Dodaj do ulubionych

Cystoskopia przy pełnej narkozie u dwulatka

17.11.19, 17:25
Hej. Czy możecie napisać coś więcej o zabiegu cystoskopii u małego dziecka.

U mojego dwuletniego dziecka zdiagnozowano refluks obustronny pęcherza III stopnia. Zostaliśmy skierowani na badanie cystoskopii w pełnej narkozie.

Wcześniejsze badania nie wykazały żadnych zmian w nerkach dziecka. Mały w ciągu 20 miesięcy 5 razy wyhodował e-colę. Po zmianie pediatry od razu otrzymaliśmy skierowania na specjalistyczne badania.
Obecnie przyjmuje furazek i infekcje nie wracają.

Od pielęgniarki dostaliśmy informacje, że ok. 8:00-8:30 ZABIERAJĄ dziecko, a po zabiegu - nawet jeżeli okaże się, że nie trzeba wycinać żadnych zastawek (które powodują, ze mały nie opróżnia pęcherza całkowicie) oddają dziecko rodzicom dopiero na drugi dzień !!!

Dla mnie osobiście to nie jest do pomyślenia, żeby oddać dwulatka (który panikuje już na korytarzu gabinetu lekarskiego). Oddać i zostawić bez kontaktu nawet na kilkadziesiąt minut. Dla małego to będzie trauma nie do pomyślenia. Dla nas rodziców podobnie.

Rozumiem, że przy samym zabiegu jak najbardziej rodziców nie powinno być, ale już po wybudzeniu jedno z rodziców powinno być dla dziecka dostępne. Tym bardziej, że może się okazać, że lekarz tylko zajrzy do pęcherza i nie stwierdzi konieczności cięcia.

Będę wdzięczny za Wasze opinie. Zabieg mamy mieć w Szczecinie na Mącznej.

Pozdrawiam,
Obserwuj wątek
    • nunia01 Re: Cystoskopia przy pełnej narkozie u dwulatka 18.11.19, 10:37
      U nas cystoskopowo córka miała ostrzykiwane nieprawidłowe ujście moczowodu (trzykrotnie). Pierwszy raz jak miała 2 lata. Odprowadzałam ją do drzwi bloku operacyjnego - jak była po zastrzyku uspokajającym to było łatwiej, ale za każdym razem była bardzo dzielna (raz bez środków uspokajających, bo były jakieś zmiany w kolejce). Oddawali po jakichś 2 - 2,5 godzinach - ja czekałam pod blokiem operacyjnym, ale można tez czekać na oddziale. Nie wyobrażam sobie 'dostać' córkę dopiero na drugi dzień, dla mnie te godziny na sali pooperacyjnej bez rodziców były trudne do zaakceptowania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka