ziołowe, miętowe
          pastylki, całkiem smaczne:) Validol działa uspokajająco i z tego, co pamiętam
          nie obniża ciśnienia. Warto spróbować. Ale jak nie przejdzie, wróć do lekarza i
          poproś o skierowanie do kardiologa. Podwyższony puls to tachykardia i czasami
          trzeba ją leczyć.
          • 24.08.09, 05:04 Odpowiedz
            Tak jak pisze easyblue - przede wszystkim nalezy myslec o
            odwodnieniu.

Rzuc kawe, pij mnostwo wody. Martw sie i szukaj innych przyczyn
            dopiero jak po 2 tygodniach to nic nie pomoze.
            • 25.08.09, 22:43 Odpowiedz
              Wszelkie melisy i inne uspokajajace ziolka dzialaja na mnie nasennie.Pije 2-3
              kawy dziennie, ponadto zazywam tabletki z kofeina(guaranax), ale inaczej nie
              zyje tzn bez mocnej kawy jestem nieprzytomna. Ponadto dosc duzo pije, nie wiem
              czy to sa 2 l dziennie, ale sporo.
              --
              ojciec chrzestny
              • 26.08.09, 00:26 Odpowiedz
                Zbadaj tarczyce,TSH ,FT3,FT4.Moze wchodzisz w nadczynnosc a wtedy
                jest przyspieszony puls.
                • 25.09.09, 10:19 Odpowiedz
                  Witam Was ja też mam problem z pulsem jest za wysokie , lekarz rodzinny mówi że
                  to przez nerwy ale nie jestem do końca pewna , przepisał mi lek na uspokojenie
                  serca , miałam robione badanie na tarczycę i nic ,nie wiem jakie powinnam
                  jeszcze zrobić żeby sie upewnić że to na pewno nerwy
                  • 28.09.09, 17:07 Odpowiedz
                    Ja też mam taki sam problem - ciśnienie niskie lub w normie, puls
                    zawsze 80-100. Miałam badaną tarczycę (TSH + USG), sód, potas i
                    jeszcze cos, ale nie pamiętam. Oprócz pulsu napadowa tachykardia -
                    puls skakał mi nawet do 180. Miałam holtera i echo serca, wszystko w
                    normie. Kardiolog stwierdził, że to lekka nerwica i że puls do 100
                    to wysoka, ale norma. Noszę przy sobie leki uspokajające i samo
                    poczucie, że je mam - działa! A o wysokim pulsie staram się
                    zapomnieć i nie sprawdzać go co chwilę...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.