Dodaj do ulubionych

Podwyżki a urlop dla poratowania zdrowia

31.05.07, 17:45
Dzisiaj zawidomiono osoby przebywające na urlopie DPZ o tym, że z
jutrzejszych poborów potrącone będą mieli wyrównanie tegorocznej podwyżki i
do końca urlopu będą pobierali niższą pensję - w wysokości tej sprzed
ostatniej podwyżki.
U Was też tak?
Edytor zaawansowany
  • dorcia1234 31.05.07, 19:46

    -- nie strasz mnie, czekam na wyplate a wczoraj rozmawialam z ksiegowa i nic
    takiego nie mowila...mam nadzieje ze nie
    www.pajacyk.pl
  • julka571 31.05.07, 20:09
    U nas wynagrodzenie będzie niższe. Pani naliczająca pobory, telefonicznie
    zawiadamiała nauczycieli o tej sytuacji.
    Prawdopodobnie w 2005r. wyszło jakieś rozporządzenie, czy coś tam...
    Myślę, że różnie będzie w różnych województwach. Ja jestem śląskie, a TY?
  • dorcia1234 31.05.07, 20:45

    -- z pomorskiego
    www.pajacyk.pl
  • dorcia1234 31.05.07, 20:54

    -- Zgodnie z art. 73 ust. 5 ustawy Karta Nauczyciela, nauczyciel przebywający
    na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego
    wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych
    świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych. Z zapisu tego wyraźnie
    wynika, że każdorazowa zmiana składników wynagrodzenia określonych w przepisie
    zmienia się dla tego nauczyciela w chwili zmiany, a nie dopiero po powrocie z
    urlopu dla poratowania zdrowia.
    to znalazlam
    www.pajacyk.pl
  • dorcia1234 31.05.07, 20:55

    Podwyżka dla nauczyciela
    Iwona Latowska-Downar

    Kiedy wdrożyć podwyżkę wynagrodzenia dla nauczycieli, która obowiązuje od 1
    stycznia 2005 r., gdy pedagog przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia
    zgodnie z art. 73 Karty Nauczyciela (w trakcie trwania urlopu, czy po jego
    zakończeniu)?

    --------------------------------------------------------------------------------

    Nauczycielowi przebywającemu na takim urlopie wdrażamy podwyżkę tak samo jak
    pracującemu. Zgodnie z art. 73 ust. 5 ustawy Karta Nauczyciela, zachowuje on
    bowiem prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę
    lat oraz innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, o których
    mowa w art. 54 Karty Nauczyciela.

    i jeszcze to
    --
    www.pajacyk.pl
  • dorcia1234 31.05.07, 21:04
    czyli wynikaloby ze jednak podwyzka sie nalezy. Jesli moja ksiegowa bedzie
    miala jakiekolwiek watpliwosci to ja zadzwonie sobie do kuratorium i wyjasnie
    sprawe :-)
    --
    www.pajacyk.pl
  • julka571 31.05.07, 21:48
    Ależ właśnie u nas księgowa dostała pismo i na podstawie tego pisma i
    paragrafów w nim umieszczonych te potrącenia. Księgowa też jest zaskoczona.
    A Tobie życzę, żeby u Was zostało jak jest. Pozdrawiam.
  • dorcia1234 01.06.07, 14:27
    wlasnie dostalam pensje- uwzglednia podwyzke :-)
    --
    www.pajacyk.pl
  • smolkowicz_a 05.06.07, 00:51
    Julka zażądaj na piśmie uzasadnienia tych potrąceń, to po pierwsze, po drugie
    napisz pismo podając cytowany artykuł KN. W razie czego sąd pracy.
    --
    mała_a
  • julka571 08.06.07, 23:39
    Potrącili tylko tym, którzy sie na potrącenie zgodzili.
  • smolkowicz_a 14.06.07, 22:41
    Jeszcze raz mówię,że takie potrącenia są nielegalne! I nie ma tu znaczenia czy
    ktoś się godzi, czy nie. Nie można nikogo pozbnawiać wynagrodzenia!
    --
    mała_a
  • julka571 14.06.07, 23:25
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Jutro może coś się rozstrzygnie, to napiszę więcej.
    Ps. Nasza dyrektorka też mówi, ze to jest nielegalne, ale dostała pismo z taką
    informacją z wydziału edukacji.
  • julka571 19.08.07, 19:26
    Z sierpniowymi poborami zwrócono potrąconą kwotę. Z tego co wiem,
    nie we wszystkich szkołach i na odpowiedzialność dyrektora szkoły.
    Wydział edukacji "umył ręce".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka