Dodaj do ulubionych

Okazja busem?

01.08.12, 12:06
W dodatku bez biletu, ubezpieczenia, często bez licencji. Na wrocławskim dworcu mówią o nich „złodzieje klientów”.

- Wraca pani do Dzierżoniowa? – takim pytaniem powitał mnie kierowca, kiedy razem z innymi osobami czekałam na autobus. Przede mną umówił już pięciu pasażerów, którzy zamiast PKS-em pojadą busikiem. Ustalamy cenę.

- Za dyszkę pojedziemy mam nadzieję? – zasugerował. - Oni (PKS – przyp. red.) poobniżali bilety studentom i teraz do Dzierżoniowa jeżdżą za 8 zł, u nas jest za 10 zł. Jak komuś się nie podoba to zostaje autobus. On zabiera 30 osób, a ja zabieram 7, 6 albo 8 . Dla mnie każda złotówka się liczy – wyjaśnił. Zgodziłam się na 10 zł.
--
W życiu wszystko jest pożyczone
Edytor zaawansowany
  • sibeliuss 01.08.12, 12:10
    Ludzie sami sobie strzelają w stopę. PKS musi jechać, ma rozkład i obowiązek przestrzegania go, krętacz nie musi. Mam rodzinę w małym miasteczku koło Lublina, każdy wolał busy i w efekcie PKS zawiesił połączenia - nie wybrane a wszystkie. Okazało się, że prywaciarz z busów jedzie tylko wtedy gdy ma pewny zysk, zatem nie jedzie w ciągu dnia, nie jedzie wieczorem, a w soboty i święta odpoczywa. Ludzie chcieli, żeby PKS kursował wtedy gdy nie ma busa, ale usłyszeli, ze PKS nie będzie utrzymywał dworca dla kilku kursów w dzień i weekendy. I bardzo dobrze, za popieranie oszustów należy się kara.
    --
  • sibeliuss 01.08.12, 12:16
    Brak pasażerów dotkliwie odczuł PKS w Dzierżoniowie. Firma właśnie ogłosiła swoją upadłość. Autobusy na trasie z Wrocławia kursowały prawie puste, bo część pasażerów wybierała busy. Na kierowcy nie robi to jednak wrażenia. – Padają, zawiąże się inna spółka, ale co mi tam. Ja i tak będę robił to co robię – mówi.
    --
  • voxave 01.08.12, 15:55
    Sprawa w toku.
    Zadłużenie PKS Dzierżoniów jest wieksze niż jej majatek.
    Na razie autobusy jeżdżą jak dawniej-----kursy po PKS Dzierzoniów ma przejąć PKS Wroclaw.
    Nigdy nie jeżdżę z przypadkowymi kierowcami.
    Dla bezpieczeństwa.
  • matri_caria 02.08.12, 12:52
    Ten temat jest już wałkowany od jakiegoś czasu. Ja też z takimi okazyjnymi kierowcami nie jeżdżę. Natomiast są jeszcze normalne busy, legalny przewoźnik i z tego co się orientuję, to są tańsze niż pks, przynajmniej kiedyś tak było, więc można.
  • mattos 08.08.12, 22:07
    Nie wiem czy pamiętacie jak się jeździło z Dzierżoniowa pociągiem do Pieszyc na basen przy basenie była stacja PKP? Nawet często jeździłem pociągiem do Wrocławia, ale w końcu miałem dość tego, bo pociąg spóźnił się przeszło pół godziny a ja potem cały dzień musiałem na dworcu czekać do nocy na pociąg przesiadkowy. I kto winien temu, że pasażerów nie ma chyba nie pasażerowie tylko PKP?
  • voxave 09.08.12, 22:16
    Mattos-----nie jechalam nigdy pociagiem do Pieszyc ani do Wroclawia.Zastanawiam sie dlaczego.
    Chyba nie było takiej potrzeby.Coś tam słyszałam---ale teraz juz takich kursów juz nie ma.
  • b.bujak 26.08.12, 19:24
    jak byłam jeszcze studentką (na przełomie tysiącleci) takie usługi oferował pan, ktory jeździł matizem... owszem korzystałam, bo ceny pks były dla mnie wtedy za wysokie, kazda złotówka oszczednosci sie liczyła;
    do spraw bezpieczenstwa tez podchodziłam lekko - jak z kasą było krucho to szłam na wylotówkę i jechałam z tym, kto był łaskaw sie zatrzymać...
    rzeczywiscie mniej istotne było dla mnie wtedy lojalnosc wobec pks i wszelkie konsekwencje braku tej lojalnosci;
    poza tym poranne poniedziałkowe wyjazdy nie dawały gwarancji zmieszczenia sie do autobusu i bywało, ze kierowca zamykal drzwi przed nosem;

tak, wiec zjawisko nie jest nowe i przez pryzmat własnych doświadczen rozumiem korzystających z tych okazji, chociaż teraz punkt widzenia mi sie zmienił i dostrzegam negatywne strony tej sytuacji
    --
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • mattos 27.08.12, 07:02
    Nie mogę znaleźć rozkladu PKS Dzierżoniów - Wrocław. Widać jak PKS dba o swych klientów inne mało ważne rzeczy znajdziesz ale rozklad? Pewnie uważają że trzeba się domyśleć o której godzinie i z którego przystanku kursują autobusy do Wrocławia?
  • sibeliuss 27.08.12, 10:31
    A ja znalazłem od razu:
    pks.dzierzoniow.pl/content/view/47/55/
    Najpierw uważnie poszukaj - potem sarkaj (chociaż to typowo polska przywara).
    --
  • voxave 27.08.12, 12:34

sibeliuss napisał:

> A ja znalazłem od razu:
    > pks.dzierzoniow.pl/content/view/47/55/
    > Najpierw uważnie poszukaj - potem sarkaj (chociaż to typowo polska przywara).

Słusznie,lepiej smarkać(w chusteczkę) niz sarkać :)

• voxave 27.08.12, 12:32

mattos napisał:

> Nie mogę znaleźć rozkladu PKS Dzierżoniów - Wrocław. Widać jak PKS dba o swych
    > klientów inne mało ważne rzeczy znajdziesz ale rozklad? Pewnie uważają że trzeb
    > a się domyśleć o której godzinie i z którego przystanku kursują autobusy do Wro
    > cławia?

PKS jest w stanie upadłóści---pewno nie zaplacił za strone internetową i strone zamknięto :)
  • mattos 27.08.12, 16:03
    Dziękuje bardzo sibeliuss rozkład super. Zaciekawiło mnie z kąt ty masz i w Google napisałem PKS Dzierżoniów rozkład i znalazłem w Goglach. Być może poprzednio, gdy szukałem to była awaria strony, bo ja straciłem wtedy parę godzin i nic nie znalazłem.
  • sibeliuss 27.08.12, 16:07
    Mam nadzieje, że albo PKS stanie na nogach, albo znajdzie dobrego nabywcę.
    --
  • voxave 27.08.12, 17:38

sibeliuss napisał:

> Mam nadzieje, że albo PKS stanie na nogach, albo znajdzie dobrego nabywcę.

Linie ma przejąć Wroclaw.A juz prywatni przewoźnicy wożą ogłoszenia na busach o zabezpieczeniu przejazdów do Wrocławia.
  • mattos 29.08.12, 10:34
    A Dworzec PKS gdzie teraz go szukać? Słyszałem że podobnież dworca nie ma tu gdzie był a jest obecnie przy dworcu PKP prawda to?
  • voxave 29.08.12, 10:44

mattos napisał:

> A Dworzec PKS gdzie teraz go szukać? Słyszałem że podobnież dworca nie ma tu gd
    > zie był a jest obecnie przy dworcu PKP prawda to?

Prawda to----komunikacja miejska udziela odpłatnie dwa stanowiska przy dworcu PKP ale ponoć nie zaplacił PKS za te miejsca i wymówił użytkowania.
  • mattos 29.08.12, 11:04
    A rozkład niekiedy wygląda w ten sposób i nic dziwnego ze ja kilka godzin szukałem i go nie znalazłem. Dobrze że wcześniej go zapisałem.

http://i48.tinypic.com/350mo00.jpg
  • voxave 29.08.12, 15:24
    Mimo tych wszystkich informacji--autobusy jeżdżą jak przedtem chociaz kursy ograniczono.

Nic z tego nie pojmuję--ale to Polska :)
  • mattos 29.08.12, 15:42
    A sibeliuss napisał tak: Najpierw uważnie poszukaj - potem sarkaj.
    To wyglądało tak jak ja bym nic nie umiał poszukać. Ta strona z rozkładem nie zawsze się otwiera i nie zawsze jest moja wina. Wklejam co dziś zamiast rozkładu znalazłem.
    A może dziś sibeliuss uważnie poszukasz?

Tak wygląda dzisiejszy rozkład.
  • matri_caria 30.08.12, 09:03
    No nie wiem mattos, może się tak nastawiłeś, to rozkład się na Ciebie obraził i nie chce się pokazać. Ja tam sobie znalazłam i mi się pokazał:)
    A tak na marginesie, ostatnio jak wsiadałam do autobusu we Wrocławiu, to dostałam wraz z innymi pasażerami pouczenie od kierowcy - Proszę nie kupować biletów w kasie, bo my te pieniądze dostajemy dopiero na następny dzień!
  • mattos 30.08.12, 17:13
    Rozkład raz się pokazuje a raz nie i wtedy gdy jest potrzebny to się nie pokazuje. Dziś i mnie się pokazał ale mam dowód że nie zawsze się pokazuje.
    Kierowca pouczył żeby w kasie nie kupować biletów ale dla pasażera najwygodniej jest kupić w kasie bo wtedy mają pierwszeństwo wejścia do autobusu.

Tak wyglądał rozkład jazdy wtedy gdy się nie pokazywał.
  • autocash 06.09.12, 00:53
    Obecnie ceny biletów studenckich Bielawa-Wrocław są niższe, niż u busiarzy. Ciekawe, jak oni podbiją ceny po tym, jak PKS zbankrutuje.
    A co do likwidowania połączeń, to podobna sytuacja była w Świdnicy - najpierw ludzie jeździli busami, a potem pisali petycje o przywrócenie autobusów.
    ---
    Wynajem samochodów Wrocław
  • voxave 06.09.12, 05:34
    Jak na razie w naszym mieście autobusy kursują po staremu.
  • mattos 07.09.12, 10:24
    Byłem w Dzierżoniowie od 3 września do 6 września. Bardzo mi się podoba miasto.
  • voxave 07.09.12, 11:52
    I do mnie nie zajrzałeś--wiśnia:)
  • mattos 07.09.12, 17:29
    Bałem się.
  • voxave 07.09.12, 18:47
    Ale ty śmieszny jesteś---Aga-kosa z forum emeryci i renciści juz dwa razy u mnie była----taka okazja a ty przepuściłeś.
    Spytaj Age jaka ja jestem groźna. ha,ha

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka