pilne pytanie, jak pobrać mocz Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam serdeczną prośbę. Proszę o poradę jak pobrać córeczce 1rok i 3 mce mocz
    do posiewu. Dodam że mamy 2 Zumy za sobą, przed nami cystografia.
    A problem polega na tym, że Ola nie chce robić siusiu ranoj, jak wstanie. Po
    przebudzeniu ma mokrą pieluchę, wcale nie ciepłą, domyślam się że robi siusiu
    ok 3.00 Jednakże są to moje domysły. Jak wszystko jest ok. to przesypia całą
    noc od 21 do 7, Dzisiaj pierwsze siusiu po nocy było dopiero po rannej
    kaszce. A przecież musi być to mocz po nocy.
    Dzisiaj rano wzięłam ją nawet do łazienki, próbowałam na stojąco, przy
    odkręconym kranie, bez rezultatów.
    Zastanawiam się czy nie budzić jej w nocy i spróbować ?
    Próbuję już od poniedziałku. pani nefrolog kazała nam zrobić badanie 2-3.01.
    Dziewczyny, macie praktykę, poradcie proszę
    Z góry dziękuję
    • witam;
      pierwszy mocz po nocy pobrany u 15 mies to ideal, czasami sie zdarza, ale tylko
      czasami
      wiec jesli pobierzesz 2 sik, to tez bedzie dobrze.
      moze daj corce pic zaraz po przebudzeniu, powinna zrobic siku po paru minutach
      stania w wannie, oczywiscie jesli wczesniej sie nie zdenerwujesmile
      oczywiscie moze sie zesikac w trakcie mycia, to pusc ja potem bez pieluchy i
      biegaj za nia, potem znow buch do wanny i zabawa od nowa
      pewnie lezenie i dmuchanie w pipke juz sie nie sprawdzi, ale moze warto
      sprobowac
      albo obudz ja chwile przed jej naturalnym przebudzeniem i wtedy polspiaca umyj
      i czekaj na "zloty deszcz"smile
    • a może dobrze by było zacząć uczyć córcię nocniczkowania. wiem, że niektórzy
      oburzą się, że to za wcześnie... ale ja tak nie uważam. ja swoją Alę zaczęłam
      sadzać jak miała skończone 10 ms. - tak w formie zabawy- np. czytałam jej
      książeczki, obrazki, czasami nasiusiała a czasami nie..... ale później szybciej
      się nauzczyła (przed ukończeniem 2 lat)no i z pobraniem moczu do bandania był
      mniejszy problem.\

pozdr

dorota
      • Serdecznie dziękuję za odpowiedzi
        Mocz pobraliśmy wczoraj rano, sprawdziła się metoda "w wannie", co prawda Ola
        zrobiła siku dopiero po kaszce, jednak ze względu na ciemnożółte zabarwienie,
        wydaje mi się, że był to mocz po nocy.
        Dzisiaj odebraliśmy wyniki, jest ok. posiew jałowy.smile)))!!!!
        A przypomniało mi się - w wannie Ola zrobiła siku jak chłopiec, strumieniem do
        przodu i prosto do kubeczka, z pierwszym strumieniem - także tym bardziej
        jestem bardzo mile zaskoczona wynikiem, rywanol robi swoje.
        Tak czy owak 20.01 kładziemy się do szpitala na cystografię.
        Mam nadzieję,że będzie wszystko dobrze - musi być.
        Swoją drogą czy mogłybyście napisać jak przebiega to badanie, obawiam się że
        moja Ola będzie strasznie wrzeszczeć, jak przechodziły to wasze maluszki?
        Pozdrowienia
        • Co do nocniczka - próbujemy, Ola chętnie siada w ubranku, mniej chętnie
          natomiast na golaska.
          Ostatnio siadamy na nocniczek z gołą pupcią przy grzejniku, czytamy książeczki,
          lecz z marnym skutkiem.
          Obawiam się że Ola jeszcze nie kontroluje tych spraw. Moim zdaniem, jeżeli
          dziecko zaczyna chować się przy robieniu kupy to może być sygnałem, że wie co
          się dzieje.
          Ola załatwia się w każdym miejscu, nawet potrząc nam w oczy a siusiając do
          wanny nawet nie zwróciła uwagi na to że coś leci.
          Jednak jak jesteśmy razem w łazience i pytam - gdzie Ola robi siusu, pokazuje
          na nocniczek.
          pozdrówka
          • Witam

Ja mam pytanie.Jak pobracz mocz na posiew u 9 miesiecznego dziecka?
            Ja mojej małej do tej pory pobierałam do woreczka(2 raz).Za pierwszym razem nic
            nie wyszło a teraz wyszły E COLI 10/7.
            I na przyszłość dla pewnosci chciałabym pobierać do pojemnika jałowego.
            Ale jak to zrobić u tak małego dziecka? Bo przeciesz nie jestem w stanie pobrać
            z nocy po kilku godzinach nie sikania.
            Czy u takiego dziecka musi byc z nocy?
            Jak to pobranie ma wyglądać???

Dzięki i pozdrawiam pa pa
            Tyśka+ Dominika i Weronika
          • Witam

Ja mam pytanie.Jak pobracz mocz na posiew u 9 miesiecznego dziecka?
            Ja mojej małej do tej pory pobierałam do woreczka(2 raz).Za pierwszym razem nic
            nie wyszło a teraz wyszły E COLI 10/7.
            I na przyszłość dla pewnosci chciałabym pobierać do pojemnika jałowego.
            Ale jak to zrobić u tak małego dziecka? Bo przeciesz nie jestem w stanie pobrać
            z nocy po kilku godzinach nie sikania.
            Czy u takiego dziecka musi byc z nocy?
            Jak to pobranie ma wyglądać???

Dzięki i pozdrawiam pa pa
            Tyśka+ Dominika i Weronika

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.