Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Refluks IV stopnia - wasze historie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Opiszcie proszę wasze historie leczenia refluksu IV stopnia. Mój synek ma
    obustronny. W Poradni Nefrologicznej w Gdańsku kazali nam czekać przez rok i
    powtórzyć badania. Poszłam prywatnie - lekarz podejrzewa też wodonercze
    jednej nerki i podmiedniczkowe zwężenie moczowodu i kazał się pospieszyć z
    diagnostyką. Mam wykonać szereg badań, ale jednego jestem ciekawa - jak duży
    procent forumowych dzieci był operowany lub ostrzykiwany, bo powoli
    przyzwyczajam się do myśli, że Kubka też to czeka.
    Karolina mama Kubka
    • moj synek ma w tej chwili 14 miesiecy mial w lipcu operacje bo mial stwierzony
      refluks 2i3stopnia na chwile obecna jestesmy pol roku po operacji i po
      badaniach (cystografia mikcyjna)niestety refluks 3 stopnia jest w dalszym
      ciagu bierzemy urotrim i proszki na zmniejszenie cisnienia moczu
      pozdrawiam
      • U coreczki obecnie 20msc,bezposrednio po zdiagnozowaniu lewostronnego refluksu
        IV/V st i moczowodu olbrzymiego wyloniono przetoke.Miala tedy 4 msc.Przetoke ma
        do dzisiaj a w lutym mamy wyznaczony termin na ostrzykiwanie.Pozdrawiam
    • synek ma refluks IV st na początek kwietnia ma wyznaczony termin ostrzykiwania,
      ale że ma to być ostrzykiwanie krwią własną to zdecydowałam się jechać jeszcze
      do innego urologa. Wizyta umówiona na piątek zobaczymy czy też każe
      ostrzykiwać.
    • Adaśko dziś kończy 8 miesiecy. Obustronny refluks II i III/IV st. zdiagnozowany
      zaraz po urodzeniu(cystografia, badanie urodynamiczne). Wczoraj miał
      scyntografię (wynik: 51% i 49% smile) Leczony tylko furaginem, obecnie urotrim. Na
      usg i na scyntografi II st już nie widoczny (choć wiem, wiem nie mogę się
      nakręcaćwink). Synek zapisany jest na cystografie w październiku. Za nami jedno
      zakazenie klebsilla i mam nadzieje, że ostatnie tfu tfu. Na samym początku po
      urodzeniu rozwazano wyłonienie przetoki, ale w końcu zrezygnowali. Lekarz z
      ostatnich badań b zadowolony, nerki działają prawidłowo.Czekamy do października
      a potem zobaczymy.
      --
      Venezia i Jaśnie Panwink
      • Cieszę się, że i w takich przypadkach rokowania są dobre. Trzymam kciuki i
        pozdrawiam wszystkich "refluksiaków". My bedziemy wiedzieć coś więcej w połowie
        lutego.
        Mama Karolina z Kubkiem
        • MÓJ SYN OD PONAD 2 LAT MA ODPŁYWY W MOCZU (OBECNIE 2,5) 3 STOPNIA BYŁ
          OSTRZYKIWANY PÓŁ ROKU TEMU ALE TO NIC NIE DAŁO BYŁAM U DWÓCH LEKARZY dr.OLEJNIK
          I dr.APOZNAŃSKIEGO NIESTETY KAŻDE Z NICH MÓWI CO INNEGO MAM DYLEMAT BO NIE WIEM
          CO ROBIĆ NA OPERACJE JESTEM ZAPISANA NA MAJ ALE CZY JEST POTRZEBNA?POTRZEBUJE
          INNEGO SPECJALISTY NIE MUSI BYĆ Z WROCŁAWIA.DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC.
          • Jeżeli odległość was nie przerazi to ja bym wam proponowała wizytę u dr.
            Smigielskiego przyjmuje w CZD w Warszawie i w BIOSIE to też jest w w-wie . Jest
            znakomitym lekarzem wyleczył obustronny reflux V st u mojego syna i wodonercze
            obustronne pozdrawiam
          • z tego co pamiętam, to po jednym ostrzykiwaniu czesto nie ma poprawy. Stosuje
            się serie, chyba do 3.
            --
            Venezia i Jaśnie Panwink
            • Witaj.Zaraz po urodzeniu Daniel mój syn miał wyłonioną przetokę aby odbarczyć
              nerki, potem po ok 2,5 roku zamkneli mu tą przetokę i przeszzcepili moczowody
              bo był to reflux V st obustronny. Jeżeli jeszcze chcesz wiedzieć to pisz
              chętnie odpowiem na twoje pytania.Acha po wodonerczu i refluxach nie ma śladu.
              Mamy teraz tylko problem z tym że to wodonercze bardzo zniszczyło nerki
              szczególnie prawą 15% funkcji. Pozdrawiam
    • U mojej 13 miesięcznej córeczki po nawracających przez ponad pół roku
      zakażeniach zdiagnozowano refluks obustronny IV stopnia. W CZD przeprowadzono
      kalibrację cewki moczowej, która nie wniosła żadnej poprawy i proponowano
      ostrzykiwanie kolagenem. Udałam się na konsultację do dr Gruchalskiego ze
      Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, który stwierdził, że ostrzykiwanie
      przy tak wysokim stopniu refluksu niesie małe szanse poprawy i zalecał oprację,
      którą wykonano w 2003 roku - od tamtej pory córka jest zdrowa jak rybka, a
      upośledzenie nerki wywołane wcześniejszymi zakażeniami - ustąpiło.
      • Jaką miała operację, co jej robili? Przeszczepienie moczowodu?
      • Podaj proszę szczegóły. Jaka operacja, ile byłaś w szpitalu, jak dzidzia to
        zniosła?
        Ja jestem załamana, bo właśnie "spieprzyli" nam badanie Cum. Zdjęcia są
        zamazane i na dodatek twierdzą, że nie ma cech refluksu. Pół roku wcześniej, na
        AM Gdańsk zrobili nam żyleta zdjęcia, gdzie jak na dłonie nawet taki laik jak
        ja zauważy poważne zmiany. A Kubek się tak wycierpiał, od wtorku leczę mu
        siusiaczka, który był w strasznym stanie po cewnikowaniu, boi się nawet
        przewijania, a o kąpieli w wannie nie ma mowy.
        A we wtorek mieliśmy jechać z wynikami do W-wy.
        --
        Kajka mama Kacpra (7 lat) i Kubka (10 miesięcy)
        fotoforum.gazeta.pl/5,2,kajkasz1,0.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.