Dodaj do ulubionych

wymagająca spacerówka

10.01.11, 10:48
szukam spacerówki dla synka. W kwietniu będzie miał pół roku wiec powoli rozglądam się nad zmianą wózka. Doradzcie jaki wybrac. Cena obojetna, byle by był jej wart :)
Zależy mi na :
dobrej amortyzacji (ważne niestety nie ma swietnych chodników w warszawie:) diura na dziurze..)
przekładanym siedzisku lub rączce
wygodzie dziecka (żeby starczył na te parę lat)
budce w miarę dużej.. i przydał by się również regulowany podnóżek
i żeby lekko się prowadził..
waga mniej ważna..

obecnie mam jedo bartatinę, którą sobie bardzo chwalę jako wersję gondolową.
Obserwuj wątek
    • narrinka Re: wymagająca spacerówka 10.01.11, 10:52
      aa i również żeby dało się obniżyc siedzicko do pozycji leżącej lub prawie leżącej..

możecie coś polecic ?

podoba mi sie np mutsy spacerówka ale nie wiem czy spełnia moje oczekiwania ?
    • monia76 Re: wymagająca spacerówka 10.01.11, 10:54
      my po bartatinie przesiedliśmy się do emmaljungi nitro city, którą uwielbiam. jedyną jej wadą jest waga i gabaryty - nie za bardzo nadaje się szybkie wypady do lekarza, na zakupy czy dalsze wyjazdy. stacjonarnie sprawdza się idealnie.
        • vanillafields Re: a co myślicie o ... 10.01.11, 13:48
          Techno (xt, uważam, że ten cały xlr to pomyłka) spełnia wymogi oprócz przekładanej rączki.
          Kółka spore, z amortyzacją, spore siedzisko, regulowany podnóżek, budka dobrze chroni przed słońcem, rozkłada się na płasko. Składa sie w parasolkę.
          http://www.suwaczek.pl/cache/3182457d54.png
        • annulka79 Re: a co myślicie o ... 11.01.11, 18:56
          narrinka napisała:

> maclarenie techno ?
          > quinny speedi ?

Oba nie mają przekładanego siedziska.
          Jeśli rozważasz Speedi to może BJ City Elite? Ma wspaniałą budkę, super się składa, siedzisko też wygodniejsze, regulowany podnóżek, duże okienko w budce. Oczywiście siedzisko tylko przodem.

www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1870&%3CosCsid%3E

Jeśli Mutsy to wydaje mi się że najfajniejszy będzie 4Rider. Osobiście miałam kontakt z urbanriderem i nie umiałam nim manewrować (skrętna oś) a waży strasznie dużo.
          A może Peg Perego PLIKO SWITCH EASY DRIVE ? Na zdjęciach wygląda nieźle, choć ciekawe co z amortyzacją.
          • annulka79 Re: a co myślicie o ... 11.01.11, 19:04
            Nowa Teutonia ma odwracane siedzisko (jak zresztą chyba wszystkie Teutonie) a dodatkowo przekładaną rączkę. Pewnie ciężko będzie się wtedy prowadzić (sądząc po budowie wózka) chociaż...? cena jednak powalająca.

www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=629&%3CosCsid%3E
              • annulka79 Re: a co myślicie o ... 12.01.11, 18:30
                O Uno było jeż sporo i to mało korzystnych opinii. Chodzi głównie o bardzo trudne prowadzenie wózka i kiepskie podbijanie po przełożeniu rączki. W efekcie z tej funkcji użytkowniczki niezbyt korzystają.

Tak podsumowując:
                *jeśli zrezygnujesz z przekładanej rączki/siedziska to super jest BJ Elite, jednak rozumiem że ta funkcja jest ważna bo sama z niej korzystałam

*jeśli chodzi o przekładaną rączkę to najwygodniejsze w prowadzeniu są wózki o symetrycznej budowie (stelaż krzyżakowy na przykład) bo po przełożeniu prowadzą się równie dobrze, niestety zwykle nie mają skrętnych kółek i są cieżkawe np:
                www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=816&%3CosCsid%3E
                www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=617&%3CosCsid%3E
                www.babyexpress.pl/jedo-pati-nt,2,1,10,336.html
                *większy wybór będzie wśród wózków z przekładanym siedziskiem
                np: Teutonie, nowe Jane, lub Hartan (moim zdaniem Teutoniopodobne ;)
                www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1890&%3CosCsid%3E
                  • annulka79 Re: a co myślicie o ... 13.01.11, 15:06
                    Rozumiem, sprawdziłam na swoim dziecku że przekladane siedzisko to nie tylko wymysł mamy ;)

Bebacar jest wygodny i porządnie wykonany ale dość ciężki 14 kg, oglądałam spacerówkę Bebecara i siedzisko wydawało mi się dość wąskie ale może to złudzenie. Warto by użytkowniczki się wypowiedziały. A może ten, w sumie podobny:
                    www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2041&%3CosCsid%3E
                    Przymierzałam się kiedyś do zakupu Looli i nie podobala mi się, dziwne siedzisko niby sie rozkłada ale... jakaś taka nieforemna i niewygodna w prowadzeniu wydawała mi się jednak to są tylko moje baaardzo subiektywne odczucia.

• aska1972 Re: wymagająca spacerówka 12.01.11, 15:02
      Podłączę się pod Twój wątek, bo też szukam spacerówki dla pół rocznej dziewczynki, z tym, że wcześniak, więc jest malutka.
      Ja zastanawiam się nad Jane unlimit albo Navindton cadet bo mi znowu zależy na obracanym siedzisku. "Na oko" bardzo fajne te wózki, ale podobno amortyzacja kiepska :-/
      Muszę się wybrać do jakiegoś sklepu na oględziny.
      --
      Joanna +9
      fotoforum.gazeta.pl/u/aska1972.html
    • echo1111 Re: wymagająca spacerówka 13.01.11, 12:42
      Polecam Jane Solo, ma wszystkie wymogi o ktorych piszesz a do tego nie jest cięzki.
      Mam tą wersję bez przekładanej rączki i chociaz planowałam najpierw zakup tego z przekładana rączką Solo Reverse to zaryzykowałam i okazało się że dziecku wcale to nie przeszkadzało a lepiej się jedzie przodem do kierunku jazdy ;)
      • annulka79 Re: wymagająca spacerówka 13.01.11, 14:53
        echo1111 napisała:
        > Mam tą wersję bez przekładanej rączki i chociaz planowałam najpierw zakup tego
        > z przekładana rączką Solo Reverse

Wózki Jane nie mają przekładanej rączki tylko odwracane siedzisko.
        W modelach Solo Reverse lub podobnym Cross Reverse siedzonko można ustawić w obu kierunkach ale jest ono nieco węższe niż w tych "tylko przodem". Tak samo w Unlimit i Slalom Reverse.

www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1645&%3CosCsid%3E
        www.youtube.com/watch?v=eVKEO6mQk1w
        www.youtube.com/watch?v=Q2NZLPc7QJ4&feature=related

Za to dla malucha myślę że jest wygodne i przytulne. To też mógłby być dobry wybór jednak z Jane trzeba uważać na podawaną wagę. Producent podaje wagę samego stelaża! A więc Cross nie waży 8 kg tylko 8+waga siedziska .

• alicja_wk Re: wymagająca spacerówka 14.01.11, 00:19
      Szukam wózka z tymi samymi parametrami, które podałas i choc tych z przekładaną rączką jest bardzo mało, to i tak wybor jest trudny, bo ja dodatkowo chciałabym jeszcze, zeby miał dosc duze pompowane koła i najlepiej gdyby 2 przednie były obrotowe, ale wiem, ze taki wózek fatalnie sie prowadzi, gdy sie ich nie zablokuje i rączka jest przełożona na ich strone, a jak sie zablokuje albo nie ma w ogole obrotowych to manewrowanie takim bez samonastawnych kół jest bardzo cięzkie.
      Tak wiec chyba nie istnieje wózek, który spełniałby moje oczekiwanie co do przekładanej rączki i łatwego prowadzenia, bo musiałby miec wtedy wszystkie koła ruchome z mozliwoscia blokady obydwu osi ;)

Oprócz kryteriów, które podałas, ja chciałaym jeszcze regulowaną wysokość rączki, nieprzemakalna tapicerkę no i zeby mi sie wizualnie podobał :)

A co do moich dotychczasowych przeglądów, to na razie zainteresowało mnie kilka wózków:
      1. Teutonia BeYou, ale jak dla mnie to za droga na spacerówke i na pewno tyle kasy nie dam
      2. Bertini X4 lite http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=918&<osCsid>
      3. CRV Baby Boom, tylko nie znalazłam żadnych opinii o tym wózku, wiec nie wiem, co jest wart, mimo to podoba mi się wizualnie, to, że ma skętną oś no i duze pompowane koła http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1959&<osCsid>
      4. Hartan Topline X, dino.sklep.pl/nowy/hartan-topline-xkola-pompowane-2010-kurier-gratis-br220167-p-6659.html
      Topline S, ale ten jest juz droższy dino.sklep.pl/nowy/hartan-topline-s-2010-kurier-gratis-br220169-p-6651.html

Jak znajdziesz cos ciekawego, to zapodaj linka, moze razem cos wydedukujemy :)
      • variuss Re: wymagająca spacerówka 14.01.11, 09:05
        Tak wiec chyba nie istnieje wózek, który spełniałby moje oczekiwanie co do przekładanej rączki i łatwego prowadzenia, bo musiałby miec wtedy wszystkie koła ruchome z mozliwoscia blokady obydwu osi ;)

Istnieje i nazywa się bumbleride flyer
        www.bumbleride.com/strollers/flyer-standard-acc.php
        i niestety nie jest dostepny w polsce, jest w usa, jest też w czechach
        juz tu kiedys o nim pisałam
      • nena2013 Re: wymagająca spacerówka 06.05.14, 19:06
        Witam
        Polecam z czystym sumieniem HARTAN Topline s

Super od 0-2 lat
        *jako jedyny wózek ma kola z łożyskami dzieki czemu nigdy nie będzie piszczal
        *kolka z teleskopami dają świetna amortyzacje tyl z możliwością 2 pozycji amortyzacji soft i hard
        * lekko sie prowadzi nie to co xlander,mutsy,quiny,maxi cosi .HARTAN TOPLINE S to po prostu mercedes klasy lux :) jak porównasz w sklepie lub u koleżanki to sie zakochasz
        *cicha bodka i duza z nie przepuszczalnego materialu na uv
        *przkladana raczka fajna by szybko zmienić kierunek gdy wkurzające słoneczko swieci i trzeba ciągnąc wozek tu wszysko jednym ruchem lub nierownosci zmiana na wieksze kola,
        *kola male skrętne z teleskopami do miasta,marketu alejk itd,po przełożeniu raczki duże kola super do lasu na wieś i inne wyboje

Jest mega wygodny latwy w obsludze nawet jak kupisz używany nie traci na wartości!!
        pamiętaj by zwrócić uwagę przy kupnie:
        na kola czy sa teleskopy
        na budke czy jest obszyta materialem jesli widac prety wozek ma powyzej 9 lat
        na gondole czy zamek jest uszyty na skos czy poziomo jesli skos to stary powyzej 9
        na kolory rożne kolory byly produkowane w rożnych latach

pamietaj ze na nowego hartana czeka sie 2,5 miesiaca gdyz szyty jest na zamowienie tak jak dobry samochod .wygody i dobrego zakupu nie zastapisz kupujac emmaljunga czy xlandera bo z czasem zrobi sie maly i bedie go trzeba szybko sprzedac warto KUPIC 1 a porzadny.
        uzywany powinnas kupic bez dodatkow (sama spacerowka)ok 1200-1300

ja własnie na tablica.pl sprzedaje swój jak coś zapraszam sprzedaje gdyz przechodze na baggy xi1 parasolke
    • matylda07_2007 Re: wymagająca spacerówka 14.01.11, 09:19
      Przekładana rączka ma sens jedynie przy wózku bez skrętnych kół i idealnie wyważonym. Inaczej niemal nie da się nim sterować, a podbijanie to masakra.
      Z przekładanym siedziskiem przekichane, bo nie przełożysz go tak prędko, jak rączki, kiedy sytuacja tego wymaga. Ale możesz normalnie prowadzić wózek.
      --
      butelkowy.blox.pl/html
      • narrinka Re: wymagająca spacerówka 14.01.11, 10:32
        widze że nie jestem sama w poszukiwaniach, może coś razem wyszukamy odpowiedniego a potem podzielimy się naszymi opiniami :)

jak narazie patrząc/czytajac opinie najbardziej podobają mi się :
        loola up (ale nie wiem czy dla takiego paromiesiecznego malucha jest odpowiednia)
        i dwa jane : cross reverse lub sobo, choc cross jakoś wyglądowo ładniejszy dla mnie i wydaje się przyzwoity dla takiego małego dziecka.
        Jak możecie dziewczyny to jeśli któraś coś wiecej o nich wie to napiszcie.

a z wypowiedzia matyldy07_2007 zgadzam sie w stu %
        ceny wózków w sumie spore a wiekszosc nawet ich nie warta to najgorsze..

ten bymbleride flyer tez wygląda na nawet ciekawy, a może ktoś cos wiecej o nim napisac tak z czystej ciekawosci? poczytałam o nim troche i ciekawi mnie,
        może ktoś miał takie amarykanskie cudo ?
    • mlarka Re: wymagająca spacerówka 23.05.14, 17:26
      Polecam zerknąć sobie w internecie. Często jest tak, że w sklepie stacjonarnym nie ma zniżek, a wchodzi się na stronę i możesz znaleźć coś w lepszej cenie, albo dostać jakieś gratisy.
    • emoenika Re: wymagająca spacerówka 26.05.14, 23:01
      Ja polecam x-landera. Posiadam model xa, jestem bardzo zadowolona, kupiłam używany. Najbardziej zależało mi na tym, aby wózek posiadał przekładane siedzisko przód-tył, obszerną budkę i solidny podnóżek oraz duży bagażnik. Nie jest lekki, ale to dla mnie nie stanowi problemu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka