Dodaj do ulubionych

Czy scyntygrafia niesie jekieś zagrożenia?

30.10.10, 17:08
Mój 6 miesięczny synek dostał skierowanie na scyntygrafię dynamiczną nerek. Wiem na czym polega badanie ale obawiam się czy nie jest niebezpieczne. Niby to maleńka dawka izotopu ale jednak...
Czy lepiej zrobic to badanie w szpitalu "w razie komplikacji" czy można spokojnie zrobic prywatnie?
Obserwuj wątek
      • misiokroolik Re: Czy scyntygrafia niesie jekieś zagrożenia? 30.10.10, 20:51
        No właśnie...a jeśli ma uczulenie? Najgorsze, że to się okaże podczas badania więc może lepiej zrobic w szpitalu w razie np. wstrząsu anafilaktycznego...W ogóle się zastanawiam czy wobec tego robic scyntygrafię. Synek miał ZUM z gorączką (po fakcie lekarz podejrzewał odmiedniczkowe zapalenie nerek), w USG wyszły poszerzenia ukm po lewej stronie ale ultrasonografista (dobry) stwierdził, że teraz jest tendecja, żeby czekac, bo to wcale nie musi byc reflux tylko niedojrzałośc ukm. Urolog na razie chce nam oszczędzic cystografii i skierował nas na scytygrafię, bo "jak jest poszerzenie to coś się dzieje". I komu tu zaufac? Idę jeszcze na konsultację do nefrologa. A może powtórzyc USG? Potwornie się denerwuję, bo te badania urologiczne są okrutne, męczarnia dla dziecka.
      • guderianka Re: Czy scyntygrafia niesie jekieś zagrożenia? 30.10.10, 22:08
        uczulenia to rzadkość
        w razie W doradzałabym szpital- aczkolwiek nie wiem jak gdzie indziej ale u nas po podaniu kontrastu pozwalano na 2-3 godziny iść do domu
        to badanie to wcale nie męczarnia, jest niebolesne, nieiwazyjne
        --
        Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

George Bernard Shaw
        • madziulec Re: Czy scyntygrafia niesie jekieś zagrożenia? 30.10.10, 22:17
          U nas po podaniu kontrastu robia badanie.
          Nie czeka sie 2-3 godziny. (nukleomed.pl/site/badania_scyntygraficzne - tu nawet jest napisane ze badanie jest natychmiast lub 20-30 min po podaniu znacznika)

Nie wiem. Robilismy ostatnio na Żegańskiej w Nukleomedzie.

--
          http://zum.org.pl/img/banners/zum-234x60.jpg
          Vortal o chorobach układu moczowego u dzieci
          POMÓŻ MIŚKOWI

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka